Η Νέα Σαλαμίνα νίκησε 1-0 την Ομόνοια στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής με σκόρερ τον Τιάγκο στο 50'. Η ομάδα της Αμμοχώστους ανέβηκε στους 13 βαθμούς, ενώ οι πράσινοι παρέμειναν στους 9.

LIVE:

Τέλος αγώνα!

Κόρνερ για την Ομόνοια. Πέρασε ανεκμετάλευτο και αυτό...

90'+1 Φλοριάν αντί Ντορεγκαράι

90'+1 Ντάτκοβιτς αντί Φελίπε.

90' Τρία λεπτά ο χρόνος των καθυσερήσεων.

Φάουλ για την Νέα Σαλαμίνα που κερδίζει πολύτιμο χρόνο.

89' Μπάρκερ αντί Κασάμα.

89' Κίτσος αντί Λέζιακς

Κεφαλιά από τον Λέζιακς, άουτ.

86' Νέο κόρνερ για την Ομόνοια.

Απομάκρυνε σε πλάγιο άουτ ο Φελίπε μετά την εκτέλεση του κόρνερ.

Νέο κόρνερ για τους πράσινους...

83' Κόρνερ για την Ομόνοια. 10-6 στα... κόρνερ.

Πιέζει χωρίς αποτέλεσμα η Ομόνοια...

78' Λοΐζου αντί Ζαχαρίου.

77' Συρτή σέντρα από τον Λέζιακς, διώχνουν οι αμυνόμενοι.

68' Ευκαιρία για την Ομόνοια, ο Χούπερ δεν μπορεί να τελειώσει τη φάση...

Επανήρχισε το ματς...

Δευτέρα, 17/10, ώρα 20:48: ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΚΟΠΗ! Το παιχνίδι θα συνεχιστεί την Τρίτη από το 66ο λεπτό

Θα περιμένουν ένα δεκάλεπτο όπως ενημέρωσε ο διαιτητής μέχρι να δουν τι θα γίνει με τον καιρό.

66' Προσωρινή διακοπή στο παιχνίδι από τον διαιτητή λόγω της βροχόπτωσης!

65' Έντονη η βροχόπτωση με την μπάλα να κολλάει στο γρασίδι σε αρκετές φάσεις

62' Αλλαγή για τη Σαλαμίνα. Μέσα οι Κλίμοβιτς και Μαργκάσα, έξω οι Μάντζεκ και Κουμουρής

60' Κίτρινη στον Κουμουρή

55' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Ζαχαρίου μόνο στην περιοχή να στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

54' Διπλή αλλαγή η Ομόνοια. Παπουλής και Χούπερ μέσα, έξω οι Μπεζούς και Καρίμ

49' ΓΚΟΛ η Νέα Σαλαμίνα με τον Τιάγκο! Το γκολ μετράει κανονικά με τον Τιάγκο να μην πανηγυρίζει

48' Δυνατό σουτ του Μπρούνο Φελίπε της Σαλαμίνας με τον Ουζόχο να κάνει εντυπωσιακή απόκρουση

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Ένα λεπτό η καθυστέρηση

44' Κίτρινη στον Μάντζεκ

44' Συρτή παράλληλη μπαλιά του Μπεζούς, ο Σεργίου έδιωξε μπροστά από τον Καρίμ σε κόρνερ

40' Αναγκαστική αλλαγή για τη Σαλαμίνα. Έξω ο Μιγκελίτο, μέσα ο Τιάγκο

35' Σουτ του Λέζιακς με το δεξί, ο Μελίσσας έκανε απόκρουση με τα ακροδάχτυλα

30' Ωραία ενέργεια του Κασάμα που απέφυγε δύο παίκτες και έκανε το πλασέ όμως η μπάλα πέρασε λίγο έξω

24' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τη Σαλαμίνα. Ο Κουμουρής γύρισε την μπάλα στο ύψος της περιοχής με το συρτό σουτ του Μάντζεκ να αναγκάζει τον Ουζόχο σε δύσκολη απόκρουση!

23' Μια κεφαλιά του Άδωνη δεν απειλεί τον Ουζόχο. Κόπασε η βροχή τώρα

21' Κίτρινη στον Κασάμα

17' Κίτρινη στον Καρλίτος

16' Επικίνδυνη επίθεση από την Νέα Σαλαμίνα, το σουτ του Ντορεγκαράι κτυπάει σε σώμα αμυντικού.

14' Νέο σουτ από τον Χαραλάμπους με τον Μελίσσα να πέφτει στη γωνία και να αποκρούει δύσκολα. Βάζει πίεση η Ομόνοια μετά το πρώτο δεκάλεπτο

14' Μεγάλη απόκρουση του Μελίσσα στη γυριστή κεφαλιά του Γιούστε μετά το κόρνερ του Μπρούνο

10' Ένα σουτ του Λανγκ μετά το κόρνερ κατέληξε στην αγκαλιά του Μελισσά

9' Ο Ζαχαρίου μπήκε στην περιοχή με προυποθέσεις όμως ο Άδωνη έκανε σωτήριο τάκλιν πριν δώσει έτοιμο γκολ στον Καρίμ

8' Ένα σουτ του Μάντζεκ, ήταν πολύ αδύναμο και άστοχο

7' Υπό δυνατή βροχή ο αγώνας στο ΓΣΠ, χωρίς κάποια φάση μέχρι στιγμής

19:06 - ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

19:03 - Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη

Οι ενδεκάδες:

Ομόνοια (Λένον):Ουζόχο, Μάθιους, Λέζιακς, Γιούστε, Λανγκ, Κασάμα, Χάμπος, Μπεζούς, Μπρούνο, Ζαχαρίου, Καρίμ
Στον πάγκο: Παναγή, Λοϊζου, Μπάρκερ, Παπουλής, Κίτσος, Μπασιρού, Παναγιώτου, Μίλετιτς, Βενιζέλου, Σάββα, Κακουλλής, Χούπερ.

Νέα Σαλαμίνα (Πουρσαϊτίδης): Μελισσάς, Σεργίου, Οφόρι, Άδωνη, Κατσικάς, Μάντζεκ, Μιγκελίτο, Καρλίτος, Φελίπε, Κουμουρής, Ντορεγκαράϊ
Στον πάγκο: Κίσσας, Ντάτκοβιτς, Μπάνζα, Σταλόνε, Κλίμοβιτς, Φράγκος, Νικολάου, Φλοριάν, Λέουκο, Μαργκάσα, Τιάγκο, Ντιακιτέ

19:00 Ομόνοια – Νέα Σαλαμίνα
Στάδιο: Γ.Σ.Π