MENU

Themasports.com

ΓΑΛΛΙΑ: Το πρόγραμμα της LIGUE 1

To πρόγραμμα του γαλλικού πρωταθλήματος για την σεζόν 2022/23.

Ακολουθήστε μας στο Google news

To πρόγραμμα της LIGUE 1:

 

15η αγωνιστική:
Παρασκευή 11/11
Λιον-Νις 0-1
Λανς-Κλερμόν 2-1
Ρεν-Τουλούζ 2-1
Παρί Σεν Ζερμέν-Οσέρ 5-0
Μπρεστ-Τρουά 2-1
Λιλ-Ανζέ 1-0
Μονπελιέ-Ρεμς 1-1
Ναντ-Αζαξιό 2-2
Στρασμπούρ-Λοριάν 1-1
Μονακό-Μαρσέιγ 2-3

16η αγωνιστική
Παρί Σεν Ζερμέν-Στρασμπούρ
Κλερμόν-Λιλ
Μαρσέιγ-Τουλούζ
Μπρεστ-Λυών
Οσέρ-Μονακό
Νις-Λανς
Ρεμς-Ρεν
Τρουά-Ναντ
Λοριάν-Μονπελιέ

17η αγωνιστική:
01.01. 16:00
Ανζέρ-Λοριάν
Λανς-Παρί Σεν Ζερμέν
Λιλ-Ρεμς
Λυών-Κλερμόν
Μονακό-Μπρεστ
Μονπελιέ-Μαρσέιγ
Ναντ-Οσέρ
Ρεν-Νις
Στρασβούργο-Τρουά
Τουλούζ-AC Αζαξιό

18η αγωνιστική:
11.01. 20:00
AC Αζαξιό-Ρεμς
Κλερμόν-Ρεν
Λοριάν-Μονακό
Μπρεστ-Λιλ
Ναντ-Λυών
Νις-Μονπελιέ
Οσέρ-Τουλούζ
Παρί Σεν Ζερμέν-Ανζέρ
Στρασβούργο-Λανς
Τρουά-Μαρσέιγ

19η αγωνιστική:
15.01. 16:00
Ανζέρ-Κλερμόν
Λανς-Οσέρ
Λιλ-Τρουά
Λυών-Στρασβούργο
Μαρσέιγ-Λοριάν
Μονακό-AC Αζαξιό
Μονπελιέ-Ναντ
Ρεμς-Νις
Ρεν-Παρί Σεν Ζερμέν
Τουλούζ-Μπρεστ

20ή αγωνιστική:
29.01. 16:00
AC Αζαξιό-Λυών
Κλερμόν-Ναντ
Λοριάν-Ρεν
Μαρσέιγ-Μονακό
Μπρεστ-Ανζέρ
Νις-Λιλ
Οσέρ-Μονπελιέ
Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεμς
Στρασβούργο-Τουλούζ
Τρουά-Λανς

21η αγωνιστική:
01.02. 20:00
Ανζέρ-AC Αζαξιό
Λανς-Νις
Λιλ-Κλερμόν
Λυών-Μπρεστ
Μονακό-Οσέρ
Μονπελιέ-Παρί Σεν Ζερμέν
Ναντ-Μαρσέιγ
Ρεμς-Λοριάν
Ρεν-Στρασβούργο
Τουλούζ-Τρουά

22η αγωνιστική:
05.02. 16:00
AC Αζαξιό-Ναντ
Κλερμόν-Μονακό
Λοριάν-Ανζέρ
Μαρσέιγ-Νις
Μπρεστ-Λανς
Οσέρ-Ρεμς
Παρί Σεν Ζερμέν-Τουλούζ
Ρεν-Λιλ
Στρασβούργο-Μονπελιέ
Τρουά-Λυών

23η αγωνιστική:
12.02. 16:00
Ανζέρ-Οσέρ
Κλερμόν-Μαρσέιγ
Λιλ-Στρασβούργο
Λυών-Λανς
Μονακό-Παρί Σεν Ζερμέν
Μονπελιέ-Μπρεστ
Ναντ-Λοριάν
Νις-AC Αζαξιό
Ρεμς-Τρουά
Τουλούζ-Ρεν

24η αγωνιστική:
19.02. 16:00
Λανς-Ναντ
Λοριάν-AC Αζαξιό
Μπρεστ-Μονακό
Νις-Ρεμς
Οσέρ-Λυών
Παρί Σεν Ζερμέν-Λιλ
Ρεν-Κλερμόν
Στρασβούργο-Ανζέρ
Τουλούζ-Μαρσέιγ
Τρουά-Μονπελιέ

