Μετά την καταμέτρηση των εισιτηρίων το φιλικό της Τετάρτης αποτελεί το μεγαλύτερο σε προσέλευση φιλικό από την ημέρα ίδρυσης του Σωματείου μας, με 800 και πλέον οπαδούς στο γήπεδο.
Ο Πράσινος Λαός παρόλο το ακατάλληλο της ώρας για μέρα καθημερινή και παρόλο που βρισκόμαστε σε περίοδο διακοπών με πολλούς να απουσιάζουν, εντούτοις για ακόμα μια φορά απέδειξε την αφοσίωση του για την ομάδα που του ανήκει.
Συνεχίζουμε ενωμένοι να κατακτήσουμε τους στόχους μας και να σπάσουμε όλα τα ρεκόρ προσέλευσης σε φιλικά και επίσημα παιχνίδια».
Δηλώσεις στον Super Sport FM έκανε ο γενικός γραμματέας και εκπρόσωπος Τύπου της Ομόνοιας 29ης Μαΐου, Μιχελής Φιλίππου, ο οποίος μίλησε για όλα όσα αφορούν την ομάδα του.
Την έναρξη συνεργασίας με την εταιρεία Copybet, η οποία θα είναι ο κύριος χορηγός της ομάδας τη νέα σεζόν στο πρωτάθλημα Α' κατηγορίας, ανακοίνωσε η Ομόνοια 29Μ!