Σημαντική νίκη πήρε το ΑΠΟΕΛ κόντρα στην ΕΝΠ, κερδίζοντας την με 2-0.

Πρόβλημα στα πρώτα 30 δευτερόλεπτα προσπάθησε να δημιουργήσει η ΕΝΠ στον ΑΠΟΕΛ, με σουτ του Λαμί. Ωστόσο, ο ΑΠΟΕΛ προσπάθησε να αντιδράσει άμεσα για να αποφύγει το ενδεχόμενο να μείνει πίσω στο σκορ. Στο 4ο λεπτό ο Τάσος Δώνης μετά από προηγούμενες προσπάθειες άλλων συμπαικτών του, στέλνει την μπάλα στα δίκτυα και δίνει από νωρίς το προβάδισμα στον ΑΠΟΕΛ. Κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, οι γαλαζοκίτρινοι είχαν το πάνω χέρι και φυσικά ήταν αυτοί που απειλούσαν την εστία του αντιπάλου. Στο 44ο λεπτό, ο διαιτητής υπέδειξε κόκκινη κάρτα στον Εχμάν για σκληρό φάουλ στον Μαρκίνιος.

Επομένως, ο ΑΠΟΕΛ στο δεύτερο ημίχρονο, είχε και το πλεονέκτημα την αριθμητική υπεροχή στο γήπεδο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΠΟΕΛ είχε την κατοχή της μπάλας, ενώ αρκετές φορές βγήκε μπροστά για να απειλήσει την εστία του Κόστιτς. Στο 90+3’ ο Σαρφό στέλνει την μπάλα στα ΄δικτυα

Με τους τρεις βαθμούς ο ΑΠΟΕΛ ανεβαίνει στους 21 βαθμούς ενώ η ΕΝΠ παραμένει στην 10η θέση με 10 βαθμούς.

LIVE η περιγραφή του αγώνα.

Τέλος αγώνα.

90+3' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Σαρφό που κλειδώνει τη νίκη της ομάδας του.

90' 'Αλλη μία ευκαιρία για τον Μάριο Ηλία που βρίσκει δοκάρι.

87' Μπλουμ στη θέση του Μαρκίνιος.

84' Μεγάλη στιγμή για την ΕΝΠ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γεβρέμοβιτς. Η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι του Χριστοδούλου.

81' Λόπεθ στη θέση του Κατσιάρη.

76' Καλή στιγμή με τον Μάριο Ηλία. Δοκιμάζει το σουτ, όμως η μπάλα περνά δίπλα από την εστία του Κόστιτς.

70' Αναγκαστική αλλαγή ο Μπέλετς, στη θέση του ο Χριστοδούλου.

70' Διπλή αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ. Εφραίμ και Ηλία στη θέση των Μάγκλιτσα και Δώνης.

70' Ρουσιάς στη θέση του Βουτσένοβιτς.

67' Κίτρινη κάρτα στον Τάσο Δώνη.

60' Κονσταντίνοφ στη θέση του Ντάλτσιο.

46' Διπλή αλλαγή για την ΕΝΠ. Ντρέκσα αντί Κορσία και Βούκσεβιτς αντί Κωνσταντίνου.

'Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

44' Κοκκινη κάρτα στον Εχμάν για σκληρό μαρκάρισμα στον Μαρκίνιος. Με 10 η ΕΝΠ.

32' Κίτρινη κάρτα στον Τσεμπάκ.

18' Καλή στιγμή για τον ΑΠΟΕΛ που βρίσκει τρόπους να απειλεί τον κίπερ της ΕΝΠ.

4' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ με το καλημέρα με τον Τάσο Δώνη με κεφαλιά, από προηγούμενη προσπάθεια των Μάγκλιτσα και Βιγιαφάνες. (Το γκολ)

1' Καλή στιγμή για τους βυσσινί μόλις στα 30 δευτερόλεπτα με τον Λαμί.