25η αγωνιστική:
26.02. 16:00
AC Αζαξιό-Τρουά
Ανζέρ-Λυών
Κλερμόν-Στρασβούργο
Λιλ-Μπρεστ
Λοριάν-Οσέρ
Μαρσέιγ-Παρί Σεν Ζερμέν
Μονακό-Νις
Μονπελιέ-Λανς
Ναντ-Ρεν
Ρεμς-Τουλούζ

26η αγωνιστική:
05.03. 16:00
Λανς-Λιλ
Λυών-Λοριάν
Μονπελιέ-Ανζέρ
Νις-Οσέρ
Παρί Σεν Ζερμέν-Ναντ
Ρεμς-AC Αζαξιό
Ρεν-Μαρσέιγ
Στρασβούργο-Μπρεστ
Τουλούζ-Κλερμόν
Τρουά-Μονακό

27η αγωνιστική:
12.03. 16:00
AC Αζαξιό-Μονπελιέ
Ανζέρ-Τουλούζ
Κλερμόν-Λανς
Λιλ-Λυών
Λοριάν-Τρουά
Μαρσέιγ-Στρασβούργο
Μονακό-Ρεμς
Μπρεστ-Παρί Σεν Ζερμέν
Ναντ-Νις
Οσέρ-Ρεν

28η αγωνιστική:
19.03. 16:00
AC Αζαξιό-Μονακό
Λανς-Ανζέρ
Λυών-Ναντ
Μονπελιέ-Κλερμόν
Νις-Λοριάν
Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεν
Ρεμς-Μαρσέιγ
Στρασβούργο-Οσέρ
Τουλούζ-Λιλ
Τρουά-Μπρεστ

29η αγωνιστική:
02.04. 16:00
Ανζέρ-Νις
Κλερμόν-AC Αζαξιό
Λιλ-Λοριάν
Μαρσέιγ-Μονπελιέ
Μονακό-Στρασβούργο
Μπρεστ-Τουλούζ
Ναντ-Ρεμς
Οσέρ-Τρουά
Παρί Σεν Ζερμέν-Λυών
Ρεν-Λανς

30η αγωνιστική:
09.04. 16:00
AC Αζαξιό-Οσέρ
Ανζέρ-Λιλ
Λανς-Στρασβούργο
Λοριάν-Μαρσέιγ
Λυών-Ρεν
Μονπελιέ-Τουλούζ
Ναντ-Μονακό
Νις-Παρί Σεν Ζερμέν
Ρεμς-Μπρεστ
Τρουά-Κλερμόν

31η αγωνιστική:
16.04. 16:00
Κλερμόν-Ανζέρ
Λιλ-Μονπελιέ
Μαρσέιγ-Τρουά
Μονακό-Λοριάν
Μπρεστ-Νις
Οσέρ-Ναντ
Παρί Σεν Ζερμέν-Λανς
Ρεν-Ρεμς
Στρασβούργο-AC Αζαξιό
Τουλούζ-Λυών

32η αγωνιστική:
23.04. 16:00
AC Αζαξιό-Μπρεστ
Ανζέρ-Παρί Σεν Ζερμέν
Λανς-Μονακό
Λοριάν-Τουλούζ
Λυών-Μαρσέιγ
Μονπελιέ-Ρεν
Ναντ-Τρουά
Νις-Κλερμόν
Οσέρ-Λιλ
Ρεμς-Στρασβούργο

33η αγωνιστική:
30.04. 16:00
Κλερμόν-Ρεμς
Λιλ-AC Αζαξιό
Μαρσέιγ-Οσέρ
Μονακό-Μονπελιέ
Μπρεστ-Ναντ
Παρί Σεν Ζερμέν-Λοριάν
Ρεν-Ανζέρ
Στρασβούργο-Λυών
Τουλούζ-Λανς
Τρουά-Νις

34η αγωνιστική:
07.05. 16:00
AC Αζαξιό-Τουλούζ
Ανζέρ-Μονακό
Λανς-Μαρσέιγ
Λοριάν-Μπρεστ
Λυών-Μονπελιέ
Ναντ-Στρασβούργο
Νις-Ρεν
Οσέρ-Κλερμόν
Ρεμς-Λιλ
Τρουά-Παρί Σεν Ζερμέν

35η αγωνιστική:
14.05. 16:00
Κλερμόν-Λυών
Λανς-Ρεμς
Μαρσέιγ-Ανζέρ
Μονακό-Λιλ
Μονπελιέ-Λοριάν
Μπρεστ-Οσέρ
Παρί Σεν Ζερμέν-AC Αζαξιό
Ρεν-Τρουά
Στρασβούργο-Νις
Τουλούζ-Ναντ

36η αγωνιστική:
21.05. 16:00
AC Αζαξιό-Ρεν
Λιλ-Μαρσέιγ
Λοριάν-Λανς
Λυών-Μονακό
Μπρεστ-Κλερμόν
Ναντ-Μονπελιέ
Νις-Τουλούζ
Οσέρ-Παρί Σεν Ζερμέν
Ρεμς-Ανζέρ
Τρουά-Στρασβούργο

