Ομόνοια και Άρης συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 2-2 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής. Άνοιξε το σκορ στο 32' ο Σεμέδο, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι στο 38' με τον Στεπίνσκι ο οποίος έκανε και το 1-2 στο 72'. Ο Σεμέδο διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στις καθυστερήσεις.

Η Ομόνοια μπήκε πιο επιθετικά στο ματς και κατάφερε να δημιουργήσει τις πρώτες... προϋποθέσεις για το προβάδισμα. Στο 32' οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο 32' όταν ο Σεμέδο μετά από ασίστ του Μπεζούς άνοιξε το σκορ με πλασέ από διαγώνια θέση.
Ο Άρης επιδίωξε να απαντήσει άμεσα, φτιάχνοντας ευκαιρίες για την ισοφάριση που εντέλει σημειώθηκε στο 38'. Ο Μπράουν εκτέλεσε κόρνερ ο Σεμέδο έδιωξε την μπάλα, ο Μπαμπίκα έκανε το σουτ-ασίστ στον Στεπίνσκι που έκανε το 1-1 με δεξί πλασέ.

Στο β΄ημίχρονο ο Άρης ήταν η ομάδα που μπήκε πιο επιθετική διάθεση, με τους ποδοσφαιριστές του Αλεξέι Σπιλέφσκι να σπάζουν τον αμυντικό μηχανισμό των γηπεδούχων σε μερικές περιπτώσεις, όχι ομως να νικήσουν τον Φαμπιάνο... μέχρι το 72'. Σε εκείνο το λεπτό οι Στρούσκι και Σανέ... ανάγκασαν τον Σεμέδο να χάσει την μπάλα που κατέληξε στον Κακόριν ο οποίος έδωσε στην ασίστ στον Στεπίνκσι για το 1-2. Η Ομόνοια κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 στις καθυστερήσεις ότανσ το 90'+1' ο Αλιούμ έκανε τη σέντρα, ο Καρίμ την κεφαλιά, ο Σεμέδο υποδέχθηκε την μπάλα με το στήθος και σούταρε με το αριστερό κάνοντας το 2-2.

5' Η Ομόνοια έχει τις περισσότερες επιθετικές προσπάθειες στο πρώτο πεντάλεπτο. Χωρίς τελική μέχρι στιγμής.

5' Φάουλ για τον Άρη από δεξιά όπως επιτίθονται οι ποδοσφαιριστές της Ελαφράς Ταξιαρχίας.

6' Εκτέλεσε ο Ουρόσεβιτς, ο Μπαμπίκα έκανε το σουτ, εξουδετέρωσε ο Φαμπιάνο.

7' Κίτρινη κάρτα σε Κούσουλο και Μπράουν

8' Ευκαιρία για την Ομόνοια, ο Λέζιακς πάσαρε στον Σεμέδο που σούταρε, απέκρουσε ο Άλβες.

12' Ωραίο ενέργεια από τον Λέζιακς που έκανε τη σέντρα, ο Κακουλλής δεν μπορεί να τελειώσει την φάση.

15' Φάουλ για τον Άρη μετά από τάκλιν του Κακουλλή.

15' Εκτέλεσε το φάουλ ο Ουρόσεβιτς, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι εκεί όπου ήταν ο Λέζιακς.

17' Κόρνερ για τον Άρη, χωρίς αντίκρισμα...

21' Νέο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.

22' Εκτέλεσε ο Ουρόσεβιτς, η μπάλα απομακρύνεται και στη συνέχεια ο Χάμπος κερδίζει φάουλ.

24' Ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Σεμέδο να πλασάρει και τον Βανά να αποκρούει.

28' Κόρνερ για τον Άρη...

28' Εκτέλεσε το κόρνερ ο Μπράουν, βγαίνει και διώχνει ο Φαμπιάνο.

Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη.

30' Γιαγκό αντί Μπρόρσον.

32' ΓΚΟΛ 1-0! Ο Μπεζούς με ωραία ασίστ έστειλε την μπάλα στον Σεμέδο που έκανε το δεξί πλασέ από διαγώνια θέση αριστερά στην περιοχή και άνοιξε το σκορ.

34' Κόρνερ για τον Άρη!

Ο Γκομίς προσπάθησε να σκοράρει όμως ο Φαμπιάνο εξουδετέρωσε.

37' Κι άλλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Στεπίνσκι έκανε το σουτ, έδιωξε προ της γραμμής ο Λανγκ.

Σουτ από τον Σανέ, έδιωξε σε κόρνερ ο Φαμπιάνο!

Προσπαθεί να αντιδράσει ο Άρης...

