Ολυμπιακός και Καρμιώτισσα συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 0-0 στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής.

Μετά από ένα 45λεπτο που... ήδη ξεχάστηκε, Ολυμπιακός και Καρμιώτισσας έφτιαξαν από 1 ευκαιρία στο στόχο δεν κατάφεραν να σκοράρουν κι έμειναν στο 0-0. Το δοκάρι σημάδεψε στο 35' ο Ντούρις στην πιο σημαντική ευκαιρία των φιλοξενούμενων που είχαν την κατοχή της μπάλς και την πρωτοβουλία των κινήσεων στο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα.

Ο Ολυμπιακός ανέβηκε στο β' ημίχρονο, όμως μπόρεσε να δημιουργήσει τις συνθήκες για το γκολ, ενώ όταν χρειάστηκε, στην καλύτερη φάση της Καρμιώτισσας με τον Ντούρις, ο Μολ είχε την λύση και κράτησε το μηδέν.

Ο Ολυμπιακός πρόσθεσε ένα βαθμό κι έφτασε τους 10, ενώ η Καρμιώτισσα έχει τους διπλάσιους, 20.

Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Χούμποτσα, μόλις στο 1' του ματς.

5' Μίκο αντί Χούμποτσαν.

8'  Εντυπωσιακό ανάποδο απο τον Κουλιμπαλί, άουτ

21' Kίτρινη στον Νεοφύτου.

25' Εκτέλεσε φάουλ ο Ελ Αλουχί, απο πολύ κοντά δεν κατάφερε να σκοράρει ο Κουλιμπαλί

28' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό...

Εκτέλεσε ο Ιωάννου, απομάκρυνε αμυντικό.

34' Ο Ντούρις σημαδεύει το δοκάρι!

Η Καρμιώτισσα είναι εμφανώς πιο επιθετική στο παιχνίδι της, με τον Ολυμπιακό να ψάχνει τρόπο για να δημιουργήσει συνθήκες επίθεσης με οργανωμένο τρόπο.

40' Σουτ από τον Κυριάκου, άουτ.

45' Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

7

Έναρξη β' ημιχρόνου

46' Τζανακάκης αντί Τάντι και Καλτσάς αντί Γκραντινάρου

Σουτ από τον Νεοφύτου, η μπάλα στον Μολ.

50' Κίτρινη στον Κουλιμπαλί

Ανέβηκε ο Ολυμπιακός, παραμένει το 0-0.

64' Χατζηβασίλης αντί Κουλιμπαλί

64'Χριστοδούλου αντί Χέντρικς

64' Χαραλάμπους αντί Ψύχα

69' Ο Χριστοδούλου βρήκε χώρο εκτός περιοχής και έκανε το σουτ, η μπάλα στον Κνόμπλοχ.

75' Σλόγκαρ αντί Ευτυχίδη και Κα αντί Κορομά

77' Οικονομίδης αντί Ντούμπια

84' Εκτέλεσε φάουλ ο Ιωάννου, η μπάλα κατέληξε στον Κνόμπλοχ.

88' Kόρνερ για την Καρμιώτισσα. Απομακρύνουν οι γηπεδούχοι...

Κίτρινη στον Μίκο.

89' Νέο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.

90' Δόσις αντί Χαραλάμπους λόγω τραυματισμού.

90' Τέσσερα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Τεράστια ευκαιρία για την Καρμιώτισσα, έκανε το σουτ ο Ντούρις έπεσε κι εξουδετέρωσε ο Μολ!

90'+3' Ευκαιρία για τον Σλόγκαρ, έκανε την γυριστή κεφαλιά, άουτ.

Ολυμπιακός: Μολ, Μπάρντι, Μουκτάρης, Έσελινγκ, Ευτυχίδης (Σλόγκαρ 75'), Ιωάννου, Ψύχας (Χαραλάμπους 64'Δόσις 90'), Χέντρικς (Χριστοδούλου 64'), Νάνι, Κυριάκου, Κορόμα (Κα 75').

Στον πάγκο: Tσαρλς, Λιασίδης, Χριστοφόρου, Δόσις, Πεχλιβάνης, Ζευκή.

Καρμιώτισσα:Κνόμπλοχ, Τάντι (Τζανακάκης 46'), Τσέλουσκα, Μαλόνε, Ντούμπια (Οικονομίδης 77'), Κουλιμπαλί (Χατζηβασίλης 64'), Ελ Αλουχί, Χούμποτσαν (Μίκο 4'), Γκραντινάρου (Καλτσάς 46'), Ντούρις, Νεοφύτου.

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Λούκοφ, Ποντστάφσκι, Αβραάμ, Μεντίμορετς, Ανδρονίκου, Χρίστου.