37η αγωνιστική:
27.05. 22:00
Ανζέρ-Τρουά
Κλερμόν-Λοριάν
Λανς-AC Αζαξιό
Λιλ-Ναντ
Λυών-Ρεμς
Μαρσέιγ-Μπρεστ
Μονπελιέ-Νις
Ρεν-Μονακό
Στρασβούργο-Παρί Σεν Ζερμέν
Τουλούζ-Οσέρ

38η αγωνιστική:
03.06. 22:00
AC Αζαξιό-Μαρσέιγ
Λοριάν-Στρασβούργο
Μονακό-Τουλούζ
Μπρεστ-Ρεν
Ναντ-Ανζέρ
Νις-Λυών
03.06. 22:00
Οσέρ-Λανς
Παρί Σεν Ζερμέν-Κλερμόν
Ρεμς-Μονπελιέ
Τρουά-Λιλ

1η αγωνιστική:
05.08. 22:00
Λυών-AC Αζαξιό 2-1
06.08. 18:00
Στρασβούργο-Μονακό 1-2
06.08. 22:00
Κλερμόν-Παρί Σεν Ζερμέν 0-5
07.08. 14:00
Τουλούζ-Νις
07.08. 16:00
Ανζέρ-Ναντ 0-0
Λανς-Μπρεστ 3-2
Λιλ-Οσέρ 4-1
Μονπελιέ-Τρουά 3-2
07.08. 18:05
Ρεν-Λοριάν 0-1
07.08. 21:45
Μαρσέιγ-Ρεμς 4-1

2η αγωνιστική:
12.08. 22:00
Ναντ-Λιλ
13.08. 18:00
Μονακό-Ρεν 1-1
13.08. 22:00
Παρί Σεν Ζερμέν-Μονπελιέ 5-2
-
Λοριάν-Λυών -
14.08. 16:00
AC Αζαξιό-Λανς 0-0
Οσέρ-Ανζέρ 2-2
Ρεμς-Κλερμόν 2-4
Τρουά-Τουλούζ 0-3
14.08. 18:05
Νις-Στρασβούργο 1-1
14.08. 21:45
Μπρεστ-Μαρσέιγ 1-1

3η αγωνιστική:
19.08. 22:00
Λυών-Τρουά 4-1
20.08. 18:00
Μονακό-Λανς 1-4
20.08. 22:00
Μαρσέιγ-Ναντ 2-1
21.08. 14:00
Στρασβούργο-Ρεμς 1-1
21.08. 16:00
Ανζέρ-Μπρεστ 1-3
Κλερμόν-Νις 1-0
Μονπελιέ-Οσέρ 1-2
Τουλούζ-Λοριάν 2-2
21.08. 18:05
Ρεν-AC Αζαξιό 2-1
21.08. 21:45
Λιλ-Παρί Σεν Ζερμέν 1-7

4η αγωνιστική:
26.08. 22:00
AC Αζαξιό-Λιλ
27.08. 18:00
Οσέρ-Στρασβούργο 1-0
27.08. 22:00
Λανς-Ρεν 2-1
28.08. 14:00
Ναντ-Τουλούζ 3-1
28.08. 16:00
Λοριάν-Κλερμόν 2-1
Mπρεστ-Μονπελιέ 0-7
Νις-Μαρσέιγ 0-3
Τρουά-Ανζέρ 3-1
28.08. 18:05
Ρεμς-Λυών 1-1
28.08. 21:45
Παρί Σεν Ζερμέν-Μονακό 1-1

5η αγωνιστική:
31.08. 20:00
Ανζέρ-Ρεμς 2-4
Λυών-Οσέρ 2-1
Μονακό-Τρουά 2-4
Μονπελιέ-AC Αζαξιό 2-0
Στρασβούργο-Ναντ 1-1
31.08. 22:00 
Λανς-Λοριάν 5-2
Λιλ-Νις 1-2
Μαρσέιγ-Κλερμόν 1-0
Ρεν-Μπρεστ 3-1
Τουλούζ-Παρί Σεν Ζερμέν 0-3

6η αγωνιστική:
04.09. 16:00
AC Αζαξιό-Λοριάν 0-1
Κλερμόν-Τουλούζ 2-0
Λυών-Ανζέρ 5-0
Μονπελιέ-Λιλ 1-3
Μπρεστ-Στρασβούργο 1-1
Ναντ-Παρί Σεν Ζερμέν 0-3
Νις-Μονακό 0-1
Οσέρ-Μαρσέιγ 0-2
Ρεμς-Λανς 1-1
Τρουά-Ρεν 1-1

