Με τρεις αναμετρήσεις ξεκίνησε η 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α' κατηγορίας.

Στην Αρένα η ΑΕΚ αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ με 0-1 χάρη σε γκολ του Φράνσον, έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι, παίρνοντας τη νίκη επί της Ομόνοιας με 2-1.

Ο Άρης αν δυσκολεύτηκε περισσότερο από όσο δείχνει το σκορ απέναντι στον Οθέλλο. Επικράτησε με 4-0 σκοράροντας όλα τα γκολ στο 2ο ημίχρονο και ανέβηκε στους 47 βαθμούς.

Ο Απόλλωνας κόντρα στην Πάφο κρατούσε τη νίκη μέχρι και το 89ο λεπτό του αγώνα, ωστόσο ο Ρους είχε τον τελευταία λόγο. Το παιχνίδι έληξε στο 1-1 με τις δύο ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό.

Πέμπτη, 1η Φεβρουαρίου

16:00 ΑΠΟΕΛ – Καρμιώτισσα (Αρχικά ήταν προγραμματισμένο την Τρίτη)                                                                                                                        19:00 Δόξα Κατωκοπιάς – Εθνικός Άχνας
19:00 ΑΕΛ - Νέα Σαλαμίνα