Οι «Κέλτες» δεν... μάσησαν από την έδρα των Κλίπερς, πάτησαν από νωρίς... γκάζι και χωρίς οίκτο ισοπέδωσαν την πολυδιαφημισμένη τριάδα των Χάρντεν, Τζορτζ και Ουέστμπρουκ, καθώς ο Καουάι Λέοναρντ δεν αγωνίστηκε.
Ο Τζέισον Τέιτουμ ηγήθηκε για τους Σέλτικς έχοντας 30 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ, με τον Τζέιλεν Μπράουν να ακολουθεί με 24 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Από το «ναυάγιο» των Κλίπερς διασώθηκε ο Πολ Τζορτζ που είχε 21 πόντους.
Sdna.gr