Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος β' κατηγορίας της σεζόν 2023/24.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:

1η αγωνιστική:
15-Σεπτεμβρίου-2023
Ομόνοια Αρ.-Ομόνοια 29Μ 1-1 ( Αβραάμ 39' /Φοινίρης 90')
16-Σεπτεμβρίου-2023
Αγία Νάπα-Διγενής Υψ. (64΄Romano-68΄Do Santos)
Ολυμπιακός-ΜΕΑΠ 1-0 (18' Χαραλάμπους)
ΕΝΑΔ-Ακρίτας 1-2 (52΄Φροξυλιάς- 37' Λουκά,60΄Aguilera)
*Κόκκινη στο 39΄ Caruso του Ακρίτα.
Πέγεια-ΠΑΕΕΚ 2-0 (55' Βάσου,65' Maganjic)
Ξυλοτύμπου-Διγενής Μ. 2-0 (44' Panda, 71΄Budnik)
ΕΝΠ-Ερμής 2-1 (12' πεν. Χαραλάμπους, 20' Κοτσώνης- 89΄Θεοδωρόπουλος)
17-Σεπτεμβρίου-2023
ΑΣΙΛ-Αχυρώνας/Ονήσιλος 0-0

2η αγωνιστική:
22-Σεπτεμβρίου-2023
Διγενής Υψ.-ΕΝΑΔ 2-0 (Κβάσουκ 5', Καρασάουσκας 68')
23-Σεπτεμβρίου-2023
Ολυμπιακός-Ομόνοια Αρ. 1-0 (74' Οικονομίδης πεν.)
Ερμής-Ξυλοτύμπου 6-2 (9' Ζαχαρίου με πέναλτι, 22',50' Κοτσόπουλος, 36' Γεωργίου, 39', 66' Νικολάου / 77' Καμαρά, 90+1 Παπαδόπουλος)
ΜΕΑΠ-Διγενής Μ.
Αχυρώνας/Ονήσιλος-Αγία Νάπα 3-0 (44' Θωμά, 60' Κούτσακος, 90+5 Γιάκος)
24-Σεπτεμβρίου-2023
Ακρίτας-ΕΝΠ 0-1 (17' Χαραλάμπους πεν.)
Ομόνοια 29Μ-Πέγεια 2-0 (54' Ιωάννου, 90+7' Αλαμπρίτης)
ΠΑΕΕΚ-ΑΣΙΛ 0-2 (70' Φασουλιώτης, 90+9' Λιασίδης)

3η αγωνιστική:
Παρασκευή 29.09.2023
Πέγεια - Ολυμπιακός 0-2 (Καμίλο 26', 85')
Σάββατο 30.09.2023
Ομόνοια Αραδίππου - ΜΕΑΠ 2-1 (Αβραάμ 39', 45+3' /Πασχαλίδης πεν. 21')
Αγία Νάπα - ΠΑΕΕΚ 3-2 (Φοριέλ 11', Διαμαντόπουλος 43', 53' /Χρυσοστόμου 38', Μπεν Κιαμάλ 57')
ΕΝΑΔ-ΠΟ Αχυρώνας Ονήσιλος 2-2 (Σαμπάχ 86', Φροξυλιάς 89' / Κούτσακος 53', Θωμά 71)
Κόκκινη: Καϊάφας 54' (προπονητής ΕΝΑΔ)
Διγενής Μ. - Ερμής 2-1 (Πηλαβάς 85', Nαντο 90'+/Κωτσόπουλος 12')
Κόκκινη: Χατζηπροδρόμου 36' (Ερμής)
ΕΝΠ - ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα 0-0
Κυριακή 01.10.2023
ΑΣΙΛ Λύσης - Ομόνοια 29Μ 1-1 (76'Κυπριανού/ 83'Ιωάννου)
ΠΟ Ξυλοτύμπου - Ακρίτας Χλώρακας 1-1 (36'Χουντόμπιακ-58'Μπαντς)

4η αγωνιστική:
Παρασκευή 6 Οκτωβρίου
Αχυρώνας/Ονήσιλος-ΕΝΠ 0-3 (Μ.Χαραλάμπους 20', 44', Δ.Χαραλάμπους 33')
Σάββατο 7 Οκτωβρίου
ΠΑΕΕΚ - ΕΝΑΔ 2-0 (59' Χρυστοστόμου, 70' Γώγος)
Ακρίτας - Διγενής Μ. 1-3 (45΄ Λουκά πεν. /8′ Χατζηκωνσταντή, 26΄ Νικολάου, 77' Νεοφύτου)
Ομόνοια Αρ. - Πέγεια 0-1 (47' Λειτάο)
ΜΕΑΠ - Ερμής 1-2 (52΄ Μενσά/11΄, 65' Ζαχαρίου)
Ολυμπιακός - ΑΣΙΛ 2-0 ( (70' Ανσού, 83' Φραγκόγκο))
*Αποβλήθηκε ο Γέμπλι στο 54' με απευθείας κόκκινη κάρτα.
Κυριακή 8 Οκτωβρίου
Διγενής Ύψ. - Ξυλοτύμπου 3-3 (Γεωργίου 2', Μπάρντι 65' / Panda 44', 90΄+3, Παπαδόπουλος 68', Μπούτνικ 89΄)
*Αποβλήθηκε o κόουτς του Π.Ο Ξυλοτύμπου, Αντόρνο, στο 90+3
Ομόνοια 29Μ - Αγία Νάπα 2-0 (Κονομής 40', Αλαμπρίτης 44')

