Στους 8 του Κυπέλλου προκρίθηκε η Δόξα με σχετική ευκολία, κερδίζοντας τον Εθνικό Άχνας με 5-1.

Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα μπήκε πιο δυναμικά ενώ σε γενικές γραμμές ήταν καλύτερα οργανωμένη στον αγωνιστικό χώρο. Στο 4ο λεπτό οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με αυτογκόλ του Περδίου, ενώ στο 18ο λεπτό ο Φασουλιώτης διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Στο 27ο λεπτό ο Εθνικός Άχνας κέρδισε πέναλτι, το οποίο ο Ομπάμα εκτέλεσε επιτυχώς και μείωσε σε 2-1 για την ομάδα του. Επομένως, η Δόξα πήγε στα αποδυτήρια με το προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μούζουρου μπήκε ακόμη πιο δυναμικά, αποτρέποντας τον Εθνικό να κυκλοφορήσει τη μπάλα και να δημιουργήσει ευκαιρίες. Στο 55ο λεπτό η Δόξα κέρδισε πέναλτι για τράβηγμα στον Ασαμόα ενώ ο διαιτητής απέβαλε τον Ιωάννου με δεύτερη κίτρινη. Ο Ασαμόα έστειλε την μπάλα στα δίκτυα και έκανε το 4-1, ενώ 6 λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το 5-1 για την ομάδα του.

Τέλος αγώνα

90+3' Πάει για έλεγχο του πέναλτι ο διαιτητής. Δεν υπάρχει πέναλτι.

90+1' Πέναλτι για τον Εθνικό που κερδίζει ο Περδίου.

78' ΓΚΟΛ για τη Δόξα με τον Σαντίκ, ο βοηθός σηκώνει το σημαιάκι για οφσάιντ.

74' Κίτρινη κάρτα στον Καραμανώλη.

62' ΓΚΟΛ για τη Δόξα με τον Ασαμόα.

56' Στην εκτέλεση ο Ασαμόα για τη Δόξα και ΓΚΟΛ για την ομάδα της Κατωκοπιάς.

55' Δεύτερη κίτρινη στον Ιωάννου και κόκκινη στον ποδοσφαιριστή του Εθνικού Άχνας. Συνεχίζει με 10 η ομάδα του Πάμπου Χριστοδούλου.

54' Πέναλτι για τη Δόξα για τράβηγμα στον Ασαμόα.

50' ΓΚΟΛ για τη Δόξα με τον Ιωσηφίδη μετά από δοκάρι. Η φάση ελέγχεται για οφσάιντ του Ιωσηφίδη.

47' Κίτρινη κάρτα στον Χριστοφή.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45' Κίτρινη κάρτα στον Ιωάννου.

27' ΓΚΟΛ για τον Εθνικό Άχνας που μειώνει σε 2-1.

27' Πέναλτι για τον Εθνικό. Ομπάμα στην εκτέλεση.

25' Έλεγχος για πέναλτι για την ομάδα του Εθνικού Άχνας από το VAR.

18' ΓΚΟΛ για τη Δόξα με τον Φασουλιώτη που δίνει στην ομάδα του ένα καθαρό προβάδισμα.

4' ΓΚΟΛ για τη Δόξα με αυτογκόλ του Περδίου.

Έναρξη του αγώνα.

Δόξα Κατωκοπιάς (Μούζουρος): Πρινιωτάκης, Αντενόν, Μπένι, Τιτζιανί, Ασαμόα, Τραϊτσέφσκι, Καραμανώλης, Κοβάτσεβιτς, Φασουλιώτης, Ιωσηφίδης, Μέσκα.

Εθνικός Άχνας (Χριστοδούλου): Πέτρου, Ηλία, Ομπάμα, Χαραλάμπους, Καλλένος, Ιωάννου, Χριστοφή, Κουσιάππας, Πέρδιος, Καλογήρου, Σαββίδης.

Στάδιο: Κατωκοπιά Περιστερώνα «Γλαύκος Κληρίδης»
Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος
Α΄ Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
Β΄ Βοηθός Διαιτητής: Λάμπρου Λάμπρος
4ος Διαιτητής: Χατζηβασιλείου Θωμάς
VAR: Κώστα Ροβέρτος