38' ΓΚΟΛ 1-1! Ο Μπράουν εκτέλεσε κόρνερ, ο Σεμέδο έδιωξε την μπάλα, ο Μπαμπίκα έκανε το σουτ-ασίστ στον Στεπίνσκι που έκανρ το 1-1 με δεξί πλασέ.

42΄Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο από δεξιά...

Εκτέλεσε το φάουλ ο Ουρόσεβιτς, απομάκρυνε την μπάλα ο Μπέζους.

45' Σουτ από τον Κακουλλή, άουτ.

45' Δύο λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Κίτρινη κάρτα στον Γιαγκό.

Έναρξη β΄ημιχρόνου

46' Μπένγκτσον αντί Μοντνόρ

52' O Mπαμπίκα επιχείρησε να σουτάρει, η μπάλα σε πόδια ποδοσφαιριστών της Ομόνοιας.

54' Σουτ από τον Μπαμπίκα, απέκρουσε ο Φαμπιάνο.

56' Σουτ από τον Στεπίνκσι, άουτ.

58' Φάουλ για την Ομόνοια από αριστερά...

59' Εκτέλεσε ο Μπεζούς, απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι.

61' Κίτρινη στον Γκομίς.

64' Σουτ από τον Μπράουν, άουτ.

64' Κακόριν αντί Γκομίς, Στρούσκι αντί Ζόκε.

64' Καρίμ αντί Κακουλλής

72' ΓΚΟΛ 1-2! Ο Σεμέδο έχασε την μπάλα από τους Στρούσκι και Σανέ, η μπάλα στον Κακόριν που έδωσε την ασίστ στον Στεπίνκσι ο οποίος έκανε το 1-2 με δεξί πλασέ.

75' Αλιούμ αντί Λοΐζου, Κασάμα αντί Χάμπου.

Σουτ από τον Κούσουλο, άουτ.

78' Αναγκαστική αλλαγή.. στην αλλαγή ο Γιαγγκό.

78' Μαγιαμπέλα αντί Γιαγκό.

79' Σουτ από τον Κούσουλο, διώχνει σε κόρνερ ο Βανά.

80' Φράνσον αντί Κούσουλου.

82' Κόρνερ για την Ομόνοια.

Εκτέλεσε ο Μπέζους,  κεφαλιά από τον Αλιούμ, άουτ.

84' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Κακόριν να κάνει τη σέντρα με το εξωτερικό του ποδιού και ο Στεπίνκσι έκανε την κεφαλιά-ψαράκι, άουτ...

85' Σουτ από τον Στεπίνσκι, κόρνερ.

85' Εκτέλεσε το κόρνερ ο Μπράουν, η μπάλα στον Φαμπιάνο.

87' Κίτρινη στον Λέζιακς.

90' Ο Μαγιαμπέλα κάνει... περίπατο και πλασάρει, άουτ.

90' Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

90'+1' ΓΚΟΛ 2-2! Στο 90'+1΄ο Αλιούμ έκανε τη σέντρα, ο Καρίμ την κεφαλιά, ο Σεμέδο υποδέχθηκε την μπάλα με το στήθος και σούταρε με το αριστερό κάνοντας το 2-2.

90'+3' Κίτρινη στον Μαγιαμπέλα και φάουλ σε καλό σημείο για την Ομόνοια.

Εκτέλεσε το φάουλ ο Μπεζούς, κόρνερ.

90'+5' Εκτέλεσε το κόρνερ, έδιωξε ο Βάνα.

Ομόνοια:Φαμπιάνο, Μάθιους, Σεμέδο, Λοϊζου, Λέζιακς, Λανγκ, Κούσουλος, Μίλετιτς, Χαραλάμπους, Μπέζους, Κακουλλής (Ανσαριφάρντ 64')
Στον πάγκο: Ουζόχο, Κυριακίδης, Ψάλτης, Κουλιμπαλί, Κασάμα, Αλιούμ, Φράνσον, Ζαχαρίου, Παναγιώτου, Ανδρέου, Προκοπίου

Άρης: Βανά, Μουσούντα, Μπράουν, Στεπίνσκι, Γκομίς (Κακόριν 64'), Σανέ, Μπρόρσον (Γιαγκό 30'), Σζόκε (Στρούσκι 64'), Μοντνόρ (Μπένγκτσον Μπένγκτσον 46'), Ουρόσεβιτς, Μπαμπίκα.
Στον πάγκο οι Σωφρονίου, Ζάντρο, Γιαντάλ, Σπόλιαριτς, Δημητρίου, Μαγιαμπέλα, Σάβο, Σουμάνσκι.

Κίτρινες: Κούσουλος 7' / Μπράουν 7', Γιαγκό 45', Γκομίς 61'

Διαιτητής: Simovic Novak
Α' Βοηθός Διαιτητής: Σωτηρίου Μιχάλης
Β' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
4ος Διαιτητής: Χριστοφόρου Μάριος