MENU

Themasports.com

Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος Β' κατηγορίας (2022/23)

Δείτε την εξέλιξη του πρωταθλήματος β' κατηγορίας της σεζόν 2022/23. Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η συνέχεια.

Ακολουθήστε μας στο Google news

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΗΝ TV

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ

 

9η αγωνιστική:
12-Νοεμβρίου-2022
Αναγέννηση-Πέγεια 1-2
Διγενής Υ.-Ερμής 2-2
ΜΕΑΠ-Ξυλοτύμπου 2-1
Ομόνοια Αρ.-Αγία Νάπα 4-0
Αλκή-ΑΕΖ 0-0
Ολυμπιάς-Οθέλλος 0-2
Αχυρώνας Ονήσιλος-ΠΑΕΕΚ 0-1
Ομόνοια 29Μ-Εθνικός 0-1

10η αγωνιστική:
25-Νοεμβρίου-2022
Εθνικός-Αναγέννηση 2-0
26-Νοεμβρίου-2022
Οθέλλος-Αλκή 1-0
Πέγεια-Ολυμπιάς 1-0
Ξυλοτύμπου-Ομόνοια Αρ. 1-1
ΑΕΖ-ΜΕΑΠ 1-0
ΠΑΕΕΚ-Αγία Νάπα 0-2
27-Νοεμβρίου-2022
Αχυρώνας Ονήσιλος-Διγενής Υ. 2-0
Ερμής-Ομόνοια 29Μ  1-1

 

11η Αγωνιστική:
Διγενής Υ.-ΠΑΕΕΚ
Ομόνοια 29Μ-Αχυρώνας Ονήσιλος
Αναγέννηση-Ερμής
Ολυμπιάς-Εθνικός
Αλκή-Πέγεια
ΜΕΑΠ-Οθέλλος
Ομόνοια Αρ.-ΑΕΖ
Αγία Νάπα-Ξυλοτύμπου

12η αγωνιστική:
Οθέλλος-Ομόνοια Αρ.
Πέγεια-ΜΕΑΠ
Εθνικός-Αλκή
Ερμής-Ολυμπιάς
Αχυρώνας Ονήσιλος-Αναγέννηση
Διγενής Υ.-Ομόνοια 29Μ
ΑΕΖ-Αγία Νάπα
ΠΑΕΕΚ-Ξυλοτύμπου

13η αγωνιστική:
Ομόνοια 29Μ-ΠΑΕΕΚ
Αναγέννηση-Διγενής Υ.
Ολυμπιάς-Αχυρώνας Ονήσιλος
Αλκή-Ερμής
ΜΕΑΠ-Εθνικός
Ομόνοια Αρ.-Πέγεια
Αγία Νάπα-Οθέλλος
Ξυλοτύμπου-ΑΕΖ

14η αγωνιστική:
Οθέλλος-Ξυλουτύμπου
Πέγεια-Αγία Νάπα
Εθνικός-Ομόνοια Αρ.
Ερμής-ΜΕΑΠ
Αχυρώνας Ονήσιλος-Αλκή
Διγενής Υ.-Ολυμπιάς
Ομόνοια 29Μ-Αναγέννηση
ΠΑΕΕΚ-ΑΕΖ

15η αγωνιστική:
Αναγέννηση-ΠΑΕΕΚ
Ολυμπιάς-Ομόνοια 29Μ
Αλκή-Διγενής Υ.
ΜΕΑΠ-Αχυρώνας Ονήσιλος
Ομόνοια Αρ.-Ερμής
Αγία Νάπα-Εθνικός
Ξυλοτύμπου-Πέγεια
ΑΕΖ-Οθέλλος

 

1η αγωνιστική:
Οθέλλος-ΠΑΕΕΚ 1-0
Πέγεια-ΑΕΖ 0-1
Εθνικός-Ξυλοτύμπου 3-2
Ερμής-Αγία Νάπα 0-3
Αχυρώνας Ονήσιλος- Ομόνοια Αρ. 0-2
Διγενής Υ.-ΜΕΑΠ 1-3
Ομόνοια 29Μ-Αλκή 3-0
Αναγέννηση-Ολυμπιάς 2-0

2η αγωνιστική:
16-Σεπτεμβρίου-2022
ΑΕΖ-Εθνικός 1-2
17-Σεπτεμβρίου-2022
Αγία Νάπα-Αχυρώνας Ονήσιλος 2-0
Ξυλοτύμπου-Ερμής 2-3
Ομόνοια Αρ.-Διγενής Υ. 4-3
ΠΑΕΕΚ-Ολυμπιάς 0-2
Οθέλλος-Πέγεια 0-1
Αλκή-Αναγέννηση 0-5
18-Σεπτεμβρίου-2022
ΜΕΑΠ-Ομόνοια 29Μ 0-1

3η αγωνιστική:
Πέγεια-ΠΑΕΕΚ 1-2
Εθνικός-Οθέλλος 2-3
Ερμής-ΑΕΖ 2-1
Αχυρώνας Ονήσιλος-Ξυλοτύμπου 2-0
Διγενής Υ.-Αγία Νάπα 1-0
Ομόνοια 29Μ-Ομόνοια Αρ.0-2
Αναγέννηση-ΜΕΑΠ 0-1
Ολυμπιάς-Αλκή 1-2

4η αγωνιστική: (07-09/10)
Ομόνοια Αρ.-Αναγέννηση 2-2
Ξυλοτύμπου-Διγενής Υ. 2-1
Πέγεια-Εθνικός 0-1
ΠΑΕΕΚ-Αλκή 1-0
Αγία Νάπα-Ομόνοια 29Μ 2-0
ΑΕΖ-Αχυρώνας Ονήσιλος 0-0
ΜΕΑΠ-Ολυμπιάς 1-0
Οθέλλος-Ερμής 1-0

 

5η αγωνιστική:
Παρασκευή 14 Οκτωβρίου
Εθνικός Άχνας - ΠΑΕΕΚ 2-2
Σάββατο 15 Οκτωβρίου
Ερμής Αραδίππου - Πέγεια 1-3
ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα - ΑΕΖ 1-2
Αναγέννηση Δερύνειας - Αγία Νάπα 0-3
Ολυμπιάς Λυμπιών - Ομόνοια Αραδίππου 0-2
Αλκή Ορόκλινης - ΜΕΑΠ 0-1
Κυριακή 16 Οκτωβρίου
ΠΟ Αχυρώνας Ονήσιλος - Οθέλλος Αθηαίνου 2-1
Ομόνοια 29Μ - ΠΟ Ξυλοτύμπου 1-0

6η αγωνιστική:
Οθέλλος-Διγενής Υ. 1-2
Πέγεια-Αχυρώνας Ονήσιλος 1-1
Εθνικός-Ερμής 1-2
Ομόνοια Αρ.-Αλκή 0-0
Αγία Νάπα-Ολυμπιάς 1-1
Ξυλοτύμπου-Αναγέννηση 2-1
ΑΕΖ-Ομόνοια 29Μ 0-0
ΠΑΕΕΚ-ΜΕΑΠ 0-1

7η αγωνιστική:
Ερμής-ΠΑΕΕΚ 1-1
Αχυρώνας Ονήσιλος-Εθνικός 2-1
Διγενής Υ.-Πέγεια 2-2
Ομόνοια 29Μ-Οθέλλος 2-0
Αναγέννηση-ΑΕΖ 0-2
Ολυμπιάς-Ξυλοτύμπου 3-4
Αλκή-Αγία Νάπα 2-0
ΜΕΑΠ-Ομόνοια Αρ. 1-2

8η αγωνιστική:
Οθέλλος - Αναγέννηση 2-0
Εθνικός - Διγενής Y. 0-4
ΠΑΕΕΚ - Ομόνοια Αρ. 1-0
Αγία Νάπα - ΜΕΑΠ 1-1
ΑΕΖ - Ολυμπιάς 2-0
Πέγεια - Ομόνοια 29Μ 1-1
Ερμής - Αχυρώνας/Ονήσιλος 0-1
Ξυλοτύμπου - Αλκή 4-3

Ροή Ειδήσεων

Βαθμολογίες

Ομάδα
Αγώνες
Βαθμολογία

ΠΑΦΟΣ

12

30

ΑΠΟΕΛ

12

27

ΑΡΗΣ

12

26

ΑΕΚ

12

25

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

12

19

ΑΝΟΡΘΩΣΗ

12

17

Ν. ΣΑΛΑΜΙΝΑ

12

16

ΟΜΟΝΟΙΑ

12

16

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

12

15

ΑΕΛ

12

14

ΕΝΠ

12

11

ΔΟΞΑ

12

8

ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛ.

12

7

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

12

6

X