Themasports

Με γκολ του Ζάιρο στις καθυστερήσεις, η Πάφος ισοφάρισε την Ομόνοια σε 1-1 στο «Στέλιος Κυριακίδης» για τα ημιτελικά του κυπέλλου και άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς ενόψει του επαναληπτικού της 26ης Απριλίου!

Για το "τριφύλλι" σκόραρε ο Λοϊζου μόλις στο 5΄.

Οι φιλοξενουμενοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μπέζους στο 83΄ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η Ομόνοια μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και αιφνιδίασε την Πάφο, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 5΄ με τον Λοϊζου, ενώ είχε ακόμα τέσσερις καλές φάσεις για να σκοράρει στο πρώτο 20λεπτο, στο οποίο κυριάρχησε.

Στη συνέχεια η Πάφος ανέβασε στροφές, είχε την κατοχή μπάλας και πίεσε μετά το 30΄ για την ισοφάριση, χάνοντας δύο πολύ καλές ευκαιρίες.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας, πίεζαν για την ισοφάριση, δημιούγησαν ευκαιρίες και τελικά δικαιώθηκαν στις καθυστερήσεις με τον Ζάιρο, ο οποίος σκόραρε με κεφαλιά, γράφοντας το τελικό 1-1!

Η Ομόνοια έδωσε βαρύτητα στα μετόπισθεν προσπαθώντας να διαφυλάξει το προβάδισμα της, έδειχνε να κρατάει τη νίκη, αλλά η αποβολή του Μπέζους στο φινάλε της στοίχισε.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90΄+2΄ ΓΚΟΟΟΛΛ για την Πάφο με τον Ζάιρο, ο οποίος ισοφαρίζει σε 1-1 με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Ικόκο!

83΄ Αποβάλλεται ο Μπέζους με δεύτερη κίτρινη κάρτα για δυνατό φάουλ στον Χότσκο! Με δέκα η Ομόνοια...

78΄ Κοντινό πλασέ του Βαλακάρι, κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ.

Πήγε για... κατασκοπεία

Διπλός «πονοκέφαλος» για τον Σωφρόνη ενόψει επαναληπτικού

ΤΟΣΑ εισιτήρια «κόπηκαν» στον ημιτελικό Πάφος FC-Ομόνοια!

65΄ Σουτ του Τάνκοβιτς από το ύψος της περιοχής, λίγο έξω η μπάλα!

64΄ Άστοχη εκτέλεση φάουλ από τον Βαλακάρι.

Η... φωνή του προεδρικού στο «Στέλιος Κυριακίδης» (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ)

53΄ Συρτό σουτ από τον Ικόκο, μπλοκάρει ο Φαμπιάνο.

52΄ Σουτ από τον Βαλακάρι από καλή θέση, η μπάλα κοντράρει στον Κούσουλο και πάει κόρνερ.

51΄ Σουτ του Αμπντουραχίμι, λίγο έξω.

Πάφος FC-Ομόνοια: Τα στατιστικά του Α΄ ημιχρόνου (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ)

39΄ Σουτ του Χότσκο εντός περιοχής, απόκρουση από τον Φαμπιάνο, προσπάθησε να... πάρει το "ριμπάουντ" ο Βαλακάρι, αλλά δόθηκε επιθετικό φάουλ.

Κίνηση Ομονοιατών με... «Ατέλειωτες εκδρομές»

32΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο! Ο Ναμ εξαπέλυσε έναν... "κεραυνό", με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!

31΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τάνκοβιτς, άουτ.

19΄ Εξαιρετικό σουτ από τον Ανσαριφάρντ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και έξω!

Τζον και Πουλλαΐδης μαζί με ΠτΔ στο Πάφος-Ομόνοια (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ)

18΄ Άστοχο σουτ από τον Κούσουλο εκτός περιοχής.

13΄ Ευκαιρία και για την Ομόνοια, σουτ του Κακουλλή εντός περιοχής άουτ.

12΄ Σέντρα από τον Αμπντουραχίμι, κεφαλιά από τον Ζάιρο, λίγο έξω.

10΄ Καλό σουτ από τον Λοϊζού, λίγο έξω!

Φουριόζα στον ημιτελικό η Ομόνοια και προβάδισμα με τον Λοϊζου! Δείτε το 0-1 (ΒΙΝΤΕΟ)

ΓΚΟΟΟΛΛ για την Ομόνοια με σουτ του Λοϊζου εντός περιοχής! Εξαιρετική κάθετη πάσα από τον Μπασιρού!

ΕΚΕΙ ο Νίκος Χριστοδουλίδης (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)