Το πρώτο της διπλό κατάφερε να πάρει η Ομόνοια μετά από την νίκη της επί της Δόξας με 0-2. Τα γκολ οι Μπρούνο (42') και Μπεζούς στο 90+4' με φοβερή ενέργεια.

Σαφώς καλύτερα μπήκε στο παιχνίδι η Ομόνοια η οποία κυνήγησε το γρήγορο γκολ. Με το πέρασμα των λεπτών το παιχνίδι είχε ισορροπηθεί με την Δόξα να ανεβάζει ρυθμούς και να προσπαθεί να δημιουργήσει προϋποθέσεις. Το πρώτο γκολ ήρθε στο 41ο λεπτό μετά από μία όμορφη ενέργεια του Μπρούνο Φελίπε.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Παπουλλής προσπάθησε να απειλήσει την εστία της Δόξας μαζί με τον Λοΐζου, όμως η πτώση του τελευταίου στο έδαφος ήταν η αφορμή για να ζητήσουν πέναλτι οι της Ομόνοιας. Ωστόσο, παρά τον έλεγχο της φάσης στο VAR, ο διαιτητής υπέδειξε την φάση ως οφσάιντ.

Στο 55ο λεπτό ήρθε η μεγαλύτερη ευκαιρία της Δόξας στο παιχνίδι, όμως οι Φαμπιάνο και Μίλετιτς έσωσαν την εστία της Ομόνοιας. Στο 90ο λεπτό ο Αντένον δέχεται την δεύτερη κίτρινη κάρτα από τράβηγμα στον Κακουλλή, με τον διαιτητή να τον αποβάλλει με κόκκινη κάρτα. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπεζούς έκανε το 0-2 για την Ομόνοια.

Σε γενικές γραμμές και οι δύο ομάδες προσπάθησαν για το καλύτερο, με την Ομόνοια να καταφέρνει να εξασφαλίσει τους τρεις βαθμούς και το πρώτο της διπλό.

LIVE η περιγραφή του αγώνα:

90+5' Τέλος αγώνα

90+5' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Μπεζούς στο τελευταίο λεπτό

90+1' Κίτρινίζεται και ο Λούκας Χατζηλούκας από τον πάγκο της Δόξας για διαμαρτυρίες μετά από την αποβολή του Αντένον

90' Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

90' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Αντένον που βλέπει την κόκκινη. Η Δόξα συνεχίζει με 10

88' Αλλαγή για την Ομόνοια, Μπεζούς αντί του Μπρούνο

82' Δοκιμάζει η Δόξα με Σαντίκ, η μπάλα περνάει έξω

79' Ακόμα μία αλλαγή από τη Δόξα. Τιντζιανί αντί του Στυλιανού

79' Διπλή κίνηση ξανά από Λένον. Ζαχαρίου και Κακουλλής στη θέση των Λοΐζου και Ανσαριφάρντ

73' Άλλη αλλαγή για την Δόξα. Μέσα ο Τρατζέφκσι, έξω ο Ασαμόα

73' Διπλή αλλαγή από Λένον. Μπάργκερ και Κίτσος στην θέση των Ντίσκερουντ και Παπουλλής.

70' Κίτρινη κάρτα στον Μπρούνο Φελίπε ο οποίος δεν υπάκουσε στις οδηγίες του διαιτητή  για την εκτέλεση φάουλ

68' Κίτρινη κάρτα στον Μίξ Ντίσκερουντ

66' Λοΐζου μόνος του με τον Σιρσκόφσκι, όμως ο τερματοφύλακας της Δόξας διώχνει τον κίνδυνο

63' Κίτρινη κάρτα στον Αντένον για φάουλ στον Ανσαριφάρντ

61' Χαμένη ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Παπουλλή για να διπλασιάσει τα τέρματα των πρασίνων

61' Ετοιμάζει αλλαγή η Δόξα. Μέσα ο Ρονταλέγκα Γκόμεζ, έξω ο Ίλιτς

55' Η μεγαλύτερη στιγμή για τη Δόξα στο παιχνίδι, ο Φαμπιάνο σώζει την Ομόνοια, με τον Μίλετιτς να διώχνει

52' Επικίνδυνη στιγμή για την Δόξα, δοκιμάζει ο Βαγιέχο και μετά ο Ίλιτς που δεν ευστοχούν

50' Μετά από έλεγχο στο VAR, δίνει οφσάιντ ο διαιτητής καθώς προηγήθηκε του μαρκαρίσματος στον Λοΐζου

47' Ελέγχεται η στιγμή για πέναλτι από το VAR για παράβαση στον Λοΐζου, από την προσπάθεια ποδοσφαιριστή της Δόξας να ανατρέψει τον Λοΐζου

46' Προσπαθεί να απειλήσει γρήγορα η Ομόνοια με τον Λέζιακς, οι αντίπαλοι διώχνουν σε κόρνερ

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

46' Πρώτη αλλαγή στον αγώνα για τη Δόξα. Έξω ο Παυλίδης , μέσα ο Σόπζικ

45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45' Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων

41' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Μπρούνο Φελίπε που δίνει το προβάδισμα στην Ομόνοια

36' Ωραία ενέργεια από τον Παπουλλή

35' Δέκα λεπτά για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου

32' Ο Ασσαμόα δοκιμάζει το σουτ από καλό σημείο, η μπάλα πέρασε έξω

24' Στο έδαφος ο Μάθιους

18' Τεράστια ευκαιρία για τον Σαντίκ να κάνει το 1-0, όμως ο Φαμπιάνο μάζεψε

13' Καλή ευκαιρία στο παιχνίδι με το πλασέ του Λοΐζου, όμως Σισκόρσκι διώχνει σε κόρνερ.

9' Χωρίς κάποια επικίνδυνη στιγμή στα πρώτα λεπτά.

8' Κίτρινη κάρτα στον Ίλιτς για τράβηγμα στον Μπρούνο

1' Έναρξη του αγώνα.

Δόξα: (Σέου): Σιφκόφσκι, Αντενόν, Ολιβέιρα, Κέρλα, Ίλιτς, Σαντίκ, Ασαμόα, Κοβάσεβιτς, Παυλίδης, Βαλλέχο, Στυλιανού.

Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Κάλβο, Τιτζιανί, Ρονταλέγκα, Φαουάζ, Φασουλιώτης, Τρατζέφκσι, Μέσκα, Κάρμπο.

Ομόνοια (Λένον):  Φαμπιάνο, Μάθιους, Μπρούνο, Λοΐζου, Παπουλής, Λέζιακς, Ανσαριφαρντ, Λανγκ, Μιξ, Μίλετιτς, Χαραλάμπους.

Στον πάγκο: Παναγή, Ουζόχο, Γιούστε, Μπάρκερ, Κίτσος, Ζαχαρίου, Παναγιώτου, Κακουλλής, Ν.Κυριακίδης, Χούπερ, Μπέζους, Μάταβζ.

Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας

Α' Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης

Β' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος

4ος Διαιτητής: Χατζηγεωργίου Παναγιώτης