Άνετη νίκη με 4-1 πέτυχε η Ομόνοια επί της Ραντόμιακ στο τρίτο και τελευταίο της φιλικό στην Πολωνία.

Άνοιξε το σκορ ο Κακουλλής στο 12',  στο 37' ο Κούσουλος έκανε το 2-0 και ο Κουλιμπαλί μετά από εκτέλεση κόρνερ το 3-0 στο 40'. Στο 61' ο Ενρίκε... νίκησε τον Ουζόχο για το 3-2, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε με ωραία εκτέλεση φάουλ στο 86' ο Ρομάν Μπέζους, απέκρουσε πέναλτι ο Φαμπιάνο.

Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα:

• -12′: Ο Κακουλλής πίεσε ψηλά τον τερματοφύλακα της Ραντόμιακ, έκλεψε τη μπάλα και σε κενό τέρμα έκανε το 1-0.
  • -16′: Σκόραρε με ωραίο σουτ ο Ανσαριφάρντ όμως το γκολ ακυρώθηκε καθώς υπήρχε φάουλ στο ξεκίνημα.
  • -21′: Σουτ εκτός περιοχής από τον Μαρκίνιος, άουτ.
  • -22′: Ο Κούσουλος έφερε τη μπάλα στο αριστερό και σούταρε, έξω.
  • -31′: Ο Ενρίκε έκανε το σουτ, πάνω από τα δοκάρια του Φαμπιάνο.
  • -35′: Μπήκε στην περιοχή και σούταρε ο Λοΐζου, έχουμε κόρνερ.
  • -37′: Με προβολή του Κουλιμπαλί το 2-0.
  • -40′: Ο Κούσιυλος με σουτ το 3-0.
  • -45′: Σουτ του Μασάδο, ψηλά έξω.
  • -51′: Έγινε σουτ εκτός περιοχής, έδιωξε σε κόρνερ ο Φαμπιάνο.
  • -54′: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λέτσιακς, απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας.
  • -57′: Πέναλτι κερδίζει η Ραντόμιακ σε μαρκάρισμα του Λανγκ στον Σεμέδο. Το απέκρουσε ο Φαμπιάνο.
  • -61′: Γκολ με κεφαλιά από τον Ενρίκε για τη Ραντόμιακ.
  • -68′: Πλασέ από το ύψος της περιοχής, στην αγκαλιά του Ουζόχο.
  • -79′: Φοβερή απόκρουση του Ουζόχο σε εκτέλεση φάουλ στο παραθυράκι.
  • -84′: Διαγώνιο σουτ από τον Σεμέδο, άουτ.
  • – 86′: Φοβερή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπεζούς από πλάγια που καταλήγει στα δίκτυα!

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο (59’ Ουζόχο), Μαρκίνιος (46’ Λέτσιακς), Μάθιους (89’ Κυριακίδης), Κουλιμπαλί (46’ Μίλετιτς), Λανγκ (89’ Καϊάφας), Κούσουλος (46’ Xαραλάμπους), Μπασιρού (89’ Χρίστου Α’), Σεμέδο (83’ Ανδρέου), Λοΐζου (46’ Μπεζούς), Ανσαριφάρντ (59’ Ζαχαρίου), Κακουλλής (70’ Οζλέρ).

Ραντόμιακ: Μπαϊκόσκι (46’ Μπαϊχρόβιτς), Γιακούμπικ (85’ Σομπντζέτσκι), Ρόσι (75’ Ρότσα), Τσισκόσκι (46’ Ποσιαντάλα), Αμπάμοβιτς (46’ Πικ), Δώνης (80’ Λουιζάο), Γόλσκι (75’ Άλβες), Σεμέδο Λ. (46’ Καπούτ), Μασάδο (46’ Σεμέδο Ε.), Καστασιέδα (46’ Καγιάργκα), Ενρίκε (75’ Σέστορ).

Τηρήθηκε μονόλεπτος σιγή λόγω της σημερινής "μαύρης" επετείου του Πραξικοπήματος.

12' ΓΚΟΛ 1-0. Ο Κακουλλής πίεσε ψηλά τον τερματοφύλακα της Ραντόμια, έκλεψε τη μπάλα και σε κενό τέρμα έκανε το 1-0.

16': Σκόραρε με ωραίο σουτ ο Ανσαριφάρντ όμως το γκολ ακυρώθηκε καθώς υπήρχε φάουλ στο ξεκίνημα.

21': Σουτ εκτός περιοχής από τον Μαρκίνιος, άουτ.

22': Ο Κούσουλος έφερε τη μπάλα στο αριστερό και σούταρε, έξω.

25':  Μικρή διακοπή για νερό.

31': Ο Ενρίκε έκανε το σουτ, πάνω από τα δοκάρια του Φαμπιάνο.

35': Μπήκε στην περιοχή και σούταρε ο Λοϊζου, έχουμε κόρνερ.

37' ΓΚΟΛ 2-0. Με προβολή του Κουλιμπαλί το 2-0.

40' ΓΚΟΛ 3-0. Ο Κούσουλος με σουτ το 3-0.

44': Σουτ του Μασάδο, ψηλά έξω.

Έναρξη β' ημιχρόνου.

Με Χαραλάμπους και Μίλετιτς αντί Κούσουλου και Κουλιμπαλί στο δεύτερο ημίχρονο η Ομόνοια.

51': Έγινε σουτ εκτός πειροχής, έδιωξε σε κόρνερ ο Φαμπιάνο.

54': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λέτσιακς, απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας.

57': Πέναλτι κερδίζει η Ραντόμιακ σε μαρκάρισμα του Λανγκ στον Σεμέδο.

Το απέκρουσε ο Φαμπιάνο.

59': Ζαχαρίου και Ουζόχο αντί Καρίμ και Φαμπιάνο.

61': Γκολ με κεφαλιά από τον Ενρίκε για τη Ραντόμιακ.

68': Πλασέ από το ύψος της περιοχής, στην αγκαλιά του Ουζόχο.

70' Cooling break.

70': Οζλέρ αντί Κακουλλή.

79': Φοβερή απόκρουση του Ουζόχο σε εκτέλεση φάουλ στο παραθυράκι.

83': Ανδρέου αντί Σεμέδο.

86' ΓΚΟΛ 4-1. Φοβερή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπεζούς από πλάγια που καταλήγει στα δίκτυα!

89': Καϊάφας, Κυριακίδης και Χρίστου Α. αντί Λανγκ, Μάθιους και Μπασιρού.

Tέλος αγώνα.

Ομόνοια: Φαμπιάνο (Ουζόχο 59'), Μαρκίνιος, Μάθιους (Kυριακίδης 89'), Κουλιμπαλί (Μίλετιτς 46'), Λανγκ (Καϊάφας 89'), Μπασιρού (Χρίστου 89'), Κούσουλος (Χαραλάμπους 46'), Σεμέδο (Ανδρέου 83'), Λοΐζου, Ανσαριφάρντ (Ζαχαρίου  59'), Κακουλλής (Οζλέρ 70').

Οι ενδεκάδες που θα αγωνιστεί ο Ραντόμιακ στα δύο ημίχρονα.