Με ενάμισι πόδι στην επόμενη φάση βρίσκεται η Πάφος μετά από την μεγάλη νίκη επί της Δόξας με 1-4.

Δυναμικά ξεκίνησε το παιχνίδι στην Περιστερώνα ανάμεσα στη Δόξα και την Πάφο με τις δύο ομάδες να σκοράρουν από νωρίς. Στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μπετανκόρ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Κωνσταντίνου δίνοντας το προβάδισμα στην Πάφο, ενώ 3 λεπτά αργότερα, ο Αντενόν ψηλοκρέμασε τον Ίβουσιτς και έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στο 16ο λεπτό ο Χότσκο από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα, μετά από εκτέλεση φάουλ του Βαλακάρι και έδωσε ξανά το προβάδισμα στην Πάφο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Πάφος μπήκε ακόμη πιο δυναμικά, ενώ δεν άφησε τη Δόξα να δημιουργήσει ουσιαστικές ευκαιρίες. Στο 50ο λεπτό ο Ναμ έκανε το 1-3 για την Πάφο μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 63ο λεπτό ο Αμπντουραχίμι έκανε το 1-4 και πλέον βρίσκεται με το ενάμισι πόδι στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί στις 28/02 (18:00).

LIVE η περιγραφή του αγώνα:

Τέλος αγώνα.

85' Κίτρινη κάρτα στον Τιτζιανί.

80' Εκτελεί ο Τρούγιτς, η μπάλα πέρασε εκτός. Δεύτερη χαμένη ευκαιρία για τον ποδοσφαιριστή της Δόξας.

80' Επανάληψη του πέναλτι δίνει ο διαιτητής για παράβαση του Ίβουσιτς.

79' Τρούγιτς εκτελεί, αποκρούει ο Ίβουσιτς.

78' Πέναλτι για τη Δόξα μετά από χέρι του Ναμ στη μικρή περιοχή, μετά από εκτέλεση κόρνερ.

76' Νακάρ αντί του Ασαμόα.

67' Τριπλή κίνηση από τον Μπεργκ. Ταβάρες αντί του Ζουνίνιο, Τάνκοβιτς αντί του Αμπντουραχίμι και Κανέ αντί του Βαλακάρι.

63' Διπλή κίνηση από Σακκά. Καραμανώλης και Τρούγιτς αντί των Αμπντουλαχί και Αντενόν.

62' ΓΚΟΛ για την Πάφο με τον Μπεσάρντ Αμπντουραχίμι , αδύνατος να αποκρούσει ο Κωνσταντίνου. Προβάδιαμ πρόκρισης για την ομάδα του Μπεργκ.

56' Δεν υπάρχει πέναλτι είναι η τελική απόφαση του διαιτητή.

55' Πέναλτι που έδωσε ο διαιτητής στην Πάφο, όμως βοηθός όμως σήκωσε το σημαιάκι. Η φάση ελέγχεται από το VAR.

53' Κίτρινη κάρτα στον Αμπντουλαχί.

50' ΓΚΟΛ για την Πάφο με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μουσταφά Ναμ.

46' Παυλίδης και Κοβάσεβιτς αντί των Σαντίκ και Ασάντε.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

33' Κίτρινη κάρτα στον Μέσκα για φάουλ στον Ναμ.

25' Κίτρινη κάρτα στον Ογιάλα για δυνατό φάουλ στον Αμπντουραχίμι.

16' ΓΚΟΛ για την Πάφο που παίρνει ξανά το προβάδισμα. Ο Βαλακάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Κωνσταντίνου και ο Χότσκο από κοντά έσπρωξε την μπάλα στα δίκτυα.

5' ΓΚΟΛ για τη Δόξα που ισοφαρίζει άμεσα μετά από κεφαλιά του Αντενόν.

2' ΓΚΟΛ για την Πάφο μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Μπετανκόρ.

Ο αγώνας έχει μόλις αρχίσει.

Δόξα (Σακκάς): Κωνσταντίνου, Αντενόν, Τιτζιανί, Σαντίκ, Ασαμόα, Ογιάλα, Αμπντουλάχι, Φασουλιώτης, Ερέρα, Μέσκα, Ασάντε.

Στον πάγκο: Σισκόφσκι, Μπένι, Κοβάσεβιτς, Καραμανώλης, Παυλίδης, Τραϊτσέφσκι, Τρούγιτς, Ναγκάρ.

Πάφος FC (Μπεργκ): Ίβουσιτς, Παλάσιος, Κβίντα, Χότσκο, Μπετανκόρ, Δημητρίου, Αμντουραχίμι, Ζουνίνιο, Βαλακάρι, Ναμ, Πελάζιο.

Στον πάγκο:Αντός, Μαϊχρόβιτς, Καραμπάτζε, Κανέ, Ζάιρο, Τάνκοβιτς, Μιχαήλ, Μπρούνο, Ντράγκομιρ, Μπάιριτς, Ταβάρες.

Διαιτητής: Χατζηβασιλείου Θωμάς