Η Πάφος νίκησε 3-2 την ΑΕΚ στν παράταση του τελικού Κυπέλλου Νέων Κ19, στο γήπεδο της Περιστερώνας κι έκανε το νταμπλ.

Το σκορ άνοιξε ο Παπαστυλιανού στο 52', με τον Λουρέιρο στο 59' να κάνει το 0-2 για την Πάφο. Η ΑΕΚ αντέδρασε με τον Κωνσταντή να μειώνει σε 1-2 στο 69' και ο Χένρι ισοφάρισε σε 2-2 τρία λεπτά αργότερα.

Οι Λαρνακείς έφτασαν κοντά στο τρίτο γκολ στο τρίτο λεπτό της παράτασης όμως το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR λόγω οφσάιντ, με την Πάφο να φτάνει στο γκολ της... νίκης στο 94' όταν ο Μασάδο με πλασέ διαμόρφωσε το 2-3.

LIVE:

Έναρξη αγώνα

1' Σουτ του Πέρεζ από πλάγια θέση, άουτ.

7' Σουτ στην κίνηση εντός περιοχής από τον Παπαστυλιανού, άουτ.

11' Κεφαλιά του Μπαντς, έδιωξε σε κόρνερ ο Στυλιανίδης

16' Μακρινό σου του Λουρέιρο, άουτ.

17' Σουτ του Μπαντς εντός περιοχής, άουτ.

26' Σουτ του Κωνσταντή, απέκρουσε ο Βάκουλικ

30' Σουτ του Μπάλντριχ, σταθερά ο Στυλιανίδης

33' Ψηλοκρεμαστό από τον Κωνσταντή, άουτ.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη β' ημιχρόνου.

46' Μέσα ο Κολώτος, έξω ο Νταλίνια

ΓΚΟΛ 1-0 για την Πάφο. Μετά από λ άθος του Μαυρή, κέρδισε τη μπάλα ο Λουρέιρο, έδωσε στον Παπαστυλιανού ο οποίος έκανε το 0-1 με πλασέ.

59' ΓΚΟΛ 0-2! Ο Λουρέιρο με σουτ κάνει το 0-2 για την Πάφο!

60' Πέναλτι για την ΑΕΚ. Ο Τζιωρτζής έκανε την σέντρα, η μπάλα στο χέρι του Μπαντς.

Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντίνου για διαμαρτυρίες.

61' Στο On-Field Review o διαιτητής για να δει την φάση.

62' Παίρνει πίσω την απόφαση του, δεν υπάρχει πέναλτι.

68' Κίτρινη κάρτα στον Χριστάκη για φάουλ στον Παπαστυλιανού.

69' ΓΚΟΛ 2-1. Ο Τζιωρτζής βρήκε τον Κωνσταντή ο οποίος με πλασέ σκόραρε για το 2-1.

71' ΓΚΟΛ 2-2 για την ΑΕΚ. Ο Πέρεζ πρόλαβε τον Βακουλίκ κι έστειλε την μπάλα στον Χένρι ο οποίος προ κενής εστίας ισοφάρισε σε 2-2.

76'  Σοάρεζ αντί Λουρέιρο

86'  Ανδρέου Ε. αντί Χριστάκη

90' Τέσσερα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

90+1' Ο Τζιωρτζή, βγήκε τετ α τετ από πλάγια θέση, έκανε το πλασέ αλλά απέκρουσε ο κίπερ της Πάφου...

Κίτρινη στον Γκονζάλεζ

90' Τέλος κανονικής διάρκειας αγώνα. Το ματς στην παράταση....

Έναρξη α' ημιχρόνου παράτασης.

93' ΓΚΟΛ 3-2 για την ΑΕΚ. Ο Κωνσταντή έκανε την σέντρα ο Πέρεζ έκανε το σουτ και σκόραρε.

Ακυρώθηκε μέσω VAR λόγω οφσάιντ. Παραμένει το 2-2.

95' ΓΚΟΛ 2-3 η Πάφος! O Mασάδο βγήκε τετ α τετ με τον Στυλιανίδη και ήταν εύστοχος με πλασέ.

98' Κίτρινη στον Λαό για διαμαρτυρίες.

104' Κόρνερ για την Πάφο, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Τέλος α' ημιχρόνου παράτασης.

Έναρξη β' ημιχρόνου παράτασης.

108' Σουτ από τον Μασάδο η μπάλα στο δοκάρι...

111' Γκόμεζ αντί Κολωτάς

112' Ιωάννου μέσα, Λαός, έξω...

120' Τρία λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Μακρινό πλασέ από τον Κωνσταντή, η μπάλα στα χέρια του Βάκουλικ.

120'+3' Κόρνερ για την Πάφο, κερδίζει πολύτιμο χρόνο η παφιακή ομάδα.