7η αγωνιστική:
11.09
AC Αζαξιό-Νις 0-0
Ανζέρ-Μονπελιέ 2-1
Λανς-Τρουά 1-0
Λοριάν-Ναντ 3-2
Μαρσέιγ-Λιλ 2-1
Μονακό-Λυών 2-1
Παρί Σεν Ζερμέν-Μπρεστ 1-0
Ρεν-Οσέρ 5-0
Στρασβούργο-Κλερμόν 0-0
Τουλούζ-Ρεμς 1-0

8η αγωνιστική:
18.09. 16:00
Κλερμόν-Τρουά 1-3
Λιλ-Τουλούζ 2-1
Λυών-Παρί Σεν Ζερμέν 0-1
Μαρσέιγ-Ρεν 1-1
Μονπελιέ-Στρασβούργο 2-1
Μπρεστ-AC Αζαξιό 0-1
Ναντ-Λανς 0-0
Νις-Ανζέρ 0-1
Οσέρ-Λοριάν 1-3
Ρεμς-Μονακό 0-3

 

9η αγωνιστική:
02.10.
AC Αζαξιό-Κλερμόν 1-3
Ανζέρ-Μαρσέιγ 0-3
Λανς-Λυών 1-0
Λοριάν-Λιλ 2-1
Μονακό-Ναντ 4-1
Οσέρ-Μπρεστ 1-1
Παρί Σεν Ζερμέν-Νις 2-1
Στρασβούργο-Ρεν 1-3
Τουλούζ-Μονπελιέ 4-2
Τρουά-Ρεμς 2-2


10η αγωνιστική:
Λιόν-Τουλούζ 1-1
Μαρσέιγ-Αζαξιό 1-2
Ρεμς-Παρί Σεν Ζερμέν 0-0
Μονπελιέ-Μονακό 0-2
Ανζέρ-Στρασμπούρ 2-3
Μπρεστ-Λοριάν 1-2
Κλερμόν-Οσέρ 2-1
Νις-Τρουά 3-2
Ρεν-Ναντ 3-0
Λιλ-Λανς 1-0

 

11η αγωνιστική:
Στρασβούργο-Λιλ 0-3
Λοριάν-Ρεμς 0-0
Λανς-Μονπελιέ 1-0
Κυριακή 16/10
Τουλούζ-Ανζέ 3-2
Οσέρ-Νις 1-1
Ναντ-Μπρεστ 4-1
Ρεν-Λιόν 3-2
Τρουά-Αζαξιό 1-1
Μονακό-Κλερμόν 1-1
Παρί Σεν Ζερμέν-Μαρσέιγ 1-0

12η αγωνιστική:
Παρασκευή 21/10
Αζαξιό- Παρί Σεν Ζερμέν 0-3
Σάββατο 22/10
Μονπελιέ - Λιόν 1-2
Μαρσέιγ- Λανς 0-1
Κυριακή 23/10
Ανζέ- Ρεν 1-2
Κλερμόν- Μπρεστ 1-3
Ρεμς- Οσέρ 2-1
Τουλούζ- Στρασβούργο 2-2
Τρουά- Λοριάν 2-2
Νις- Ναντ 1-1
Λιλ- Μονακό 4-3

13η αγωνιστική:
Παρασκευή 28/10
Λανς-Τουλούζ 1-0
Παρί Σεν Ζερμέν-Τρουά 4-3
Στρασβούργο-Μαρσέιγ 2-2
Κυριακή 30/10
Οσέρ-Αζαξιό 1-0
Μπρεστ-Ρεμς 0-0
Μονακό-Ανζέ 2-0
Ναντ-Κλερμόν 1-1
Ρεν-Μονπελιέ 3-0
Λοριάν-Νις 1-2
Λιον-Λιλ 1-0

14η αγωνιστική:
Τρουά-Οσέρ 1-1
Σάββατο 5/11
Αζαξιό-Στρασμπούρ
Ανζέ-Λανς 1-2
Λοριάν-Παρί 1-2
Κλερμόν-Μονπελιέ 1-1
Νις-Μπρεστ 1-0
Ρεμς-Ναντ 1-0
Toυλούζ-Μονακό 0-2
Λιλ-Ρεν 1-1
Μαρσέιγ-Λιόν 1-0

Ροή Ειδήσεων

Βαθμολογίες

Ομάδα
Αγώνες
Βαθμολογία

ΠΑΦΟΣ

13

31

ΑΠΟΕΛ

13

30

ΑΡΗΣ

13

29

ΑΕΚ

13

28

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

12

19

ΟΜΟΝΟΙΑ

13

19

ΑΝΟΡΘΩΣΗ

13

17

Ν. ΣΑΛΑΜΙΝΑ

13

16

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

13

15

ΑΕΛ

12

14

ΔΟΞΑ

13

11

ΕΝΠ

13

11

ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛ.

13

7

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

13

7

X