Η Ομόνοια χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες νίκησε 4-1 την Καμπάλα και σε συνδυασμό με την νίκη (2-3) του πρώτου αγώνα εξασφάλισε την πρόκριση στον γ' προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ.

Άνοιξε το σκορ ο Μπεζούς στο 5', με τον Ουκρανό να εξαργυρώνει το πέναλτι που κέρδισε ο Κακουλλής στο 30' για το 2-0, με τον Λανγκ να κάνει το 3-0 στο 38' του αγώνα στο ΓΣΠ. Στο β' ημίχρονο οι Αζέροι μείωσαν στο 56' με τον Ισάια, όμως η Ομόνοια είχε μέχρι τέλους την υπεροχή στο ματς.

Στο 58' ο Σενού Καλιμπαλί σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Ομόνοιας διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

LIVE:

Έναρξη αγώνα

5' ΓΚΟΛ 1-0! Ο Λέζιακς έκανε τη σέντρα από αριστερά ο Μπεζούς έκανε την κεφαλιά σημαδεύοντας το δοκάρι και στην επαναφορά ο Ουκρανός ανοίγει το σκορ με το γόνατο!

Δείτε το βίντεο με τους πανηγυρισμούς ΕΔΩ.

10' Eκτέλεση φάουλ από τον Αγιούμπ, άουτ.

Ο Κακουλλής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα όμως υποδείχθηκε ορθώς σε θέση οφσάιντ μετά από κάθετη πάσα του Μπεζούς.

Οφσάιντ ο Κακουλλής... σωστός ξανά ο βοηθός διαιτητής.

20' Εκτέλεση φάουλ από τον Μπεζούς, άουτ.

25' Ο Λοΐζου βρίσκει χώρο και σουτάρει, πέφτει και μαζεύει ο Ατανγκανά

26' Tεράστια ευκαιρία για τον Λοΐζου που αστοχεί (με το δεξί) από θέση βολής μετά γύρισμα του Σεμέδο από δεξιά.

29' Πέναλτι για την Ομόνοια!

Ο Κακουλλής ανατράπηκε από τον Ατανγκανά. Κίτρινη στον τερματοφύλακα της Καμπάλα.

30' ΓΚΟΛ 2-0! Ο Ρομάν Μπεζούς με εκτέλεση πέναλτι κάνει το 2-0...

32' Hüseynli αντί Qırtımov.

38' ΓΚΟΛ 3-0! Ο Λοΐζου έκανε τη σέντρα, ο Κουλιμπαλί την κεφαλιά και μετά την ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα ο Άνταμ Λανγκ από κοντά έκανε το 3-0 στο 38'...

Κίτρινη στον Σαφάροφ

45' Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη β΄ημιχρόνου.

46' Χαραλάμπους αντί Κασάμα.

46' Aouacheria, Abramov αντί  Safarov, Khalaila

49' Ο Κακουλλής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα, ακυρώθηκε ως οφσάιντ...

56' ΓΚΟΛ 3-1. Ο Ισάια με δυνατό σουτ μειώνει σε 3-1...

58' ΓΚΟΛ 4-1. Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Κουλιμπαλί με πλασέ έκανε το 4-1...

63' Μπεζούς αντί Καρίμ, αποθέωση για τον Ουκρανό.

Δείτε το βίντεο ΕΔΩ.

Σίμιτς αντί Λοίζου.

66' Μίλετιτς αντί Κουλιμπαλί.

71' Ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Σεμέδο να κάνει τη σέντρα και τον Σίμιτς να πλασάρει από κοντά, άουτ.

77' Ιskandarov αντί Bakhshali και Akakpo αντί Hani

79' Ζαχαρίου αντί Κακουλλή

87' Ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Ζαχαρίου να κάνει την κεφαλιά, άουτ.

90' Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

90'+1' Νέα ευκαιρία ο Καρίμ! Δυνατό σουτ από κοντά, έδιωξε εντυπωσιακά ο Atangana.