Στη σύλληψη άντρα ηλικίας 29 ετών προχώρησε η Αστυνομία, στο πλαίσιο διερεύνησης υπόθεσης βίας στους αθλητικούς χώρους, που αφορά στα επεισόδια βίας που σημειώθηκαν την περασμένη Κυριακή, 26 Μαρτίου, στο στάδιο Τάσσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία, στη Λευκωσία, όπου θα διεξαγόταν αγώνας για τα ημιτελικά κυπέλλου καλαθόσφαιρας μεταξύ των ομάδων Ανόρθωσις και Απόλλων.
Ακολουθήστε μας στο Google news![](https://themasports.tothemaonline.com/assets/images/gnews.svg)
Ο 29χρονος ύποπτος συνελήφθη το απόγευμα χθες, στα γραφεία του ΤΑΕ Λεμεσού, δυνάμει δικαστικού εντάλματος σύλληψης, σχετικά με διερευνώμενη υπόθεση συμμετοχής σε οχλαγωγία, μετά από στοιχεία που προέκυψαν κατά τη διερεύνηση από το ΤΑΕ Λευκωσίας, των επεισοδίων βίας.
Για την υπόθεση οχλαγωγίας συνελήφθηκε την περασμένη Δευτέρα άλλος ένας ύποπτος, ηλικίας 27 ετών. Ο 27χρονος παραμένει υπό κράτηση με δικαστικό διάταγμα διάρκειας τεσσάρων ημερών, που εκδόθηκε από το Επαρχιακό Δικαστήριο Λευκωσίας, μετά από αίτημα της Αστυνομίας, για τους σκοπούς διερεύνησης της υπόθεσης.
Η Αστυνομία εξακολουθεί να καταζητεί τρίτο ύποπτο, ηλικίας 25 ετών, εναντίον του οποίου επίσης έχει εκδοθεί δικαστικό ένταλμα σύλληψης. Τα στοιχεία και φωτογραφία του δόθηκαν στη δημοσιότητα την Τρίτη, 28 Μαρτίου, με σκοπό τη συλλογή πληροφοριών που μπορεί να οδηγήσουν στον εντοπισμό του.
Το ΤΑΕ Λευκωσίας συνεχίζει τις εξετάσεις.
tothemaonline
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
26/07 @ 21:11
Οι υποψήφιοι επενδυτές της Μεγάλης Κυρίας βρέθηκαν στο ΑΛΦΑΜΕΓΑ και είδαν το φιλικό
26/07 @ 18:10
Ο Γιάννος Οκκας επέλεξε τους πρώτους 11 για το φιλικό παιχνίδι κόντρα στην ΑΕΛ
25/07 @ 09:10
Την κατ' αρχήν συμφωνία της με τον 29χρονο (01/01/1995) Άγγλο στόπερ, Μπέβις Μουγκάμπι ανακοίνωσε η Ανόρθωση!
24/07 @ 22:13
Η Ανόρθωση δημοσίευσε φωτογραφίες από τη σημερινή βόλτα της ομάδας στην Κακοπετριά!
24/07 @ 12:21
Με ανακοίνωση που εξέδωσε η Ανόρθωση, ενημερώνει για την κατ' αρχήν συμφωνία της με τον 28χρονο (16/10/1995) Σέρβο στόπερ, Μπόγιαν Μλάτζοβιτς.
24/07 @ 11:57
Με ανάρτηση της η Ανόρθωση στα social media, ευχαριστεί τον κόσμο της ομάδας που έσπασε το «φράγμα» των 2000 εισιτηρίων διαρκείας και εκφράζει τη σιγουριά της ότι αυτός ο αριθμός θα αυξηθεί ακόμα περισσότερο τις επόμενες εβδομάδες».
BEST OF THEMASPORTS