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 12
2.ΕΝΠ 10
3.ΟΜΟΝΟΙΑ 29Μ 8
4.ΔΙΓΕΝΗΣ Μ. 7
5.ΠΕΓΕΙΑ 6
6.ΕΡΜΗΣ 6
7.ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨ. 6
8.ΑΣΙΛ 5
9.ΑΧΥΡΩΝΑΣ/ΟΝΗΣΙΛΟΣ 5
10.ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 5
11.ΑΚΡΙΤΑΣ 4
12.ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ. 4
13.ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 4
14.ΠΑΕΕΚ 3
15.ΜΕΑΠ 1
16.ΕΝΑΔ 1

 

5η αγωνιστική:
Παρασκευή 20 Οκτωβρίου
ΑΣΙΛ-Ομόνοια Αρ. 1-2  (Φασουλιώτης 13'/Βιλμάρ 58', Ποντικός 81')
Σάββατο 21 Οκτωβρίου
Πέγεια - ΜΕΑΠ 0-1 (81' Λεωνίδου)
Αγία Νάπα 0-0 Ολυμπιακός
*Αποβολή ο Φραγκόζο (Ολυμπιακός ) στο 78'.
ΕΝΑΔ - Ομόνοια 29Μ 1-1 (82' Sabbah/64' Bασιλείου)
Ξυλοτύμπου - Αχυρώνας Ονήσιλος 1-0 (46' Παπαδόπουλος)
Διγενής Μόρφου - Διγενής Ύψωνα 1-2 ( 3' Nεοφύτου/47' Τιάγκο, Πουτζιουρής 80')
Ερμής - Ακρίτας 1-1 (29 Ζαχαρίου / 18' Moρέιρα)
ΕΝΠ  - ΠΑΕΕΚ 2-1 (33',81' Μ. Χαραλάμπους / 26' Xρυσοστόμου)

 

6η αγωνιστική:
Παρασκευή 27 Οκτωβρίου
Ομόνοια 29Μ-ΕΝΠ 1-0 (Κονομής 82')
Σάββατο 28 Οκτωβρίου
ΠΑΕΕΚ - ΠΟ Ξυλοτύμπου 1-1 (16' Μπεν Κμαγιάλ/ 90+3' Αναστασίου)
Πέγεια - ΑΣΙΛ 2-0 (25' Δαλαμήτρας, 79' Μπαγιούνοβιτς)
ΠΟ Αχυρώνας Ονήσιλος - Διγενής Μόρφου 0-0
Ολυμπιακός - ΕΝΑΔ 1-3 (45' Ρενάτο Σάντος / 40' Ασαμόα, 63' Σαμπά, 90+4' Σκούρταϊ)
Ομόνοια Αραδίππου - Αγία Νάπα 1-0 (90+4' Μεκαουί)
ΜΕΑΠ - Ακρίτας Χλώρακας 0-2 (29' Αρεβάλο, 68' Λουκά)
FREEDOM24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα 2-0 (59' Τιάγκο, 67' Χαραλάμπους)

7η αγωνιστική:
Παρασκευή 3 Νοεμβρίου
Ξυλοτύμπου-Ομόνοια 29Μ 0-1 (Mohamed 90')
ΕΝΠ-Ολυμπιακός 1-1 (Χαραλάμπους 81' /Ρενάτο Σάντος 54')
Σάββατο 4 Νοεμβρίου
ΑΣΙΛ 1-1 ΜΕΑΠ (90+3' Καπαρτής / 27' Λιασίδης αυτογκόλ)
Αγία Νάπα 0-3 Πέγεια 2014 (8', 69' πεν. Μαγκάνγιτς, 59' Αγγελόπουλος)
Κόκκινες: (Μότης 90+5'/Βασιλείου 90+4')
ΕΝΑΔ 0-1 Ομόνοια Αραδίππου (42' Βιλμάρ πεν.)
Κόκκινη: Κιουρτζίδη 9'
Διγενής Ακρίτας Μόρφου 1-0 ΠΑΕΕΚ (79' Μασάνκα)
Ερμής Αραδίππου 0-3 ΠΟ Αχυρώνας Ονήσιλος (29' Θωμά, 32' Καϊσερλίδης, 41' Άλιτς)
Ακρίτας Χλώρακας 1-1 FREEDOM24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα (62' Αρεβαλό / 64' Ρουσιάς)

8η αγωνιστική:
Παρασκευή 10 Νοεμβρίου
Πέγεια 2014 - ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς 0-0
Σάββατο 11 Νοεμβρίου
ΜΕΑΠ - Διγενής Ύψωνα 1-0 (Πασχαλίδης 76')
Ολυμπιακός - Π.Ο. Ξυλοτύμπου 1-1 (5΄ Καμίλο / 26΄ Μπούντνικ)
Ομόνοια Αραδίππου - ΕΝΠ 3-1 (20΄ Κύπρου, 57΄ Βιλμάρ, 63΄ Ποντικός / 41΄ Χαραλάμπους)
ΠΑΕΕΚ Κερύνειας - Ερμής Αραδίππου 3-1 (14΄ Μπεν Καμάλ, 53΄ Μπαξεβάνος, 61΄ Λαλάτοβιτς)
Π.Ο. Αχυρώνας Ονήσιλος - Ακρίτας Χλώρακας 2-1 (Γιάκος 30' , Άλιτς 73' / Μπάλντριχ 36')
Κυριακή 12 Νοεμβρίου
ΑΣΙΛ Λύσης - Αγία Νάπα 0-0
Ομόνοια 29Μ - Διγενής Μόρφου 0-3 (19΄ Μασάνκα, 64΄ Ναμπί, 76΄ Ανθίμου)

