Με 0-2 κατάφερε να πάρει το διπλό ο ΑΠΟΕΛ μέσα στο Αντώνης Παπαδόπουλος.

Πιο δυνατά μπήκαν στο παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι, με τους ποδοσφαιριστές του Αυγουστή να δείχνουν πως θέλουν το γκολ από νωρίς. Το παιχνίδι παρά ήταν έντονο και σκληρό, αφού μέσα σε 16 λεπτά κιτρινίστικαν 4 ποδοσφαιριστές (Πάντσεον 4’, Κοσταντίνοφ 11’, Ντάλτσιο 14’, Μαρκίνιος 17’). Στο 33ο λεπτό, μετά από πίεση από την ομάδα του ΑΠΟΕΛ, ο Μαρκίνιος καταφέρνει να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

Καλύτερα σε σχέση με το πρώτο μισό μπήκαν οι ποδοσφαιριστές του Μίλανιτς, προσπαθώντας να κρατήσουν μπάλα, και να δημιουργήσουν την ιδανική ευκαιρία για γκολ. Ωστόσο, οι κυανόλευκοι δεν τα κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα, παρά τις ευκαιρίες που βρήκαν. Κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι του ΑΠΟΕΛ και έκαναν το 0-2 με τον Μπλουμ στο 90+6’.

Σε γενικές γραμμές, το παιχνίδι ήταν έντονο και σκληρό, με αρκετούς τραυματισμούς, κίτρινες κάρτες, και πολλά φάουλ.

90+6' Τέλος αγώνα

90+6' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Μπλουμ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων

90+3' Τεράστια ευκαιρία για την Ανόρθωση με Φερέιρα, όμως μαζεύει ο Μπέλετς

90' Έξι τα λεπτά τον καθυστερήσεων

88' Κίτρινη κάρτα στον Ράντονιτς

82' Αναγκαστική αλλαγή για την Ανόρθωση. Μέσα ο Χάρογιαν, έξω ο Κορρέα

82' Διπλή αλλαγή από τον Αυγουστή Μπλουμ και Μούγιανιτς, Μαρκίνιος και Εντογκαλά εκτός

77' Αλλαγές για την Ανόρθωση. Μέσα οι Σαμπό και Φερέιρα έξω οι Πάντσεον και Νινγκα

76' Κίτρινη κάρτα σε Ουάρντα και Μορέιρα

73' Δοκιμάζει ο Εντογκαλά, η μπάλα πάνω από την εστία του Λόρια

64' Μεγάλη ευκαιρία για τον Γουαρίς και την Ανόρθωση, μαζεύει ο Μπέλετς

61' Διπλή αλλαγή και για τους γηπεδούχους. Ράντονιτς και Γουαρίς μέσα, Αντωνίου και Εμπραλίτζε

61' Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Μέσα οι Μορέιρα και Κβιλιτάια, Νταουσβίλι, έξω οι Μάγκλιτσα, Σατσιάς, Ντάλτσιο

54' Η δυσκολία της Ανόρθωσης να απειλήσει την εστία του Μπέλετς φαίνεται και σε αυτό το ημίχρονο

47' Διακοπή ξανά στο παιχνίδι, στο έδαφος ο Σατσιάς

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές οι δύο προπονητές

45+3' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

44' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση με τον Μηνά Αντωνίου, οφσάιντ λέει ο βοηθός

33' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Μαρκίνιος. Έπαιξαν γρήγορα οι ποδοσφαιριστές του ΑΠΟΕΛ με αποτέλεσμα να τους χάσει η αντίπαλη άμυνα. Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε το γκολ.

27' Το παιχνίδι αρχίζει ξανά

25' Άσχημη σύγκρουση ανάμεσα σε Ουάρντα και Τσεπάκ. Προσωρινή διακοπή στο παιχνίδι

24' Ο Αρτυματάς δοκιμάζει το σουτ, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Μπέλετς

22' Φάουλ για την Ανόρθωση που εκτελεί ο Ουάρντα, τεράστια απόκρουση από τον Μπέλετς

17' Κίτρινη κάρτα στον Μαρκίνιος για σκληρό μαρκάρισμα

14' Κίτρινη κάρτα και στον Ντάλτσιο για τράβηγμα στον Εμπραλίτζε

11' Κίτρινη κάρτα και στον Κοστανίντοφ για τράβηγμα στον Εμπραλίτζε. Ο Ουάρντα στην εκτέλεση του φάουλ, η μπάλα περνάει εκτός

10' Φάουλ για την Ανόρθωση

6' Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Μάγκλιτσα

4' Κίτρινη κάρτα από νωρίς στο παιχνίδι. Ο διαιτητής κιτρινίζει τον Πάντσεον για φάουλ στον Μαρκίνιος

1' Ο αγώνας μόλις άρχισε

ΑΝΟΡΘΩΣΗ:Λόρια, Αμπαρτζουμιάν, Μπαϊσίνιο, Κορρέα, Κορέια, Αρτυματάς, Πάντσεον, Εμπραλίτζε, Αντωνίου, Ουάρντα, Νινγκά

Στον πάγκο: Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Κεραυνός, Αντωνιάδης, Ράντονιτς, Φερέιρα, Γουαρίς, Κίκο, Σαμπό, Χαρογιάν, Ιωάννου, Χριστοφή, Χρυσοστόμου

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Καρώ, Κρέσπο, Τσεπάκ, Γουίλερ, Κοσταντίνοφ, Σατσιάς, Ντάλσιο, Μαρκίνιος, Ντογκαλά, Μάγκλιτσα

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Φεράρι, Ντουμπραβάνου, Νταουσβίλι, Κβιλιτάια, Σούσιτς, Μπλουμ, Ηλία, Θεοδώρου, Μούγιανιτς, Πολυκάρπου, Μορέιρα

Διαιτητής: Manganiello Gian Luca
Α' Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Ομηρος
4ος Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος