Μετά από ταξίδι πέντε ωρών και κάτι, η αποστολή του Άρη «πάτησε» Ισπανία ενόψει του αυριανού αγώνα (09/11, 22:00) κόντρα στην Ρεάλ Μπέτις, για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.
Με δύο προπονήσεις πρωί και απόγευμα, συνεχίστηκε η προετοιμασία του Άρη στο Κάπρουν της Αυστρίας. Αυτή ήταν 3η φορά σε πέντε μέρες που το προπονήσεων περιλάμβανε διπλή προπόνηση.
Σύμφωνα με δημοσίευμα της Scottish Sun, ο 31χρονος Άγγλος στόπερ, Κόνορ Γκόλντσον, έρχεται στην Κύπρο για να συζητήσει με τον Άρη το ενδεχόμενο συνεργασίας τους!