Το πιο απρόβλεπτο παιχνίδι της φετινής σεζόν πραγματοποιήθηκε ανάμεσα στον Άρη και την Πάφο, με τις δύο ομάδες να φέρνουν το ισόπαλο 2-2 και να μοιράζονται από έναν βαθμό.

Δυνατά μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες, με την ομάδα της Ελαφράς Ταξιαρχίας να είναι σαφώς καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Από τη μία, ο Άρης ήταν η ομάδα που δημιούργησε τις περισσότερες και πιο επικίνδυνες επιθέσεις, ενώ από την άλλη η Πάφος ήταν η ομάδα που αιφνιδίαζε τους αντιπάλους με τις ξαφνικές επιθέσεις της. Το σχόλιο για το πρώτο ημίχρονο είναι πως ο Άρης πιθανόν και να δικαιούτο κάτι περισσότερο από την ισοπαλία στο πρώτο ημίχρονο. Το παιχνίδι εξελίχθηκε σε γρήγορους ρυθμούς και επιπλέον ήταν ένα ενδιαφέρον θέαμα για τους ποδοσφαιρόφιλους που το παρακολουθούσαν.

Το δεύτερο ημίχρονο συνέχισε να είναι έντονο με πολλές ευκαιρίες. Στο 48ο λεπτό, ο Μπέγκτσον από πάσα του Μαγιαμπέλα, έστειλε την μπάλα στα δίκτυα και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Η Πάφος όμως ήρθε να δώσει άμεση απάντηση με γκολ του Αμπντουραχίμι στο 55ο λεπτό. Οκτώ λεπτά αργότερα, ο διαιτητής έδωσε πέναλτι στον Άρη, για χέρι του Κβίντα εντός της μικρής περιοχής, με τον Κακόριν να το εκτελεί με επιτυχία. Ωστόσο, ο Άρης δεν άντεξε, αφού ο Ζαίρο στο 78ο λεπτό, δηλαδή 3 λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι, έστειλε την μπάλα στα δίκτυα και έφερε ξανά το παιχνίδι στα ίσα.

Με το αποψινό αποτέλεσμα, η Πάφος παραμένει στην πρώτη θέση με 30 βαθμούς, ενώ ο Άρης πέφτει στην 3η θέση με 26 βαθμούς.

LIVE ενημέρωση για την εξέλιξη της αναμέτρησης:

Τέλος αγώνα

90+4' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη, ξανά σωσίας της ομάδας του ο Άντος.

88' Αλλαγή για την Πάφο. Χέσταντ στη θέση του Αμπντουραχίμι.

87' Σουτ ο Στεπίνσκι, η μπάλα κτυπά στον Κανέ και περνάει σε κόρνερ.

83' Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Καζού και Στεπίνσκι στις θέσεις των Γιανγκό και Μπέγκτσον.

79' Κίτρινη κάρτα στον Ζάιρο που έβγαλε τη φανέλα.

78' ΓΚΟΛ για την Πάφο με τον Ζάιρο με το που μπαίνει στο παιχνίδι.

75' Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο, με δοκάρι του Αμπντουραχίμι.

74' Ζάιρο στη θέση του Βαλακάρι.

73' Κόκκινη κάρτα στον Σπιλέφσκι για διαμαρτυρίες.

63' Στην εκτέλεση ο Κακόριν και ΓΚΟΛ για τον Άρη.

62' Δίνει πέναλτι στον Άρη ο διαιτητής.

62' Στο VAR ο διαιτητής για έλεγχο για πέναλτι από χέρι του Κβίντα.

55' ΓΚΟΛ για την Πάφο με Αμπντουραχίμι. Άμεση απάντηση από τους ποδοσφαιριστές της Πάφου. Από την πάσα του Ικόκο ο Αμπντουραχίμι έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

53' Κίτρινη κάρτα στον Κανέ και Κακόριν.

48' ΓΚΟΛ για τον Άρη με τον Μπέγκτσον. Ο Μαγιαμπέλα έστειλε την μπάλα στον Μπέγκτσον με εξαιρετική πόσα, και ο τελευταίος έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

43' Ευκαιρία για την Πάφο με τον Σεμέδο, όμως η μπάλα κτυπά στην πλάτη του Κακόριν και περνά σε κόρνερ.

42' Κίτρινη κάρτα στον Σόκε για φάουλ στον Βαλακάρι.

36' Κίτρινη κάρτα στον Ικόκο για φάουλ στον Γιαγκό.

33' Νέο δοκάρι από τον Μπέγκτσον, αυτή τη φορά η μπάλα κτυπά στο κάθετο δοκάρι του Άντος.

31' Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, σωσίας ο Άντος. Έξυπνη πάσα από τον Κακόριν στον Μπέγκτσον, αυτός στον Μαγιαμπέλα που κάνει το σουτ, όμως ο Άντος διώχνει, ξανά ο Μπαμπίκα το σουτ, όμως η μπάλα κτυπά στο δοκάρι της εστίας του Άντος.

26' Σούτ ο Μπαμπίκα, κανένα άγχος για Άντος.

19' Κακόριν βρίσκει τον χώρο και σουτάρει, ο Άντος όμως σώζει ξανά και στέλνει την μπάλα σε κόρνερ.

18' Καλή στιγμή για τον Σεμέδο που βρέθηκε στο ένας εναντίων ενός με τον Βανά.

12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Μαγιαμπέλα. Ο Κακόριν πάσαρε εκπληκτικά στον Μαγιαμπέλα και αυτός δοκίμασε το σουτ, όμως ο Άντος μάζεψε με σχετική ευκολία.

6' Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι για τον Άρη.

4' Δοκιμάζει το σουτ ο Βαλακάρι, όμως η μπάλα περνάει έξω και κόρνερ.