9η αγωνιστική:
Παρασκευή 24 Νοεμβρίου
Διγενής Μόρφου - Ολυμπιακός 0-3 ( Μορέιρα 26’, Τριάνα 72’ πεν.,Τεσέιρα 89’)
Σάββατο 25 Νοεμβρίου
Αγία Νάπα - ΜΕΑΠ 0-1 (77' Πασχαλίδης) 
Ξυλοτύμπου - Ομόνοια Αραδίππου 0-0 
ΕΝΠ - Πέγεια 2014 1-1 (45΄ Ντρέκσα / 58΄ Μίλλερ)
Ακρίτας Χλώρακας - ΠΑΕΕΚ Κερύνειας 2-0 (52΄ Αρεβαλό, 90+6' Αλεκσέβ)
Διγενής Ύψωνα - Π.Ο. Αχυρώνας Ονήσιλος 1-2 (85' Καρασάουσκας / 58΄, 77' Θωμά)
ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς - ΑΣΙΛ Λύσης 1-2 (40΄ Παχίπης / 56΄ Ορθοδόξου, 90+6' Καπαρτής)
Ερμής Αραδίππου - Ομόνοια 29Μ 0-3 (37΄ Πικής (πέναλτι), 53΄ Αρτεμίου, 72' Ιωάννου)

 

10η αγωνιστική:
Παρασκευή 1 Δεκεμβρίου 2023
ΠΑΕΕΚ-Διγενής Υψ. 1-2 (Καρίμ 70'/Καρασάουσκς 42', 90')
Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2023
ΜΕΑΠ Πέρα Χωρίου Νήσου 1-1 ΠΟ Αχυρώνας Ονήσιλος (64' Λεωνίδου/15' Θωμά)
Ολυμπιακός Λευκωσίας 2-0 Ερμής Αραδίππου (41' Μορέιρα, 83' Φραγκόζο)
Ομόνοια Αραδίππου 0-0 Διγενής Ακρίτας Μόρφου
Πέγεια 2014 1-0 ΠΟ Ξυλοτύμπου (64' Μάγκανιτς)
Αγία Νάπα 2-0 ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς (48' Πιρές, 90+6' Ρέγγιο)
Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2023
Ομόνοια 29Μ-Ακρίτας Χλώρακας: 1-0 (22' Σωτηρίου)
ΑΣΙΛ-ΕΝΠ: 1-3 (20' Καπαρτής / 28', 44' Χαραλάμπους, 74' Κοτσώνης)

11η αγωνιστική:
Παρασκευή 8 Δεκεμβρίου
Διγενής Ακρίτας Μόρφου - Πέγεια 2-2 (Νεοφύτου 5’, Κοστίν 16’/Μάγκανιτς 70’, Δαλαμήτρα 74’)
Σάββατο 9 Δεκεμβρίου
ΕΝΑΔ - ΜΕΑΠ 1-2 ΕΝΑΔ 1-2 ΜΕΑΠ (75' Μαύρου / 69' Πασχαλίδης, 90+2' Λεωνίδου)
Ξυλοτύμπου - ΑΣΙΛ 0-1 (90+5' Αριστοτέλους)
Ερμής - Ομόνοια Αρ. 1-2(39' Καφατάρης / 42' Κύπρου, 49' Παουλίνο)
Ακρίτας Χλώρακας - Ολυμπιακός 1-2 (2' Λουκά / 61' Φραγκόζο, 81' Ανσού)
FREEDOM24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα - Ομόνοια 29Μ 2-0 (60', 87' Καρασάουσκς)
ΠΟ Αχυρώνας Ονήσιλος - ΠΑΕΕΚ 1-1 (13' Άλιτς / 90+5' Αρναούτης)
Κυριακή 10 Δεκεμβρίου
ΕΝΠ - Αγία Νάπα 2-1 (Χαραλάμπους 65', 77' /Κολοκούδιας 81')

12η αγωνιστική:
16 Δεκεμβρίου 2023
Πέγεια-Ερμής 8-0 (Μπαγιούνοβιτς 15', 37' Δαλαμήτρας 27', Μάγκανιτς 48'' πεν., Βασιλείου 56', Μαρίνιο 82', Τζαμέ 83', Σοάρες 90')
Αγία Νάπα-Ξυλοτύμπου 1-0 (Διαμαντόπουλος 66')
Ολυμπιακός-Διγενής Υψ. 0-1 (Κέζος 69')
Ομόνοια Αρ.-Ακρίτας 3-1 (Αβραάμ 7', Τσιάμης 15', Τζούνιορ 54'/Αγκιλέρα 34')
ΕΝΑΔ-ΕΝΠ 0-1 (Χαραλάμπους 80')
ΜΕΑΠ-ΠΑΕΕΚ 0-4 (Καρίμ 9', 11', Χρυσοστόμου 63', Χρυσομήλης 90')
17 Δεκεμβρίου 2023
ΑΣΙΛ-Διγενής Μ. 2-1 (Καπαρτής 41' πεν.μ Φασουλιώτης 90'/Ναμπί 55')
Ομόνοια 29Μ-Αχυρώνας/Ονήσιλος 1-1 (Βρίκκης 61'/Σεμέδο 35')

