Η Ανόρθωση επικράτησε με 4-1 του Ολυμπιακού. Για την Κυρία σκόραραν οι Γκερέρο, Χριστοφή(2) και Μπαϊσίνιο, ενώ για τους μαυροπράσινους ο Ντουρμισάι.

Η Ανόρθωση πατούσε καλύτερα από την αρχή της αναμέτρησης. Κυρίως με τον Μραζ απείλησε σε αρκετές περιπτώσεις την εστία του Μολ. Στο 25ο λεπτό ο Σαμπό ανατράπηκε εντός περιοχής και ο διαιτητής υπέδειξε την άσπρη βούλα. Ο Γκερέρο ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 1-0 για την Κυρία.

Στην συνέχει η Ανόρθωση συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα και στο 36ο λεπτό με τον Χριστοφή έκανε το 2-0. Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να βγάλει καμία αντίδραση και το 2-0 έμεινε μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου.

Στα πρώτα λεπτά του ημιχρόνου η Ανόρθωση έκανε το 3-0 με τον Μπαϊσίνιο . Τρία λεπτά αργότερα ο Ντουρμισάι εκμεταλλεύτηκε μια αδράνεια στην άμυνα της Κυρίας και μείωσε για τους μαυροπράσινους σε 3-1. Το τελευταίο 20λεπτό του αγώνα ο Ολυμπιακός έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές αφού ο Καλίλι τραυματίστηκε και είχαν ολοκληρωθεί οι αλλαγές.

Στο 90ο λεπτό ο Χριστοφή σκοράρει και πάλι, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1 υπέρ της Ανόρθωσης.

94' Κίτρινη στον Κωνσταντίνου.

93' Σουτ του Τζούλιου η, έξω η μπάλα.

4 λεπτά ο έξτρα χρόνος

90' ΓΚΟΟΟΟΛ για την Ανόρθωση. Ο Χριστοφή κάνει το 4-1 με δυνατό σουτ εντός περιοχής.

84' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση, ακυρώνεται για οφσαιντ. Ο Παρούτης σκόραρε, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ και δεν μέτρησε το γκολ.

82' Αλλαγή για την Ανόρθωση. Μέσα ο Τζούλιου. Έξω ο Γκερέρο.

79' Κίτρινη στον Μουχτάρη.

78' Ο Καλίλι δεν μπορεί να συνεχίσει λόγο τραυματισμού και ο Ολυμπιακός μένει με 10, αφού ολοκλήρωσε τις αλλαγές του ο Τούτιτς.

74' Ευκαιρία για την Ανόρθωση. Ο Παρούτης από καλή θέση δεν κατάφερε να νικήσει τον Μολ.

70' Αλλαγή για την Ανόρθωση. Μέσα ο Αντονίν. Έξω ο Μραζ.

66' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Σλόγκαρ. Έξω ο Ντουρμισάι.

62' Αλλαγή για την Ανόρθωση. Μέσα ο Παρουτής. Έξω ο Φερέιρα.

59' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα Κορομά και Γιακουμάκης. Έξω οι Χέντρικς και Πεχλιβάνης.

Το 3-1 του Ολυμπιακού με Ντουρμισάι (ΒΙΝΤΕΟ)

55' ΓΚΟΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Ντουρμισάι εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα της Ανόρθωσης και μείωσε για τους μαυροπράσινους σε 3-1.

Ο Μπαϊσίνιο σκοράρει για το 3-0 της Ανόρθωσης (ΒΙΝΤΕΟ)

52' ΓΚΟΟΟΛ για την Ανόρθωση. Ο Μπαϊσίνιο σκόραρε με κεφαλία και έκανε το 3-0.

ΕΝΑΡΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Διπλή αλλαγή για την Ανόρθωση. Μέσα Μιχαήλ και Αρτυματάς. Έξω οι Κεραυνός και Σαμπό. Ο Κεραυνός αντιμετώπιζε πρόβλημα και έμεινε στα αποδυτήρια.

Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα Νάνι και Λιασίδης. Έξω Γκόρουπετς και Χριστοδούλου.

Τα στατιστικά του ημιχρόνου

45+1 Κεφαλία του Μραζ, μαζεύει ο Μολ.

5 λεπτά έξτρα χρόνος

42' Κίτρινη στον Ντουρμισάι.

39' Σκοράρει ο Ολυμπιακός με τον Μουχτάρη, ωστόσο το γκολ ακυρώνεται αφού ο αμυντικός των μαυροπρασίνων ήταν σε θέση οφσαιντ.

2-0 η Ανόρθωση με τον Χριστοφή (ΒΙΝΤΕΟ)

36' ΓΚΟΟΟΛ για την Ανόρθωση. Ο Χριστοφή σκοράρει με σουτ απο το ύψος της περιοχής.

Ο Γκερέρο κάνει το 1-0 για την Ανόρθωση! (ΒΙΝΤΕΟ)

25' ΓΚΟΟΟΛ για την Ανόρθωση. Ο Γκερέρο κάνει το 1-0 από το σημείο του πέναλτι.

23' Κίτρινη στον Μολ.

23' Πέναλτι για την Ανόρθωση.

22' Απειλή ξανά με Μραζ η Ανόρθωση, ο Σλοβάκος φορ έφυγε από κανονική θέση απέναντι από τον Μολ, έκανε το συρτό σουτ, σπουδαία επέμβαση από τον Ελβετό.

19' Σουτ του Μραζ από καλή θέση, ο Μολ μαζεύει και πάλι με ευκολία.

11' Σουτ του Μραζ απο το ύψος του πέναλτι, μαζευεί ο Μολ.

10' Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Χριστοδούλου από καλή θέση δεν κατάφερε να σημαδέψει την εστία και η μπάλα έφυγε λίγο έξω.

9' Κίτρινη στον Αντωνίου.

6' Μακρινό σουτ από τον Γκερέρο η μπάλα εκτός.