Δεύτερη νίκη κόντρα στην Καρμιώτισσα μέσα σε λίγες ημέρες πήρε η Ομόνοια κερδίζοντάς την με 4-0.

Στα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα και οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να βρουν τον ρυθμό τους, με την Ομόνοια να είναι η ομάδα που κρατούσε περισσότερο την μπάλα. Στο 23ο λεπτό ο Τάντι κάνει ένα μεγάλο λάθος και με αυτογκόλ του δίνει το προβάδισμα στην Ομόνοια καθώς και τη ψυχολογία που χρειαζόταν.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ομόνοια μπήκε με καλύτερο ρυθμό ψάχνοντας το γκολ που θα της έδινε τη σιγουριά των τριών βαθμών. Στο 56ο λεπτό ο Λέζιακς εκμεταλλεύεται το λάθος του Καλτσά, και στέλνει από κοντά την μπάλα στα δίκτυα. Στο 68ο λεπτό, ο Μίξ πασάρει στον Καρίμ και αυτός με την σειρά του στον Λοΐζου με τον τελευταίο να κάνει το 3-0 για τους πράσινους. Στο 86ο λεπτό ο Κακουλλής από ασίστ του Λέζιακς έκανε το 4-0 για την ομάδα του και χάρισε χαμόγελα στους φίλους της Ομόνοιας.

Η Ομόνοια με τη σημερινή της νίκη ανέβηκε στην 6η θέση με 19 βαθμούς, ενώ η Καρμιώτισσα παρέμεινε στην 9η θέση με 15 βαθμούς.

LIVE η περιγραφή του αγώνα:

86' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Κακουλλή μετά από ασίστ του Λέζιακς. (Δείτε το γκολ)

80' Ανδρονίκου αντί του Ελ Αλουχί.

78' Αναγκαστική αλλαγή ο Μίλετιτς. Στη θέση του ο Παναγιώτου.

77' Κίτρινη κάρτα στον Νεοφύτου.

75' Νεοφύτου αντί του Μαλόνε.

74' Διπλή αλλαγή για την Ομόνοια. Μέσα οι Μπεζούς και Κακουλλής, έξω οι Χαραλάμπους και Κίτσος.

68' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Λοϊζου. Κάθετη πάσα του Μιξ στον Ανσαριφάρντ που τη δίνει στον Ανσαριφάρντ και αυτός στον Λοΐζου, με τον ο νεαρό να ξεπερνάει τον Καλτσά και με πλασέ να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα. (Δείτε το γκολ)

63' Διπλή αλλαγή για την Ομόνοια. Κούσουλος και Ανσαριφάρντ στη θέση των Κασάμα και Χούπερ.

59' Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Σέλουτσκα και Χατζηβασίλης αντί των Τζανακάκη και Κουλιμπαλί.

56' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Γιαν Λέζιακς που κάνει το 2-0 για την Ομόνοια. Ο Μιξ Ντίσκερουντ προσπάθησε να στείλει την μπάλα στον Λέζιακς με σέντρα, ο Καλτσάς πήγε να διώξει όμως δεν τα κατάφερε και ο Λέζιακς από κοντά εκμεταλλεύτηκε το λάθος και έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα. (Δείτε το γκολ)

47' Καλή στιγμή για την Ομόνοια με συνεργασία των Μάθιους και Κίτσο, όμως η μπάλα πέρασε έξω από σουτ του τελευταίου.

46' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Ντούρις αντί για του Ζελάγια.

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

32' Κίτρινη κάρτα στον Κασάμα για φάουλ στον Καλτσά.

23' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με αυτογκόλ του Τάντι σε ασυνεννοησία με τον Κνόμπλοχ. (Δείτε το γκολ)

20' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Λοϊζου, έδιωξε σε κόρνερ ο Κνόμπλοχ.

19' Κίτρινη κάρτα στον Ζελάγια για μαρκάρισμα στον Κασάμα.

12' Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι για την Ομόνοια, ο Κίτσος με όμορφη μπαλιά στον Λέζιακς που δοκιμάζει το σουτ, όμως ο Κνόμπλοχ απέκρουσε.

Έναρξη του αγώνα.

Ομόνοια (Φερέρα): Ουζόχο, Μάθιους, Γιούστε, Κασάμα, Λοΐζου, Κίτσος, Λέζιακς, Μιξ, Μίλετιτς, Χαραλάμπους, Χούπερ.

Στον πάγκο: Παναγή, Χριστοδουλίδης, Ψάλτης, Μάταβζ, Παπουλής, Ανσαριφάρντ, Μπασιρού, Λανγκ, Παναγιώτου, Κούσουλος, Κακουλλής, Μπεζούς.

Καρμιώτισσα (Χαραλάμπους): Κνόμπλοχ, Τάντι, Μαλόνε, Κουλιμπαλί, Ελ Αλουχί, Χούμποτσαν, Καλτσάς, Τζανακάκης, Αγγελή, Μπεν Σαλάμ, Ζελάγια.

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Λουκόφ, Σελούτσκα, Ποστάφσκι, Αβραάμ, Μεντιμόρετς, Ανδρονίκου, Χατζηβασίλης, Χρίστου, Οικονομίδης, Ντούρις, Νεοφύτου.