 

13η αγωνιστική:
20 Δεκεμβρίου 2023
Διγενής Υψ.-Ομόνοια Αρ. 0-0
Διγενής Μ.-Αγία Νάπα 0-1 (Πιρές 55')
Ερμής-ΑΣΙΛ 0-2 (Φασουλιώτης 11', Καπαρτής 90')
Ξυλοτύμπου-ΕΝΑΔ 1-2 (Σοφοκλέους 75'/Σαλέρνο 32', Ασαμόα 90')
Ακρίτας-Πέγεια 1-2 (Αρεβάλο 32'/Θ.Βασιλείου 29', Γ.Βασιλείου 75')
Αχυρώνας/Ονήσιλος-Ολυμπιακός 1-2 (Άλιτς 87' πεν./Φραγκόζο 40' πεν., Άπια 82')
ΠΑΕΕΚ-Ομόνοια 29Μ 0-2 (Πική 77', Βασιλείου 90')
21-Δεκεμβρίου-2023
ΕΝΠ-ΜΕΑΠ 1-0 (Χαραλάμπους 70' πεν.)

14η αγωνιστική:
Παρασκευή 5/1
Πέγεια - ΕΝΥ Διγενή Ύψωνα 0-2 (Τιάγκο 21', 72')
Σάββατο 6/1
Ολυμπιακός 0-1 ΠΑΕΕΚ (80' Κονομής)
Ομόνοια Αραδίππου 0-0 ΠΟ Αχυρώνας Ονήσιλος
ΑΣΙΛ 2-0 Ακρίτας Χλώρακας (41', 78' Κωμοδίκης)
Αγία Νάπα 6-3 Ερμής Αραδίππου (14', 45' με πέναλτι Κολοκούδιας, 61' Σολωμού, 70', 83', 90+3' Χρίστου / 51' Καφατάρης, 78' Ζαχαρίου, 87' Γεωργίου)
ΕΝΑΔ 0-1 Διγενής Ακρίτας Μόρφου (90+3' Αντωνίου)
ΕΝΠ 2-1 ΠΟ Ξυλοτύμπου (11' Χαραλάμπους Μ., 47' Μέιρα / 66' Όλιβερ)
Κυριακή 07/01
ΜΕΑΠ-Ομόνοια 29Μ 0-1 (Αλαμπρίτης 35')

15η αγωνιστική:
Σάββατο 13/01
Διγενής Μ. 0-2 ΕΝΠ (Μέιρα 4', Χαραλάμπους 60')
Ακρίτας 1-2 Αγία Νάπα (Αρεβάλο 28'/Κολοκούδιας 14', Τσιάρας 75')
Αχυρώνας/Ονήσιλος 0-1 Πέγεια (90+ Μιχαηλίδης)
ΠΑΕΕΚ 1-5 Ομόνοια Αρ. (38' Λούβαρης / Κύπρου 2', 52, Μεκάουι 28, 59, Καραγιώργης 90+3)
Ξυλοτύμπου 3-2 ΜΕΑΠ (Ευσταθίου 22', 47', Παντά 76'/Ανδρέου 15', Βασιλείου 28')
Ερμής 1-3 ΕΝΑΔ (Κατσής 90+5 /62' Ασαμόα, 70' Σκουρτάι, Οικονόμου 90+2)
ΕΝΥ Διγενής Ύψ. 1-1 ΑΣΙΛ (53' Καρασάουσκς/90+8 Κωμοδίκης)
Κυριακή 14/01
Ομόνοια 29Μ - Ολυμπιακός 2-1 (Κονομής 78'/Ασημένος 2', Τριάνα 22')

1η αγωνιστική β' φάσης:
Α' Γκρουπ:
Ολυμπιακός-ΑΣΙΛ 1-0 (89΄ Μορέιρα)
Ομόνοια Αρ.-Πέγεια 2-0 (45+1', 90+9' Αβραάμ)
ΕΝΠ-Αγία Νάπα 0-3 (Πιρές 45+2', 47', Γιανναράς 90+5')
Ομόνοια29Μ-ΕΝΥ Διγενής Ύψ. 2-0 (53΄ Μπούτνικ, 78΄ Φιάκας)
Β' Γκρουπ:
Ξυλοτύπου-ΠΑΕΕΚ 0-0
Αχυρώνας/Ονήσιλος-Ερμής 0-1 (53' Kαφατάρης)
Διγενής Μ.-ΕΝΑΔ 3-0 (23', 64' Νεοφύτου. 34' Χατζηκωσταντή)
ΜΕΑΠ-Ακρίτας 3-1 (3' Ανδρέου, 63' Κουκού, 71' Χρυσοστόμου / 17' Αρεβαλό)

