Μετά από μεγάλη μάχη, η Ομόνοια ηττήθηκε στο ΓΣΠ από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 2-3, για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.

Μπορεί η Κυπριακή ομάδα να μην πήρε βαθμούς, αλλά κέρδισε τις εντυπώσεις και... "εβγαλε την ψυχή" των "μπέμπηδων", οι οποίοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 1-0 στο Α΄ ημίχρονο, ενώ ακόμα κι εκεί που έκανε το 1-3 στο 84΄ και έδειχνε να "κλειδώνει" το τρίποντο, ένα λεπτό μετά έγινε το 2-3!

Ήταν η 3η σερί ήττα για την Ομόνοια στον όμιλο, η οποία όμως ελπίζει ακόμα στην κατάληψη της 3ης θέσης, που δίνει εισιτήριο για το Κόνφερενς Λιγκ, παρότι οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος της.

Η Μάντσεστερ μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, είχαν την κατοχή μπάλας και τον έλεγχο του ρυθμού και έψαχναν με κάθε τρόπο το γκολ, απέναντι σε μία Ομόνοια που δεν μπορούσε να κρατήσει μπάλα, αλλά αμυνόταν σθεναρά.

Οι "μπέμπηδες" έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ, ο Φαμπιάνο όποτε χρειάστηκε είπε "όχι" και κόντρα στη ροή του αγώνα, η Κυπριακή ομάδα άνοιξε το σκορ στο 34΄ με τον Ανσαριφάρντ, μετά από εξαιρετική ενέργεια και πάσα του Μπρούνο!

Το γκολ έδωσε "φτερά" στους γηπεδούχους, οι οποίοι δεν απειλήθηκαν στο υπόλοιπο του Α΄ ημιχρόνου, με τη Γιουνάιτεντ να δείχνει επηρεασμένη από την εξέλιξη του αγώνα.

Στην επανάληψη, η Αγγλική ομάδα μπήκε... φουριόζα και πίεζε για την ισοφάριση, η οποία ήρθε στο 53΄ με τον Ράσφορντ και δέκα λεπτά αργότερα, έγινε η ολική ανατροπή με τον Μάρσιαλ.

Η Ομόνοια στη συνέχεια έβγαλε αντίδραση, κέρδισε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο, με τις δύο ομάδες να έχουν από μία μεγάλη ευκαιρία, με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν στο 84΄, κάνοντας το 1-3, με την Ομόνοια να απαντά αμέσως με τον Παναγιώτου που μείωσε σε 2-3 και έδωσε χαρακτήρα θρίλερ στα τελευταία λεπτά!

Η Κυπριακή ομάδα τα έδωσε όλα, έψαξε την ισοφάριση, αλλά δεν τα κατάφερε, με τους Άγγλους να χάνουν κάποιες ευκαιρίες για να πετύχουν και τέταρτο γκολ.

Η LIVE ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

90΄+1΄ Ωραίο σουτ του Ράσφορντ, μπλοκάρει ο Φαμπιάνο.

85΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛ η Ομόνοια με τον Παναγιώτου, ο οποίος μειώνει σε 2-3 και όλα ανοιχτά!

84΄ ΓΚΟΛ για τη Γιουνάιτεντ με κοντινό πλασέ του Ράσφορντ, 1-3.

79΄ Άστοχο σουτ του Κακουλλή.

78΄ Τρομερή ευκαιρία για την Αγγλική ομάδα! Ο Ρονάλντο σε κενή εστία, "σημάδεψε" το κάθετο δοκάρι μετά από γύρισμα του Νταλότ!

77΄ Σουτ από τον Χάμπο, απέκρουσε ο Ντε Χέα.

70΄ Άστοχο σουτ του Ρονάλντο.

68΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια! Κάθετη πάσα του Παπουλή για τον Μπρούνο, ο οποίος προσπάθησε να "κρεμάσει" τον Ντε Χέα, αλλά ο κίπερ των "μπέμπηδων" απέκρουσε.

63΄ ΓΚΟΛ για τη Γιουνάιτεντ, 1-2 με σουτ του Μάρσιαλ...

61΄ Σουτ από τον Ρονάλντο, άουτ.

57΄ Σε θέση βολής ο Άντονι, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω!

53΄ ΓΚΟΛ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με σουτ του Ράσφορντ, ο οποίος νίκησε τον Φαμπιάνο, ισοφαρίζοντας σε 1-1...

47΄ Άστοχο σουτ από τον Ράσφορντ.

«Κίλερ» Καρίμ - Έτσι πανηγύρισε το γκολ με Γιουνάιτεντ! (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

45΄+2΄ Σέντρα του Μαλάσια, άστοχη κεφαλιά από τον Κασεμίρο.

45΄+1΄ Μακρινό σουτ από τον Χαραλάμπους, άουτ.

Απίστευτες σκηνές στο ΓΣΠ: Το 1-0 με Καρίμ και η ΕΚΡΗΞΗ των Ομονοιατών! (ΒΙΝΤΕΟ)

34΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ για την Ομόνοια! Λάθος από τον Μαλάσια, οι "πράσινοι" έφυγαν στην αντεπίθεση, ο Μπρούνο έδωσε ασίστ στον Ανσαριφάρντ, ο οποίος με πλασέ εντός περιοχής, νίκησε τον Ντε Χέα γράφοντας το 1-0 μέσα σε πανδαιμόνιο!

27΄ Φανταστική απόκρουση σε κόρνερ από τον Φαμπιάνο, ο οποίος λέει "όχι" στον Άντονι!

25΄ Άστοχη εκτέλεση φάουλ από τον Κριστιάνο Ρονάλντο.

Στο ΓΣΠ ο Ζόρντι με άλλους δύο πρώην Ομονοιάτες... πρωταθλητές - Σέλφι με Roy! (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ)

18΄ Δοκάρι για τη Γιουνάιτεντ, με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Φερνάντες από κοντά!

17΄ Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Κάθετη πάσα του Μαρτίνες, ο Άντονι βρέθηκε απέναντι από τον Φαμπιάνο, αλλά αντί να πλασάρει, προσπάθησε να βρει τον Φερνάντες, η πάσα του όμως δεν ήταν καλή και απομάκρυνε ο Γιούστε!

15΄ Σουτ από τον Ρονάλντο, η μπάλα κυύπησε στον Λανγκ και κατέληξε κόρνερ.

Δημητρίου: «Να απολαύσουμε την κάθε στιγμή» - Τι είπε για Παπασταύρου

Σουτ από τον Ρονάλντο, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Φαμπιάνο!

Σουτ από τον Σάντσο άουτ.

Ομόνοια-Μαν. Γιουνάιτεντ - Φοβερές σκηνές: Το εντυπωσιακό ΚΟΡΕΟ - «Οι πράσινοι... στην υπηρεσία της βασίλισσας Ομόνοιας» (ΒΙΝΤΕΟ)