Πρόκριση στα ημιτελικά πήρε η Πάφος στο «Στέλιος Κυριακίδης» απέναντι στη Δόξα, με τις δύο ομάδες να φέρνουν το ισόπαλο 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο η Πάφος ήταν πολύ καλύτερη, δεν έδωσε χώρο στον αντίπαλο για να δημιουργήσει προϋποθέσεις, ενώ σε όλη την διάρκεια του 45λεπτου είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα. Στο 18ο λεπτό ο Χέσταντ με όμορφο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίκτυα και έκανε το 1-0 για την Πάφο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα προσπάθησε να δημιουργήσει κάποιες ευκαιρίες, ενώ η Πάφος συνέχιζε να έχει το πάνω χέρι στο παιχνίδι. Στο 84ο λεπτό ο Τρούγιτς με κεφαλιά κέρδισε τον Ίβουσιτς και έκανε το 1-1.

Έναρξη του αγώνα.

10' Αναγνωριστικά τα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα.

18' ΓΚΟΛ για την Πάφο με τον δημιουργό και εκτελεστή Χέσταντ. (Δείτε το γκολ)

Ο Χέσταντ το πλασέ και 1-0 για την Πάφο FC (ΒΙΝΤΕΟ)

30' Πλήρης έλεγχος του αγώνα από την Πάφο, η οποία δεν έδωσε την ευκαιρία στη Δόξα να δημιουργήσουν ευκαιρίες.

45+1' Κίτρινη κάρτα στον Αμπντουλαχί για φάουλ στον Βαλακάρι.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

50' Προσωρινή διακοπή στον αγώνα λόγω έλλειψης φωτισμού. Ο ένας προβολέας δεν δουλεύει με αποτέλεσμα η ορατότητα των ποδοσφαιριστών στον αγωνιστικό χώρο να μην είναι εφικτή. (Δείτε βίντεο)

Προσωρινή ΔΙΑΚΟΠΗ στο «Στέλιος Κυριακίδης» - Τι συνέβη με τον προβολέα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

60' Το παιχνίδι επαναρχίζει.

67' Πρώτη αλλαγή στο παιχνίδι. Μέσα ο Τραϊτσέφσκι, έξω ο Αμπντουλαχί.

75' Διπλή αλλαγή από πλευράς Δόξας. Μπένι και Τρούγιτς αντί των Τιτζιανί και Μέσκα.

81' Τριπλή αλλαγή από τον Μπεργκ. Ναμ, Παπαστυλιανού και Ζουνίνιο αντί των Αμπντουλαχίμι, Βαλακάρι και Μπεντανκόρ.

84' Στυλιανού και Κοβάσεβιτς αντί των Ίλιτς και Ερέρα.

84' ΓΚΟΛ για τη Δόξα με τον Τρούγιτς. (Δείτε το γκολ)

90' Δώδεκα τα λεπτά των καθηστερήσεων.

Τέλος του αγώνα.

Πάφος FC (Μπεργκ): Ίβουσιτς, Κβίντα, Χότσκο, Μπετανκόρ, Δημητρίου, Αμπντουραχίμι, Χέσταντ, Βαλακάρι, Ντράγκομιρ, Μπάιριτς, Μπρούνο.

Στον πάγκο: Άντος, Παλάσιος, Κανέ, Ζάιρο, Ικόκο, Ζουνίνιο, Μιχαήλ, Ναμ, Μπρούνο, Πελάζιο, Παπαστυλιανού.

Δόξα (Σακκάς): Κωνσταντίνου, Αντενόν, Ίλιτς, Τιτζιανί, Ογιάλα, Αμπντουλαχί, Παυλίδης, Φασουλιώτης, Ερέρα, Ναγκάρ, Μέσκα.

Στον πάγκο: Σισκόφσκι, Μπένι,  Κέρλα, Ασαμόα, Κοβάσεβιτς, Καραμανώλης, Στυλιανού, Τραϊτσέφσκι, Τρούγιτς.

Διαιτητής: Σολωμού Δημήτρης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας
Β' Βοηθός Διαιτητής: Σάββα Γιώργος
4ος Διαιτητής: Χατζηγεωργίου Παναγιώτης