MENU

Themasports.com

Το πανόραμα του Μουντιάλ

Η εξέλιξη του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 στο Κατάρ.

Ακολουθήστε μας στο Google news

 

ΤΡΙΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Τρίτη 29 Νοεμβρίου
Εκουαδόρ– Σενεγάλη 1-2 (1ος όμιλος) 
Ολλανδία – Κατάρ 2-0 (1ος όμιλος)
Ιράν – ΗΠΑ 0-1 (2ος όμιλος)
Ουαλία – Αγγλία 0-3 (2ος όμιλος)


Τετάρτη 30 Νοεμβρίου
Αυστραλία – Δανία 1-0 (4ος όμιλος)
Τυνησία – Γαλλία 1-0 (4ος όμιλος)
Πολωνία – Αργεντινή 0-2 (3ος όμιλος)
Σαουδική Αραβία – Μεξικό 1-2 (3ος όμιλος)


Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου
Καναδάς – Μαρόκο 1-2 (6ος όμιλος)
Κροατία – Βέλγιο 0-0 (6ος όμιλος)
Ιαπωνία – Ισπανία 2-1 (5ος όμιλος)
Κόστα Ρίκα – Γερμανία 2-4 (5ος όμιλος)


Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου
Γκάνα – Ουρουγουάη 0-2 (8ος όμιλος)
Νότια Κορέα – Πορτογαλία 2-1(8ος όμιλος)
Σερβία – Ελβετία 2-3 (7ος όμιλος)
Καμερούν – Βραζιλία 1-0 (7ος όμιλος) 

ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16
Σάββατο 3 Δεκεμβρίου
17:00 Ολλανδία- ΗΠΑ, (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) 
21:00 Αργεντινή- Αυστραλία, (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) 
Κυριακή 4 Δεκεμβρίου
17:00 Γαλλία- Πολωνία, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) 
21:00 Αγγλία- Σενεγάλη, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)
Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου
17:00 Ιαπωνία- Κροατία, (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) 
21:00 Βραζιλία- Νότια Κορέα, (974 Stadium, Ντόχα) 
Τρίτη 6 Δεκεμβρίου
17:00 Μαρόκο - Ισπανία, (Στάδιο Education City, Ντόχα) 
21:00 Πορτογαλία- Ελβετία, (Στάδιο Lusail, Lusail) 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου
17:00 QF1: W53 - W54, (Στάδιο Education City, Ντόχα)
21:00 QF2: W49 - W50, (Στάδιο Lusail, Lusail) 
Σάββατο 10 Δεκεμβρίου
17:00 QF3: W55 - W56, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) 
21:00 QF4: W51 - W52, (Στάδιο Lusail, Lusail)
ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
Τρίτη 13 Δεκεμβρίου
21:00 SF1: W57 - W58, (Στάδιο Lusail, Lusail)
Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου
21:00 SF2: W59 - W60, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
Σάββατο 17 Δεκεμβρίου
17:00 ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ - (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)

ΤΕΛΙΚΟΣ
Κυριακή 18 Δεκεμβρίου
17:00 ΤΕΛΙΚΟΣ - (Στάδιο Lusail, Lusail)

ΤΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή 20 Νοεμβρίου
Κατάρ – Εκουαδόρ 0-2 (1ος όμιλος)  
Δευτέρα 21 Νοεμβρίου
Αγγλία – Ιράν 6-2 (2ος όμιλος)
Σενεγάλη – Ολλανδία 0-2 (1ος όμιλος)
ΗΠΑ – Ουαλία 1-1 (2ος όμιλος)


Τρίτη 22 Νοεμβρίου
Αργεντινή – Σαουδική Αραβία 1-2 (3ος όμιλος)
Μεξικό – Πολωνία 0-0 (3ος όμιλος) 
Δανία – Τυνησία 0-0  (4ος όμιλος)
Γαλλία – Αυστραλία 4-1 (4ος όμιλος)


Τετάρτη 23 Νοεμβρίου
Μαρόκο – Κροατία 0-0 (6ος όμιλος)
Γερμανία – Ιαπωνία 1-2 (5ος όμιλος)
Ισπανία – Κόστα Ρίκα 7-0 (5ος όμιλος)
Βέλγιο – Καναδάς 1-0 (6ος όμιλος)


Πέμπτη 24 Νοεμβρίου
Ελβετία – Καμερούν 1-0 (7ος όμιλος)
Ουρουγουάη – Νότια Κορέα 0-0 (8ος όμιλος)
Πορτογαλία – Γκάνα 3-2 (8ος όμιλος)
Βραζιλία – Σερβία 2-0 (7ος όμιλος)

ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Παρασκευή 25 Νοεμβρίου
Ουαλία – Ιράν 0-2 (2ος όμιλος)
Κατάρ – Σενεγάλη 1-3 (1ος όμιλος)
Ολλανδία – Εκουαδόρ 1-1(1ος όμιλος)
Αγγλία – ΗΠΑ 0-0 (2ος όμιλος)


Σάββατο 26 Νοεμβρίου
Τυνησία – Αυστραλία 0-1 (4ος όμιλος)
Πολωνία – Σαουδική Αραβία 2-0 (3ος όμιλος)
Γαλλία – Δανία 2-1 (4ος όμιλος)
Αργεντινή – Μεξικό 2-0 (3ος όμιλος)

Κυριακή 27 Νοεμβρίου
Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα 0-1 (5ος όμιλος)
Βέλγιο – Μαρόκο 0-2 (6ος όμιλος)
Κροατία – Καναδάς 4-1 (6ος όμιλος)
Ισπανία – Γερμανία 1-1 (5ος όμιλος)

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου
Καμερούν – Σερβία 3-3 (7ος όμιλος)
Νότια Κορέα – Γκάνα 2-3 (8ος όμιλος)
Βραζιλία – Ελβετία 1-0 (7ος όμιλος)
Πορτογαλία – Ουρουγουάη 2-0 (8ος όμιλος)

Ροή Ειδήσεων

Βαθμολογίες

Ομάδα
Αγώνες
Βαθμολογία

ΠΑΦΟΣ

12

30

ΑΠΟΕΛ

12

27

ΑΡΗΣ

12

26

ΑΕΚ

12

25

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

12

19

ΑΝΟΡΘΩΣΗ

12

17

Ν. ΣΑΛΑΜΙΝΑ

12

16

ΟΜΟΝΟΙΑ

12

16

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

12

15

ΑΕΛ

12

14

ΕΝΠ

12

11

ΔΟΞΑ

12

8

ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛ.

12

7

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

12

6

X