2η αγωνιστική β' φάσης:
27-Ιανουαρίου-2024
A' Γκρουπ:
Αγία Νάπα 3-3 FREEDOM24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα (33' Μελάς, 79', 90+3' (πέναλτι) Φερέιρα / 12' Πουτζιουρής, 40', 89' (πέναλτι) Καρασάουσκς)
Πέγεια 2014 1-3 Ομόνοια 29ης Μαΐου (7' Λεϊτάο / 16' Αλαμπρίτης, 45+1' Μπουντνίκ, 79' Φιάκας)
ΑΣΙΛ 0-0 Ομόνοια Αραδίππου
ΕΝΠ 2-1 Ολυμπιακός (7', 75' Χαραλάμπους Μ. και τα δύο με πέναλτι / 15' Ανσού)
Β' Γκρουπ:
Ερμής Αραδίππου 1-3 ΠΑΕΕΚ (48' Μπαρτλομίε / 22' Γώγος, 45+6' Χρυσοστόμου, 90+1' Γλύνος)
Ακρίτας Χλώρακας 4-0 ΠΟ Ξυλοτύμπου (26' Αρεβαλό, 33', 61' Φρατέα, 73' Μπάλντριχ)
ΕΝΑΔ 1-0 ΜΕΑΠ (50' Λουκά)
Αχυρώνας/Ονήσιλος-Διγενής Μ. 0-0

3η αγωνιστική:
Α΄όμιλος
Ομόνοια Αρ.-ΕΝΠ 2-0 (Κύπρου 39', Αβραάμ 47')
Ολυμπιακός-Αγία Νάπα 1-1 (25΄ Ανσού / 36΄ Μπατζώνης)
Διγενής Ύψ.-Πέγεια 1-0 (18' Ρουσιάς)
Ομόνοια 29Μ-ΑΣΙΛ 0-0
B΄όμιλος
Σάββατο 03.02.2024
ΠΑΕΕΚ-Ακρίτας Χλώρακας 1-0 (50' Παπακυριακού)
ΜΕΑΠ-ΠΟ Αχυρώνας/Ονήσιλος 2-2 (33', 45+1' Κούκου / 4΄, 85' Κούτσακος)
ΠΟ Ξυλοτύμπου-ΕΝΑΔ 2-1 (Σιαθάς 2'πεν., Γκαμαρτί 60'/Λαφράνς 45+1′)
Διγενής Μ.-Ερμής 1-0 (19' Γκουγκούρης)

4η αγωνιστική β' φάσης:
Α' Όμιλος:
ΕΝΠ 2-1 Ομόνοια 29Μ (Χαραλάμπους 7', Μέιρα 28' / Αλαμπρίτης 19')
Ολυμπιακός 2-2 Ομόνοια Αραδίππου (Τριάνα 45+3, Άπια 70'/ Άνθιμου 5', Αβραάμ 62')
Αγία Νάπα 2-2 Πέγεια (29' Πιρές, Σολωμού 47' / Βασιλείου 82', Μίλλερ 90+5')
ΑΣΙΛ 2-1 Freedom ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα (Φασουλιώτης 50' , Καπαρτής πεν. 83'/ Καρασάουσκς 54΄ πεν.)
Β' Όμιλος:
ΕΝΑΔ 0-1 ΠΑΕΕΚ (Λούβαρης 13')
Ερμής 0-2 Ακρίτας Χλώρακας (Κιμ 9', Fratea 59')
ΠΟ Αχυρώνας Ονήσιλος 1-0 ΠΟ Ξυλοτύμπου (56' Κούτσακος)
Διγενής Ακρίτας Μόρφου 3-1 ΜΕΑΠ (3' Ηλία, 54', 70' Κιντέλα / 90+1' Φιλίπε)

5η αγωνιστική β' φάσης:
Α' ΟΜΙΛΟΣ
Ομόνοια Αραδίππου - Αγία Νάπα 2-0 (10΄ Άνθιμου, 20΄ Τσιάμης)
Πέγεια 2014 - ΑΣΙΛ Λύσης 3-1 (52΄ Σοάρες, 62΄ Δαλαμήτρας, 90' Νικολεττίδης / 7΄ Καπαρτής)
Παρασκευή 16 Φεβρουαρίου
Διγενής Ύψωνας - ΕΝΠ 2-2 (Καρασάουσκς 1', Γιαμάλ 4'/Σαμπού 32', Χαραλάμπους 90'+)
Κυριακή 18 Φεβρουαρίου
Ομόνοια 29Μ - Ολυμπιακός 1-0 (Παττίχης 13')
Β' ΟΜΙΛΟΣ
Ακρίτας Χλώρακας - ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς 0-0
ΜΕΑΠ Πέρα Χωρίου Νήσου - Ερμής Αραδίππου 0-0
ΠΑΕΕΚ Κερύνειας - Π.Ο. Αχυρώνας Ονήσιλος 3-0 ( (17′, 54′ Γλυνός, 79′ Συρενγκέλας))
Κυριακή 18 Φεβρουαρίου
Π.Ο. Ξυλοτύμπου - Διγενής Μόρφου 0-2 (7' Κόστιν, 44' Ηλία)

