Ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε το φιλικό του Απόλλωνα κόντρα στην Al Wasl των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων στο γήπεδο Άνκερ Αρένα της Αυστρίας.

Καλύτεροι οι γαλάζιοι της Λεμεσού στο α' ημίχρονο, με τον Χάμπο να ανοίγει το σκορ στο 32' και τον Σεφέροβιτς να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 41'.

Στο β' ημίχρονο οι Άραβες ήταν καλύτεροι με τον Μπογκντάν Αντόνε να προχωρεί σε αρκετές αλλαγές με αποτέλεσμα να πέφτει ο ρυθμός του ματς.

10' Σουτ από τον Κρμέντσικ, κόρνερ.

11' Σουτ από τον Ντόνιο, άουτ.

19' Σκοράρει από κοντά ο Μπεσάρτ, οφσάιντ...

29' Πτώση του Μπεσάρτ στην περιοχή μετά από μαρκάρισμα, "τίποτα" δείχνει ο διαιτητής. Κόρνερ η μπάλα.

32' ΓΚΟΛ 1-0 ο Απόλλωνας με δυνατό πλασέ του Χάμπου εκτός περιοχής.

38' Mεγάλη ευκαιρία με τον Μπεσάρτ, κόρνερ για τους γαλάζιους.

41' ΓΚΟΛ 1-1 ο Σεφέροβιτς με κεφαλιά μετά από σέντρα του Φάμπιο έκανε το 1-1...

Έναρξη β' ημιχρόνου.

46' Εκπολό αντί Πεϊμπέρνς και Μαλεκκίδης αντί Γιούρτσεβιτς

57' Ντιγκινί, Ποντικός, Φιλιώτης, Ντανίλο, Ψύχας, Ίλιεφ στο ματς αντί Κρμέντσικ, Σπόλιαριτς, Αμντουραχίμι, Σέλβικ, Πέρετζ, Χάμπου, Κολ, Ντόνιο

64' Συρτό μακρινό σουτ ο Σεφέροβιτς , μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Δημητρίου.

76' Ο Λίμα υπό πίεση δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή...

Καλύτερη η Al Wasl στο β' μέρος, χωρίς όμως να κυριαρχεί...