Themasports

Με τους Γκερέρο (2), Παρούτη, Σαμπό και Μραζ να χρίζονται σκόρερ η Ανόρθωση επκράτησε εύκολα με 0-5 στην Περιστερώνα απέναντι στη Δόξα, που πραγματοποίησε την χειρότερη της εμφάνιση με Κώστα Σακκά στον πάγκο.

Καλός ο ρυθμός του αγώνα στα πρώτα στάδια με την Κυρία να παίρνει τον έλεγχο σταδιακά και να βρίσκει δίχτυα... δις μέσα σε δύο λεπτά!

Πρώτα στο 19' το μακρινό σουτ του Σάμπο κτύπησε στον ΑΝτενόν και κατέληξε στα δίχτυα ενώ δύο λεπτά μετά, στο 22', ο Παρούτης πήρε την μπάλα ανενόχλητος μέσα στην περιοχή και έγραψε το 0-2 με πλασέ.

Το επιθετικό κρεσέντο της Κυρίας συνεχίστηκε και στο 33ο λεπτό ο Γκερέρο με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3!

Στην επανάληψη η Κυρία... απλοποίησε κι άλλο τα πράγματα με τον Γκερέρο να σκοράρει από την άσπρη βούλα για το 0-4.

Στο 72' ένα λάθος στην άμυνα της Δόξας έδωσε την ευκαιρία στον Μραζ να γράψει το 0-5, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

LIVE ενημέρωση για την εξέλιξη της αναμέτρησης:

2 λεπτά καθυστερήσεις

85' Κεφαλιά του Αντενόν, δύσκολη απόκρουση από τον Κεραυνό

72' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση με Μραζ και 0-5! Λάθος στην άμυνα της Δόξας και ο Τζούλιου σερβίρει έτοιμο γκολ στον Μραζ

66' Ωραίος συνδυασμός των παικτών της Κυρίας, ο Σισκόφσκι έκανε μεγάλη απόκρουση στο πλασέ του Παρούτη

58' Ο Γκερέρο ευστοχεί στο πέναλτι και 0-4 για την Ανόρθωση!

57' Πέναλτι για την Ανόρθωση! Ο Ερέρα ανατρέπει τον Φερέιρα μέσα στην περιοχή

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

42' Κίτρινη στον Ερέρα.

40' Εκτέλεση φάουλ του Μπένι, μαζεύει εύκολα ο Κεραυνός

38' Δυο αλλαγές από Σακκά. Μέσα οι Τιτζανί και Μπένι, έξω οι Ασαμόα και Αμπντουλαχί

33' ΓΚΟΛ για την Κυρία με εκτέλεση φάουλ του Γκερέρο! 0-3!

32' Κίτρινη στον Καραμανώλη

22' 0-2, μετράει το γκολ!

21' ΓΚΟΛ για την Κυρία και 0-2 με Παρούτη! Τσεκάρετε το γκολ από το VAR για οφ-σάιντ. Ο Αρτυματάς έκανε το σουτ με τον Παρούτη να υποδέχεται την μπάλα στην περιοχή και ανενόχλητος να σκοράρει

19' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση με μακρινό σουτ του Σαμπό!

10' Σέντρα του Σαντίκ, ο Κορέα διώχνει σωτήρια προ του Τραιτσέφσκι

7' Σουτ του Γκερέρο, ο Σισκόφσκι αποκρούει δύσκολα και ο Καραμανώλης διώχνει

1' Κίτρινη στον Παϊσίνιο για δυνατό φάουλ στον Σαντίκ

19:00 - ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Δόξα Κατωκοπιάς (Σακκάς): Σισκόφσκι, Αντενόν, Ερέρα, Καραμανώλης, Ασαμόα, Αμπντουλαχί, Στυλιανού, Τραϊτσέφσκι, Σαντίκ, Τρούγιτς, Ασάντε.

Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Κωνσταντίνου, Μπένι, Ίλιτς, Τιτζιανί, Ογιάλα, Παυλίδης, Φασουλιώτης, Μέσκα, Ναγκάρ.

Ανόρθωση (Μιχαϊλοβιτς): Κεραυνός, Μπαϊσίνιο, Κορρέα, Ιωάννου, Κίκο, Αρτυματάς, Σάμπο, Φερέιρα, Γκερέρο, Παρούτης, Γουαρίς.

Στον πάγκο: Μιχαήλ, Κορέια, Εμπραλίτζε, Αντονίν, Αντωνίου, Νινγκά, Κωνσταντίνου, Τζούλιου, Αργυρού, Λάμπρου, Χριστοφή, Μραζ.

Στάδιο: Κατωκοπιά Επιστροφή- Γλαύκος Κληρίδης
Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος
Α΄ Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος