Ιδιαίτερη στιγμή για την Εθνική Κύπρου Φούτσαλ καθώς οι αγώνες του 1ου ομίλου του Preliminary Round (προ - προκριματικός γύρος) του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Futsal 2026, θα γίνουν στην χώρα μας.
Ακολουθήστε μας στο Google news![](https://themasports.tothemaonline.com/assets/images/gnews.svg)
Αναλυτικά:
Οι αγώνες θα γίνουν στη Λευκωσία στις 9, 10 και 12 Απριλίου.
Η Εθνική μας ομάδα θα αντιμετωπίσει την Ανδόρα, την Εσθονία και τη Βόρειο Ιρλανδία και η επιλογή της χώρας που θα φιλοξενήσει τους αγώνες έγινε μέσω κλήρωσης.
Από τον όμιλο μας, οι δύο πρώτες ομάδες θα προκριθουν στον επόμενο γύρο (Main Round) και ασφαλώς ο στόχος της Εθνικής μας είναι η πρόκριση για να συνεχίσει την πορεία της στη διοργάνωση.
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
08/07 @ 16:18
Η διοργάνωση των Πρωταθλημάτων Futsal ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου σε συνδυασμό με την ανάπτυξη της βάσης, αποτέλεσαν αντικείμενο συζήτησης σε ευρεία σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΚΟΠ.
05/07 @ 08:45
Η Κυπριακή Ομοσπονδία Ποδοσφαίρου ανακοινώνει την έναρξη εγγραφών μαθημάτων για νέους Διαιτητές Futsal.
14/06 @ 12:20
Δυνατή μεταγραφή στο φούτσαλ
30/05 @ 15:27
Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι η κλήρωση του Main Round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Futsal.
16/04 @ 14:26
Σύσκεψη με θέμα τις διοργανώσεις του Futsal αλλά και γενικότερα του αθλήματος πραγματοποιήθηκε σήμερα το μεσημέρι στα Γραφεία της Κυπριακής Ομοσπονδίας Ποδοσφαίρου.
12/04 @ 13:28
Μετά από ένα δραματικό αγώνα που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό, Κύπρος και Ανδόρα εξήλθαν ισόπαλες 2-2 σε αγώνα για την τρίτη και τελευταία αγωνιστική του 1ου preliminary round του UEFA Futsal EURO 2026.
BEST OF THEMASPORTS