Ακόμη μια πολύ καλή εμφάνιση από τον Ιωάννη Κούσουλο στην φετινή σεζόν.

Ο μέσος της Ομόνοιας ήταν από τους κορυφαίους σε απόδοση απέναντι στη Νέα Σαλαμίνα και βοήθησε αρκετά για να έρθει το «διπλό».

Μάλιστα ο Κούσουλος πέραν του αμυντικού κομματιού που «καταπίνει» χιλιόμετρα κάθε παιχνίδι και προσπαθεί να σταματήσει κάθε επίθεση του αντιπάλου, κατάφερε να σκοράρει στα δύο τελευταία παιχνίδια.

Δύο γκολ που ήταν καθοριστικά για να πάρει τις νίκες με Οθέλλο και Σαλαμίνα η Ομόνοια. Κόντρα στην ομάδα της Αθηαίνου ισοφάρισε σε 1-1 στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου και στην συνέχει ήρθε η ανατροπή, ενώ απέναντι στους «ερυθρόλευκους» έκανε το 0-2.