Η έντονη βροχόπτωση στο ΓΣΠ οδήγησε στην οριστική διακοπή του αγώνα Ομόνοια-Νέα Σαλαμίνα στο 66ο λεπτό.

Με το σκορ στο 0-1 υπέρ της Σαλαμίνας από το 50' ο ρεφ Κυριάκος Αθανασίου πήρε την απόφαση να διακόψει τον αγώνα στο 66ο λεπτό λόγω έντονων βροχοπτώσεων.

Ένα τέταρτο μετά η κατάσταση δεν άλλαξε και τελικά αποφάσισε οριστική διακοπή. Σύμφωνα με την προκύρηξη, ο αγώνας θα συνεχιστεί την επόμενη μέρα, Τρίτη δηλαδή, από το 66ο λεπτό.

Το LIVE:

20:48 ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΚΟΠΗ! Το παιχνίδι θα συνεχιστεί την Τρίτη από το 66ο λεπτό

Θα περιμένουν ένα δεκάλεπτο όπως ενημέρωσε ο διαιτητής μέχρι να δουν τι θα γίνει με τον καιρό.

66' Προσωρινή διακοπή στο παιχνίδι από τον διαιτητή λόγω της βροχόπτωσης!

65' Έντονη η βροχόπτωση με την μπάλα να κολλάει στο γρασίδι σε αρκετές φάσεις

62' Αλλαγή για τη Σαλαμίνα. Μέσα οι Κλίμοβιτς και Μαργκάσα, έξω οι Μάντζεκ και Κουμουρής

60' Κίτρινη στον Κουμουρή

55' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Ζαχαρίου μόνο στην περιοχή να στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

54' Διπλή αλλαγή η Ομόνοια. Παπουλής και Χούπερ μέσα, έξω οι Μπεζούς και Καρίμ

49' ΓΚΟΛ η Νέα Σαλαμίνα με τον Τιάγκο! Το γκολ μετράει κανονικά με τον Τιάγκο να μην πανηγυρίζει

48' Δυνατό σουτ του Μπρούνο Φελίπε της Σαλαμίνας με τον Ουζόχο να κάνει εντυπωσιακή απόκρουση

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Ένα λεπτό η καθυστέρηση

44' Κίτρινη στον Μάντζεκ

44' Συρτή παράλληλη μπαλιά του Μπεζούς, ο Σεργίου έδιωξε μπροστά από τον Καρίμ σε κόρνερ

40' Αναγκαστική αλλαγή για τη Σαλαμίνα. Έξω ο Μιγκελίτο, μέσα ο Τιάγκο

35' Σουτ του Λέζιακς με το δεξί, ο Μελίσσας έκανε απόκρουση με τα ακροδάχτυλα

30' Ωραία ενέργεια του Κασάμα που απέφυγε δύο παίκτες και έκανε το πλασέ όμως η μπάλα πέρασε λίγο έξω

24' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τη Σαλαμίνα. Ο Κουμουρής γύρισε την μπάλα στο ύψος της περιοχής με το συρτό σουτ του Μάντζεκ να αναγκάζει τον Ουζόχο σε δύσκολη απόκρουση!

23' Μια κεφαλιά του Άδωνη δεν απειλεί τον Ουζόχο. Κόπασε η βροχή τώρα

21' Κίτρινη στον Κασάμα

17' Κίτρινη στον Καρλίτος

16' Επικίνδυνη επίθεση από την Νέα Σαλαμίνα, το σουτ του Ντορεγκαράι κτυπάει σε σώμα αμυντικού.

14' Νέο σουτ από τον Χαραλάμπους με τον Μελίσσα να πέφτει στη γωνία και να αποκρούει δύσκολα. Βάζει πίεση η Ομόνοια μετά το πρώτο δεκάλεπτο

14' Μεγάλη απόκρουση του Μελίσσα στη γυριστή κεφαλιά του Γιούστε μετά το κόρνερ του Μπρούνο

10' Ένα σουτ του Λανγκ μετά το κόρνερ κατέληξε στην αγκαλιά του Μελισσά

9' Ο Ζαχαρίου μπήκε στην περιοχή με προυποθέσεις όμως ο Άδωνη έκανε σωτήριο τάκλιν πριν δώσει έτοιμο γκολ στον Καρίμ

8' Ένα σουτ του Μάντζεκ, ήταν πολύ αδύναμο και άστοχο

7' Υπό δυνατή βροχή ο αγώνας στο ΓΣΠ, χωρίς κάποια φάση μέχρι στιγμής

19:06 - ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

19:03 - Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη

Οι ενδεκάδες:

Ομόνοια (Λένον):Ουζόχο, Μάθιους, Λέζιακς, Γιούστε, Λανγκ, Κασάμα, Χάμπος, Μπεζούς, Μπρούνο, Ζαχαρίου, Καρίμ
Στον πάγκο: Παναγή, Λοϊζου, Μπάρκερ, Παπουλής, Κίτσος, Μπασιρού, Παναγιώτου, Μίλετιτς, Βενιζέλου, Σάββα, Κακουλλής, Χούπερ.

Νέα Σαλαμίνα (Πουρσαϊτίδης): Μελισσάς, Σεργίου, Οφόρι, Άδωνη, Κατσικάς, Μάντζεκ, Μιγκελίτο, Καρλίτος, Φελίπε, Κουμουρής, Ντορεγκαράϊ
Στον πάγκο: Κίσσας, Ντάτκοβιτς, Μπάνζα, Σταλόνε, Κλίμοβιτς, Φράγκος, Νικολάου, Φλοριάν, Λέουκο, Μαργκάσα, Τιάγκο, Ντιακιτέ

19:00 Ομόνοια – Νέα Σαλαμίνα
Στάδιο: Γ.Σ.Π