6η αγωνιστική πλέι οφ:
Α' Γκρουπ:
23-Φεβρουαρίου-2024
ΕΝΠ-Πέγεια (0-0)
Ολυμπιακός-ΕΝΥ Διγενής Υψ. 1-0 (Βαλβέρδε 14')
24-Φεβρουαρίου-2024
Αγία Νάπα-ΑΣΙΛ 1-2 (10' Γιανναράς / 45+1, 52' Καπαρτής)
25-Φεβρουαρίου-2024
Ομόνοια Αρ.-Ομόνοια 29Μ 1-2  (48' Καλλής / 53' Μαρτίνς, 90+4 Πικής)
Β' Γκρουπ:
24-Φεβρουαρίου-2024
Ερμής-ΕΝΑΔ 0-5 (13' Ασαμόα, 42', 58', 70' Λουκά, 64' Σάσι)
Αχυρώνας/Ονήσιλος-Ακρίτας 3-0 (9' Λεμέσιος, 28' Κούτσακος, 79' Άλιτς με πέναλτι)
Διγενής-ΠΑΕΕΚ 3-3 (4' Αντωνίου, 6' Νεοφύτου, 90+6 Πηλαβάς / 15' Γώγος, 23', 45+3 Συρεγγέλας)
ΜΕΑΠ-Ξυλοτύμπου 1-1 (28' Λεωνίδου / 65' Κουντόμπιακ)

7η αγωνιστική:
Α' ΟΜΙΛΟΣ
02-Μαρτίου-2024
ΑΣΙΛ - ΕΝΠ 1-2 (37' Λιασίδης/45+3' Xαραλάμπους, 75' Sambou)
Πέγεια - Ολυμπιακός 1-2 (90+5' Ζήνωνος πεν. / 28' Drame, 45+3' Μυτίδης)
ΕΝΥ Διγενής Υψ - Ομόνοιας Αρ. 1-0 (Ρουσιάς 63').
03-Μαρτίου-2024
Ομόνοια 29Μ.-Αγία Νάπα 3-0 (24', 60' Φαμπίνιο, 58' Ιωάννου)
Β' ΟΜΙΛΟΣ
02-Μαρτίου-2024
ΠΑΕΕΚ - ΜΕΑΠ 1-1 (31' Γώγος / 86' Bασιλείου)
ΕΕΝΑΔ - Π.Ο Αχυρώνας Ονήσιλος 2-1 (24' Λουκά, 41' Asamoah / 45' Alic)
Ακρίτας - Διγενής Μόρφου 1-0 (82' Arevalo)
Π.Ο Ξυλοτύμπου - Ερμής 1-4 (90' Αrutiunian / 56' Kωτσόπουλος, 64' Ζαχαρίου, 90+2', 90+6' Γεωργίου)

8η αγωνιστική πλέι οφ:
A' όμιλος:
Παρασκευή 8 Μαρτίου
Πέγεια 2014-Ομόνοια Αρ. 0-2 (Αβραάμ 3', 74')
Σάββατο 9 Μαρτίου 2024
Αγία Νάπα-ΕΝΠ 2-3 ( 49' Διαμαντόπουλος, 84' Χριστοδούλου/ 10', 32', 67' Βουτσένοβιτς)
ΑΣΙΛ-Ολυμπιακός 0-2 (41' Μυτίδης, 70' Ansu)
ΕΝΥ Διγενής Ύψ.-Ομόνοια 29Μ 1-3 (6' Καρασάουσκας / 7' Αλαμπρίτης, 40' Κρουζ, 62' Ofornadu αυτ.)
B' όμιλος:
Ερμής-Αχυρώνας/Ονήσιλος 0-1 (51' Καισερλίδης)
ΕΝΑΔ-Διγενής Μ. 3-4 (4' Λουκά, 39' Λαφράνς, 52' Sabbah /35' Νεοφύτου, 41' Ηλία, 83' Χατζηκωνσταντής, 90+1' Στυλιανίδης)
Ακρίτας-ΜΕΑΠ 1-1 (49' Hagist/75' Πασχαλίδης)
ΠΑΕΕΚ-Ξυλοτύμπου 1-1 (57' Παπακυριακού/12' Αρουτιουνιάν)

 

9η αγωνιστική:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Παρασκευή 15 Μαρτίου
Ολυμπιακός-ΕΝΠ 1-2 (Άπια 23' / Κοτσώνης 4', Χαραλάμπους 44')
Ομόνοια 29Μ.-Πέγεια 2-0 (Φαμπίνιο 42', Πική 60' πεν.)
Σάββατο 16 Μαρτίου
ΕΝΥ Διγενής-Αγία Νάπα 2-0 (64' Κβάτσουκ, 76' Ρουσιάς)
Ομόνοια Αρ.-ΑΣΙΛ 3-1 (14' Ποντικός, 28' Κουρουπής πεν., 39' Μεκκαουί/85' Γεμπλί)
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 16 Μαρτίου
ΜΕΑΠ-ΕΝΑΔ 1-0 (73' Πασχαλίδης)
ΠΑΕΕΚ-Ερμής 5-0 (10' Γλυνός, 20', 61' Ντα Σίλβα, 23' Πασιαρδής, 45' Συρεγγέλας)
Π.Ο.Ξυλοτύμπου-Ακρίτας 0-3 (55' Μπανζού, 53' Αρεβάλο, 65' Mάρκες)
Διγενής Μ.-Αχυρώνας/Ονήσιλος 2-1 (10' Μενοίκου, 18' Γκουιντέλα/4' Κουσιάππα)

