Δόξα και Ανόρθωση έμειναν κολλημένες στο... μηδέν (0-0) και πήραν από ένα βαθμό στην Περιστερώνα.

Το παιχνίδι άρχισε με καλό ρυθμό με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να παίξουν γρήγορα όμως στο επιθετικό τρίτο δεν ήταν ουσιαστικές.

Οι γηπεδούχοι δοκίμασαν να απειλήσουν με κάποια μακρινά σουτ χωρίς ουσία ενώ η Κυρία έφτιαξε μια φάση από στημένο του Τεχέρα και κεφαλιά του Χάρογιαν.

Μετά το ημίωρο έπεσε ο ρυθμός με την Ανόρθωση να φτιάχνει μια καλή φάση όμως το πλασέ του Ιωάννου πέρασε λίγο έξω στο 38ο λεπτό.

Στην επανάληψη το παιχνίδι συνεχίστηκε στο ίδιο τέμπο με την Κυρία να απειλεί στο 54' με κοντινή προβολή του Ιωάννου και τη Δόξα στο 58' με δυνατό σουτ του Μπένι όμως το σκορ δεν άλλαξε.

Λίγο πιο μετά, στο 71', ο Λόρια έκανε την επέμβαση του αγώνα μετά από ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Σαντίκ ενώ στο 77' η κεφαλιά του Αμπαρτζουμιάν πέρασε μόλις έξω από την εστία του Σισκόφσκι.

Στο 83ο λεπτό ο Γκερέρο έκανε το δυνατό σουτ με τον Σισκόφσκι να αποκρούει και δύο λεπτά μετά το έτερο μεταγραφικό απόκτημα της Κυρίας, Μραζ δεν μπόρεσε να σκοράρει από πλεονεκτική θέση στη μικρή περιοχή!

Στις καθυστερήσεις η Δόξα έφτασε κοντά στο γκολ της νίκης όμως πρώτα ο Λόρια απέκρουσε το σουτ του Σόμπτζικ, η μπάλα πήγε στο δοκάρι και στην επαναφορά από κοντά ο Σαντίκ δεν βρήκε στόχο! Το 0-0 παρέμεινε μέχρι τέλους με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς...

90+6' Μεγάλη ευκαιρία για τη Δόξα! Ο Σόμπτζικ έκανε το σουτ με τον Λόρια να αποκρούει και την μπάλα να πάει στο δοκάρι, στην επαναφορά ο Σαντίκ δεν σημάδεψε σωστά

90+3' Κίτρινη στον Σισκόφσκι

8 λεπτά καθυστερήσεις

88' Κεφαλιά του Κορέια, μαζεύει εύκολα ο Σισκόφσκι

85' Μεγάλη ευκαιρία για Ανόρθωση! Ο Χάρογιαν από κοντά δεν έκανε πλασέ, η μπάλα πήγε στον Μραζ όμως από πολύ κοντά και υπό πίεση δεν βρήκε στόχο

84' Έξω Τρούγιτς και Καραμανώλη, μέσα Ογιάλα και Αντενόν

83' Δυνατό σουτ του Γκερέρο, δύσκολη απόκρουση του Σισκόφσκι

77' Κεφαλιά του Αμπαρτζουμιάν μετά από κόρνερ του Τεχέρα, η μπάλα λίγο έξω

75' Ντεμπούτο για Γκερέρο και Μραζ με τα χρώματα της Κυρίας

74' Από δύο αλλαγές οι δύο ομάδες. Έξω Αμπντουλαχί και Μπενι, μέσα Ίλιτς και Σόμπτζικ για τη Δόξα. Φερέιρα και Γκερέρο μέσα, έξω οι Παρούτης και Ιωάννου για την Κυρία

71' Τεράστια επέμβαση του Λόρια σε κεφαλιά του Σαντίκ!

65' Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Χάρογιαν. Συνεχίζει με δεμένο το κεφάλι

60' Διπλή αλλαγή από Βέσκο. Μέσα οι Μραζ και Εμπραλίτζε, έξω ο Αντονίν και ο Χριστοφή

58' Δυνατό σουτ του Μπένι, λίγο έξω από την εστία του Λόρια

56' Κίτρινη στον Στυλιανού

54' Ευκαιρία για την Ανόρθωση με τον Ιωάννου από κοντά να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

52' Κίτρινη στον Παϊσίνιο

46' Κεφαλιά του Σαντίκ, έξω

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+3' Άστοχο σουτ του Αντονίν

3 λεπτά καθυστερήσεις

45' Κίτρινη στον Αμπντουλαχί

42΄Έξω ο Τραιτσέφσκι, μέσα ο Αμπντουλαχί

40' Στο έδαφος ο Τραιτσέφσκι, πάει για αναγκαστική αλλαγή

38' Ωραία συνεργασία, Χριστοφή-Ιωάννου, το πλασέ του τελευταίου πέρασε λίγο έξω

30' Κίτρινη στον Τεχέρα

28' Κόπασε ο ρυθμός των πρώτων λεπτών, χωρίς της μεγάλη φάση το παιχνίδι

27' Κίτρινη στον Παρούτη

19' Συνεχίζεται το ματς, δεν υπάρχει πέναλτι

18' Έχουμε εξέταση φάσης από το VAR για πέναλτι υπέρ της Ανόρθωσης

9' Συρτό σουτ του Ασαμόα, άστοχο και αυτό

4' Κεφαλιά του Αμπαρτζουμιάν, έξω

1' Σουτ του Μπένι, δεν βρίσκει στόχο

19:00 - ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Δόξα: Σισκόφσκι, Μπένι, Κέρλα, Σαντίκ, Ασαμόα, Κοβάσεβιτς, Καραμανώλης, Στυλιανού, Τραϊτσέφσκι, Ασάντε, Τρούγιτς
Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Κωνσταντίνου, Αντενόν, Ίλιτς, Τιτζανί, Ογιάλα, Αμπντουλαχί, Παυλίδης, Ερέρα, Σόμπτζικ, Ναγκάρ

Ανόρθωση: Λόρια, Αμπαρτζουμιάν, Παισίνιο, Χάρογιαν, Κορέια, Σάμπο, Τεχέρα, Ιωάννου, Παρούτης, Χριστογή, Αντονίν
Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Κεραυνός, Αντωνιάδης, Εμπραλίτζε, Φερέιρα, Γκερέρο, Αντωνίου, Κορέα, Μραζ

Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης
Β' Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος