Η Πάφος FC επικράτησε με 4-0 της ΑΕΚ, στο «Στέλιος Κυριακίδης». Για την Παφιακή ομάδα σκόραρε δις ο Αμπντουραχίμι και από ένα οι Κανέ , Τάνκοβιτς.

Η εικόνα του αγώνα

Μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση η Πάφος FC. Άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό με γκολ του Αμπντουραχίμι. Η ΑΕΚ δεν μπορούσε να δημιουργήσει φάσεις και να απειλήσει την εστία του Ίβουσιτς. Στο 22ο λεπτό μετά από τραγικό λάθος του Μιλίσεβιτς, πήρε την μπάλα ο Ζάιρο και έδωσε έτοιμο τέρμα στον Αμπντουραχίμι, που έκανε το 2-0 για την Πάφος FC.

Στην συνέχεια η ΑΕΚ κυκλοφόρησε την μπάλα και προσπάθησε να δημιουργήσει φάσεις. Δεν απείλησε ιδιαίτερα μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, πέραν από ένα σουτ του Γκαρθία που κόντραρε στον Χότσκο και σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι του Ίβουσιτς.

Όπως αναμενόταν με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου μπήκε πιο επιθετικά η ΑΕΚ, θέλοντας να σκοράρει και να ξαναμπεί στο παιχνίδι. Κυκλοφορούσε την μπάλα και πατούσε με αξιώσεις την περιοχή της Πάφος FC. Στο 56ο λεπτό έφθασε κοντά στο γκολ ο Γκρόμοφ, ο οποίος μετά από σέντρα του Φαράζ, έκανε το ανάποδο ψαλίδι και έστειλε την μπάλα λίγο έξω.

Στην συνέχεια της αναμέτρησης η ομάδα του Σαλγκάδο, έλεγχε με σχετική ευκολία τον αγώνα και το ύπερ της αποτέλεσμα.  Ο Τάνκοβιτς στο 88ο λεπτό έκανε το 3-0. Στις καθυστερήσεις του αγώνα η Πάφος FC έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της, αφού ο Κάνε έκανε το 4-0.

Το Live:

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Διαστάσεις θριάμβου με Κανέ (ΒΙΝΤΕΟ)

91' ΓΚΟΟΟΟΛ για την Πάφος FC. Ο Κανέ κάνει το 4-0

ΓΚΟΛΑΡΑ ο Τάνκοβιτς και 3-0 η Πάφος FC (BINTEO)

88' ΓΚΟΟΟΟΛ για την Πάφος FC. Ο Τάνκοβιτς κάνει το 3-0 και δίνει διάστασης θριάμβου στην νίκη της Παφιακής ομάδας.

75' Ο Ζάιρο το σουτ, κοντράρει η μπάλα στον Τόμοβιτς.

71΄ Σπουδαία επέμβαση του Ίβουσιτς, σε σουτ του Τρισκόφσκι εντός περιοχής. Η φάση ήταν ως μη γενόμενη αφού επιθετικός της ΑΕΚ, κινήθηκε από θέση οφσάιντ.

65΄ Κίτρινη στον Κβίντα.

58' Κίτρινη στον Ίβουσιτς.

56' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σέντρα του Φαράζ από δεξιά, ανάποδο ψαλίδι ο Γκρόμοφ, λίγο έξω η μπάλα.

47' Επικίνδυνη σέντρα του Φαράζ από δεξιά, δύσκολα με τις γροθιές ο Ίβουσιτς.

Τόσα εισιτήρια στο «Στέλιος Κυριακίδης»

Ξάφνιασε ο Όλτρα!

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Τα στατιστικά του ημιχρόνου

Δεν θα είναι ικανοποιημένοι με αυτά που βλέπουν!

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

36' ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ. Σουτ του Γκαρθία, η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Ίβουσιτς.

33' Κίτρινη στον Τόμοβιτς.

Τραγικό λάθος... 2-0 η Πάφος FC (ΒΙΝΤΕΟ)

23' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Πάφος FC και 2-0. Τραγικό λάθος από τον Μιλίσεβιτς, έκλεψε ο Ζάιρο και έδωσε έτοιμο τέρμα στον Αμπντουραχίμι.

19' Στο έδαφος ο Αμπντουραχίμι, ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μιλίσεβιτς. Τίποτα από τον διαιτητή.

Άνοιξε το σκορ με Αμπντουραχίμι η Πάφος FC (BINTEO)

10' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Πάφο. Ο Αμπντουραχίμι κάνει το 1-0, μετά από κάθετη του Βαλακάρι, βρέθηκε τετ α τετ με τον Πίριτς και τον νίκησε.

6' Πρώτο σουτ στον αγώνα από τον Αμπντουραχίμι, μαζεύει ευκολά ο Πίριτς.