10η αγωνιστική:
30-Μαρτίου-2024
Α' όμιλος:
ΕΝΠ-Ομόνοια Αρ. 0-2 (51' Ανθίμου, 57' Αβραάμ)
Αγία Νάπα-Ολυμπιακός 0-3 (26' Tριάνα, Eυαγγέλου αυτ., 72' Φραγκέσκου)
ΑΣΙΛ- Ομόνοια 29Μ 0-4 (1', 64' Aρτεμίου, 25', 69'Βρίκκης)
Πέγεια-ΕΝΥ Διγενής Ύψ. 1-3 (60' Μίλλερ/1' Χερόν, 2' Κβάτσουκ, 20' Καρασάουσκς πεν.)
Β' όμιλος:
Ερμής-Διγενής Μ. 0-3 (26' Αντωνίου, 27' Χατζηδημητρίου, 68' Νεοφύτου)
ΕΝΑΔ-Π.Ο Ξυλοτύμπου 2006 3-1 (5', 42' Λουκά, 90+2' Γκόμες /52' Κουντόμπνιακ)
Ακρίτας-ΠΑΕΕΚ 1-2 (55' Μπάρι / 62' Συρεγγέλας, 87' Ντα Σίλβα)
Αχυρώνας/Ονήσιλος-ΜΕΑΠ 1-1 (Θεοδοσίου 8'/Πασχαλίδης 54')

11η αγωνιστική:
Α' Όμιλος
Σάββατο 6 Απριλίου
FREEDOM24 Διγενής Ύψωνα - ΑΣΙΛ Λύσης 0-2 (Δημητρίου 30', Ορθοδόξου 53')
Πέγεια 2014 - Αγία Νάπα 0-3 (Μπαζώνης 7', Περικλέους 68, Πιρές 90')
Κυριακή 07/04/2024
ΜΕΑΠ - Διγενής Μ. 1-1 (Θεοδοσίου 6'/Πασχαλίδης 54')
Β' Όμιλος:
Παρασκευή 05/04/2024
Ομόνοια 29M - ΕΝΠ 1-1 (Φαμπίνιο 83'/Κοσμά 78')
Σάββατο 6 Απριλίου
ΠΑΕΕΚ -ΕΝΑΔ 3-1 (Συρεγγέλας 47', Γλυνός 51', Χρυσοστόμου 56'/Λουκά 84')
Π.Ο. Ξυλοτύμπου - Αχυρώνας Ονήσιλος 2-4 (Χρυσοστόμου 82', Φερέιρα 88'/Θεοδοσίου 14', Κούτσακος 45'+2', 56', Καϊσαρλίδης 66')
Ακρίτας Χλώρακας -Ερμής 3-0 (Αλεκσέεφ 29', Σούσι 37', Μορέιρα 47')
Κυριακή 07/04/2024
Ομόνοια Αραδίππου - Ολυμπιακός 1-0 (Ποντικός 90')

12η αγωνιστική:
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
13-Απριλίου-2024
Αγία Νάπα-Ομόνοια Αρ. 1-4 (Μότης 32' / Mekkaoui 6', Ποντικός 19'-53', Αναστασίου 21')
ΕΝΠ-Ύψωνας 1-2 (Meira 53' / Karasausks 45'+1, 54')
Ολυμπιακός-Ομόνοια 29Μ 0-0
14-Απριλίου-2024
ΑΣΙΛ-Πέγεια 4-0 (Καλλενος 62', Καπαρτής 68', Σαββίδης 90', Φασουλιώτης 90'+)
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
Διγενής-Ξυλοτύμπου 2-1 (Πελετιές 61', Ρολντάν 71'/Σιαθά 89')
Ερμής-ΜΕΑΠ 1-2 (Βεσελίνοβιτς 75'/Λόρενς 31', Πασχαλίδης 41')
ΕΝΑΔ-Ακρίτας 0-1 (Σεουκγκούν 26')
Αχυρώνας/Ονήσιλος-ΠΑΕΕΚ 1-1 (Άλιτς 45'/Συρεγγέλας 5')

13η αγωνιστική:
Α' ΟΜΙΛΟΣ:
Ομόνοια29Μ-Ομόνοια Αραδίππου 1-2 ( 70' Budnik / 9' Αβραάμ, 62' Αναστασίου)
ΑΣΙΛ-Αγία Νάπα 3-2 (8' Φασουλιώτης, 38' Καπαρτής, 62' Σαββίδης / 14' Fauriel, 47' Ferreira)
Πέγεια-ΕΝΠ 1-4 ( 50' Jammeh / 19' Κοσμάς, 44', 56' Χαραλάμπους, 78' Vucenovic)
FREEDOM ENY Διγενή Ύψωνα-Ολυμπιακός 1-5 ( 25' Kvashuk / 19', 39' Μoreira, 64' Ζευκής, 86', 90+1Σάντος)
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ :
ΕΝΑΔ - Ερμής Αραδίππου 1-2 ( 79' Rodallega / 40' Wisniewski. 89' Ζαχαρίου)
Ακρίτας Χλώρακας - ΠΟ Αχυρώνας Ονήσιλος 3-1 (21' αυτογκολ Γεωργίου, 79' Baldrich, 89' Soussi / 73' Συτλιανίδης)
ΠΑΕΕΚ - Διγενής Ακρίτας Μόρφου 3-1 (15' Γώγος, 45' Μοράις, 88' Γλύνος / 73' Στυλιανίδης)
ΠΟ Ξυλοτύμπου - ΜΕΑΠ 2-5 ( 68', 86 Arutiunian / 15' , 25' Βασιλείου, 35' Asamoah, 42' Πασχαλίδης, 58' Κούκου)

14η αγωνιστική:
Α' ΟΜΙΛΟΣ:
Παρασκευή 26 Απριλίου
Ερμής-Π.Ο.Ξυλοτύμπου 2-1 ( Μαυρής 48', Βεσελίνοβιτς 65'/ Αρουτιουνιάν 42')
Σάββατο 27 Απριλίου
Ομόνοια Αρ. – Freedom24 ΕΝΥ Διγενής 3-1 (Αναστασίου 32', Ποντικός, 49', 51'/Χριστοδούλου 63')
Αγία Νάπα – Ομόνοια 29Μ 1-5 (Πιρές 66' πεν. / Βρίκκης 10′, Παττίχης 29', Πική 36', 53', Φαμπίνιο 90')
Ολυμπιακός – Πέγεια 4-0 (Σάντος 35', Ανσού 45', Zευκή 48', 89')
ΕΝΠ – ΑΣΙΛ Λύσης 3-4 (Κοτσώνης 4', Χαραλάμπους 24', Κοσμάς 59'/ Καπαρτής 30', Κωμοδίκης 41', Καλλένος 84', Xαριδήμου 90'+)
Β' ΟΜΙΛΟΣ:
ΜΕΑΠ-ΠΑΕΕΚ 0-3 (12' Συρεγγέλας, Καιάφας 29' αυτ., Μοράις 42')
Διγενής Μ.-Ακρίτας 1-0 ( Χατζηδημητρίου 76' πεν.)
Κυριακή, 28 Απριλίου
Αχυρώνας/Ονήσιλος-ΕΝΑΔ 1-1 (Θεοδοσίου 30/Λαφράνς 90')

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α' ΟΜΙΛΟΥ:
1. ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ. 61
2. ΟΜΟΝΟΙΑ 29Μ 58
3. ΕΝΠ 54
4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 54
5. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨ. 44
6. ΑΣΙΛ 40
7. ΠΕΓΕΙΑ 32
8. ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 30
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β' ΟΜΙΛΟΥ:
1. ΔΙΓΕΝΗΣ Μ. 51
2. ΠΑΕΕΚ 46
3. ΑΧΥΡΩΝΑΣ/ΟΝΗΣΙΛΟΣ 36
4. ΑΚΡΙΤΑΣ 35
5. ΜΕΑΠ 33
6. ΕΝΑΔ 26
7. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 20
8. ΕΡΜΗΣ 20

 

 

Share

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Πρόγραμμα τελικής φάσης Πρωταθλήματος Ένταξης ΣΤΟΚ-ThemaSports
24/05 @ 15:43

Πρόγραμμα τελικής φάσης Πρωταθλήματος Ένταξης ΣΤΟΚ

Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο θα διεξαχθούν οι αγώνες της τελικής φάσης του Πρωταθλήματος Ένταξης ΣΤΟΚ περιόδου 2023 - 2024.

«Να δώσουμε βροντερό παρών»-ThemaSports
24/05 @ 17:35

«Να δώσουμε βροντερό παρών»

Ο Κόρνος καλεί τους συγχωριανούς του στον τελικό του Πρωταθλήματος Ένταξης της ΣΤΟΚ τον ΘΟΙ Πύργου.

Παραμένει στην ΑΣΠΙΣ ο Κυριάκου-ThemaSports
24/05 @ 17:16

Παραμένει στην ΑΣΠΙΣ ο Κυριάκου

Ο Αντώνης Κυριάκου θα αγωνίζεται στην ΑΣΠΙΣ Πύλας και τη νέα ποδοσφαιρική χρονιά...

«Αφού φτάσαμε ως εδώ... θα κυνηγήσουμε το τρόπαιο»-ThemaSports
24/05 @ 16:19

«Αφού φτάσαμε ως εδώ... θα κυνηγήσουμε το τρόπαιο»

Ο Κόρνος F.C. 2013 κέρδισε με 6-1 τον Αδωνη στους αγώνες Ένταξης της ΣΤΟΚ. 

«Ευτυχώς οι της Ομοσπονδίας κατάλαβαν το λάθος τους και δέχτηκαν»-ThemaSports
24/05 @ 15:22

«Ευτυχώς οι της Ομοσπονδίας κατάλαβαν το λάθος τους και δέχτηκαν»

Ο Άτλας ενημερώνει ότι έστειλε επιστολή στην ΣΤΟΚ για να γίνει ο αγώνας με τον Ροτσίδη την Κυριακή αντί Τετάρτη. =

«Προχωρήσαμε με επιτυχία στην διατήρηση του βασικού κορμού»-ThemaSports
24/05 @ 14:24

«Προχωρήσαμε με επιτυχία στην διατήρηση του βασικού κορμού»

Ο πρόεδρος της ΠΑΕΕΚ Κερύνειας, Δήμος Γεωργιάδης ενημερώνει για τις τελευταίες εξελίξεις στην ομάδα.

BEST OF THEMASPORTS

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