Η ΑΕΚ νίκησε 2-0 την Δόξα στην Περιστερώνα για την 3η αγωνιστική και σημείωσε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα.Άνοιξε το σκορ ο Πονς στο 22', με τον Φαράζ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 64'.

Η ομάδα της Λάρνακας μπήκε από την αρχή του ματς με στόχο να επιβάλει τον ρυθμό της δημιουργώντας τις συνθήκες αρχικά για το προβάδισμα στο σκορ και στη συνέχεια κατάφερε να διαχειριστεί με ιδανικό τρόπο την εξέλιξη του ματς.

Οι κιτρινοπράσινοι κινδύνεψαν ελάχιστα, δημιούργησαν ευκαιρίες για περισσότερα γκολ και κρατούν την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα. Αντίθετα η Δόξα δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί με αποτέλεσμα την τρίτη ήττα σε ισάριθμες αγωνιστικές.

5' Κόρνερ για την ΑΕΚ...

Εκτέλεσε ο Λέδες, απομάκρυνε αμυντικός της Δόξας.

8' Ο Ναμπί σουτάρει ο Πίριτς αποκρούει και η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι!

14' Kίτρινη στον Τραϊτσέφσκι

22' ΓΚΟΛ 0-1! Ο Πέρε Πονς ανοίγει το σκορ με κεφαλιά έπειρτα από σέντρα του Σάντσες.

23' Ο Σολ με κεφαλιά σημαδεύει το δοκάρι!

28' Αναγκαστική αλλαγή: Κάσας αντί Γκαρσία.

37' Κίτρινη στον Σάντσες

41'  Σουτ του Σολ η μπάλα έφυγε έξω

45' Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Τέλος α' ημιχρόνου.

Έναρξη β' ημιχρόνου

45' Σαντίκ αντί Ασάντε, Τσικόνε αντί Μούσα

49'  Σουτ του Σάντος που βρήκε τον χώρο αλλά ο Σισκόφσκι απέκρουσε

Κόρνερ για την ΑΕΚ χωρίς αντίκρισμα..

Σετσέροβιτς αντί Τραϊτσέφσκι.

59'  Δοκάρι για την Δόξα μετά απο σουτ του Κλεόφιλο

64' ΓΚΟΛ 0-2! Ο Φαράζ από διαγώνια θέση κάνει το 0-2 για την ΑΕΚ!

Μετά απο γύρισμα του Σάντος η μπάλα έφτασε στον Φαράζ που δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Σισκόφσκι

76' Αντουί αντί Κυριάκου

78' Κίτρινη στον Σολ

86' Κίτρινη στον Αντγουί

90' Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

90΄Λόπες αντί Σολ, Μάμας αντί Πονς

Δόξα: Σισκόφσκι, Πάντιτς (Κωνσταντίνου 85') , Σιέλης, Τραϊτσέφτσκι (Σετσέροβιτς 62'), Ναμπί, Βλίτερ, Αντωνιάδης, Στυλιανού, Κυριάκου (Αντουί 76'), Ασάντε(Σαντίκ 46'), Μούσα (Τσικόνε 46').
Στον πάγκο: Αντωνίου, Π. Κυριάκου, Ανσού, Πούριτς
ΑΕΚ: Πίριτς, Τόμοβιτς, Λέδες, Σολ (Λόπες 90'), Τρισκόφσκι (Γκάμα 83), Φαράζ, Γκαρθία (Κάσας 28'), Μιλίσεβιτς, Πονς (Μάμας 90'), Σάντος (Καπτούμ 83'), Σάντσεζ.
Στον πάγκο: Χερέριν, Τούμπας, Ρομπέρζ, Μπέιτς, Γκονζάλες, Τζιωρτζής, Κατελάρης.
Κίτρινες: Τραϊτσέφσκι 14', Αντγουί 86' / Σάντσες 37', Σολ 78'
Διαιτητής: Fourneau Francesco
Α' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Ανδρέου Π. Ανδρέας