Με γκολ του Αντονίν στο 34' η Ανόρθωση νίκησε 1-0 την ΕΝΠ στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής. Επιστροφή στις νίκες από τις 27 Νοεμβρίου για την Κυρία που τερμάτισε το αρνητικό σερί 7 αγώνων χωρίς νίκη. Τέταρτη σερί ήττα για την ΕΝΠ.

Η Ανόρθωση στο πρώτο ημίχρονο είχε τον έλεγχο των κινήσεων στο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα, έφτιαξε αρκετές ευκαιρίες και πήρε προβάδισμα με το πρώτο γκολ του Αντονίν με την φανέλα της Κυρίας.

Οι κυανόλευκοι δημιούργησαν φάσεις προκαλώντας... ανησυχία στην άμυνα των φιλοξενούμενων που περιορίστηκαν σε παθητικό ρόλο στο μεγαλύτερο μέρος του α' ημιχρόνου.

Στο β' ημιχρόνου οι γηπεδούχοι επιδίωξαν να φτάσουν στο δεύτερο γκολ, με τους βυσσινί να κερδίζουν μέτρα με την πάροδο του χρόνου.

Το ματς άνοιξε περισσότερο στα τελευταία λεπτά με τις δύο ομάδες να κυνηγούν το γκολ.

4' Κόρνερ για την Ανόρθωση, πέρασε ανεκμετάλλευτο...

8' Ο Χαρογιάν σημαδεύει το δοκάρι μετά από εκτέλεση φάουλ του Τεχέρα...

13' Σουτ από τον Παρούτη, η μπάλα στον Κόστιτς.

18' Ο Κωνσταντίνου εντός περιοχής έκανε το σουτ, η μπάλα χτύπησε στον Κορέια και απομακρύνθηκε.

21' Κίτρινη κάρτα στον Κόρσια για φάουλ στον Παρούτη

24' Μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση. Εκτέλεσε φάουλ ο Τεχέρα, ο Χαρογιάν από κοντά στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία!

26' Νέα ευκαιρία για την Ανόρθωση. Ο Φερέιρα πλασάρει, η μπάλα σε αμτντικό και κόρνερ...

Κι άλλη ευκαιρία για την Ανόρθωση...

28' Ο Αντονίν, μετά από σέντρα του Κορέια, έκανε την κεφαλιά, άουτ!

34' ΓΚΟΛ 1-0! Ο Ιωάννου έδωσε την πάσα στον Αντωνίου που έκανε την σέντρα από δεξιά, αμυντικός της ΕΝΠ έδιωξε την μπάλα, όμως ο Αντονίν με σουτ στην κίνηση έκανε το 1-0!

Γκολ από τις 16 Απριλίου στην νίκη της Μάλαγα με 0-3 επί της Λεγανές με πέναλτι, για τον Αντονίν.

45' Τέσσερα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Κόρνερ για την ΕΝΠ...

Ευκαιρία για την ΕΝΠ με τον Μέιρα, η μπάλα καταλήγει σε κόρνερ όμως...

ο ρεφ σφυρίζει για τελευταία φορά στο α' ημίχρονο.

Έναρξη β΄ημιχρόνου

49'  Σουτ του Τεχέρα δεν ανήσυχησε τον Κόστιτς

57' Σέντρα του Κορέια στο δεύτερο δοκάρι, ο Τεχέρα μπήκε στη πορεία της μπάλας έκανε το πλασέ με το δεξί η μπάλα περνά παράλληλα...

59' Βούκσεβιτς αντί Λόπες.

64' Κίτρινη στον Βούκσεβιτς

64' Εμπραλίντζε αντί Φερέιρα

66' Bουτσένοβιτς αντί Ρουσιά.

70' Xριστοφή αντί Τεχέρα

Πάντσεον αντί Αντονίν.

73' Ανέβηκαν τα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι...

78' Κορρέα αντί Παρούτη

78' Αντωνιάδης αντί Κορέια

81' Κίτρινη στον Αντωνίου

Κίτρινη στον Λόρια...

84' Λαμί αντί Κωνσταντίνου

Μαυρουδής αντί Μέιρα.

90' Τεράστια ευκαιρία για την Ανόρθωση με τον Σαμπό να σουτάρει και τον Κόστιτς να εξουδετερώνει.