MENU

Themasports.com

Πανηγυρική πρόκριση για Βολφσμπέργκερ, «τσέκαρε το εισιτήριο» η Βίμποργκ

Δεν πτοήθηκε από το 0-0 της πρώτης αναμέτρησης η Βολφσμπέργκερ και με το 4-0 στην έδρα της Γκζίρα προκρίθηκε στα πλέι οφ του Europa Conference League.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Μια «καταιγιστική» Βολσφσμπέργκερ σάρωσε 4-0 στη Μάλτα την Γκζίρα στον δεύτερο μεταξύ τους αγώνα για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa Conference League και, σε συνδυασμό με το «άνοστο» 0-0 που της παραχώρησε στην Αυστρία στην πρώτη αναμέτρηση την περασμένη εβδομάδα, πήρε πανηγυρικά την πρόκριση για τα πλέι οφ της τρίτης τη τάξει ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης, όπου και περιμένουν μια εκ των Βίκινγκ ή Κισβάρντα.

Σκόρερ των Αυστριακών ήταν οι Μπαρίμπο στο 12΄, Μπαουμγκάρντερ στο 33’, Ρόστερ με πέναλτι στο 59’ και Μποάκιε στο 84’. Για όλα αυτά, βοήθησαν οι αποβολές των Σκέρι στο 53΄και Τζέφερσον στο 66’.

Με δεύτερη νίκη 2-1 η Βίμποργκ «πέρασε» από τα Φερόε κόντρα στην Τόρσχαβν, μετά το 3-1 στη Δανία, και ετοιμάζεται για πλέι οφ και Γουέστ Χαμ.

Για τους Σκανδιναβούς, σκόραραν οι Μόρτιμερ στο 65’ και Ζάτα στο 86’, Για τους νησιώτες, είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Πρζιμπίλσκι στο 79’.

Το πρόγραμμα των αγώνων ρεβάνς για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League (σε περένθεση τα αποτελέσματα των πρώτων αγώνων) έχει ως εξής:

Τρίτη 9 Αυγούστου
Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)-Βόλφσμπεργκερ (Αυστρία) 0-4 (0-0)
Β36 Τόρσχαβν (Νησιά Φαρόε)-Βίμποργκ (Δανία) 1-2 (0-3)

Τετάρτη 10 Αυγούστου
Γκιμαράες (Πορτογαλία)-Χάιντουκ (Κροατία) (1-3)

Πέμπτη 11 Αυγούστου
Κίζιλζαρ (Καζακστάν)-ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) (0-1)
Τόμπολ (Καζακστάν)-Ζρίνσκι (Βοσνία) (0-1)
Ράκοβ (Πολωνία)-Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία) (2-0)
Κλουζ (Ρουμανία)-Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) (0-0)
Βασιλεία (Ελβετία)-Μπρόντμπι (Δανία) (0-1)
Χαποέλ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ)-Λουγκάνο (Ελβετία) (2-0)

 

Κόνιασπορ (Τουρκία)-Βαντούζ (Λίχτενσταϊν) (1-1)
Τβέντε (Ολλανδία)-Τσουκαρίτσκι (Σερβία) (3-1)
Τζουργκάρντεν (Σουηδία)-Σέπσι (Ρουμανία) (3-1)
Πέτροκουμπ (Μολδαβία)-Φέχερβαρ (Ουγγαρία) (0-5)
Αντβέρπ (Βέλγιο)-Λίλεστρομ (Νορβηγία) (3-1)
Παναθηναϊκός-Σλάβια Πράγας (Τσεχία) (0-2)
Στεάουα (Ρουμανία)-Ντουνάισκα (Σλοβακία) (1-0)
Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα (Ρουμανία)-Ζόρια (Ουκρανία) (0-1)
Μπασακσεχίρ (Τουρκία)-Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) (3-1)
Χιμπέρνιανς (Μάλτα)-Ρίγκας (Λετονία) (1-1)
Κλάκσβικ (Νησιά Φερόε)-Μπαλκάνι (Κόσοβο) (2-3)
Σκέντιγια (Βόρεια Μακεδονία)-ΑΙΚ Σόλνα (Σουηδία) (1-1)
Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία)-Βίκινγκ (Νορβηγία) (1-5)
Άντερλεχτ (Βέλγιο)-Πάιντε (Εσθονία) (2-0)
ΑΡΗΣ (Ελλάδα)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) (0-2)
Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)-Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα) (1-0)
Λεχ Πόζναν (Πολωνία)-Βίκινγκουρ (Ισλανδία) (0-1)
ΡαπίντΒιέννης (Αυστρία)-Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) (1-2)
Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)-ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) (1-0)
Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)-Κουόπιο (Φινλανδία) (2-0)
Άλκμααρ (Ολλανδία)-Νταντί Γιουνάιτεντ (Σκωτία) (0-1)
Κισβάρντα (Ουγγαρία)-Μόλντε (Νορβηγία) (0-3)
Ρίγα (Λετονία)-Ζιλ Βισέντε (Πορτογαλία) (1-1)

Τα ζευγάρια των playoffs στο Europa Conference League

(Μονοπάτι πρωταθλητών)
Ηττημένος του Μάριμπορ (Σλοβενία)/Ελσίνκι (Φινλανδία)-Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) ή Κλουζ (Ρουμανία)
RFS (Λετονία) ή Χιμπέρνιανς (Μάλτα)-Ηττημένος του Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία)/Ζυρίχη (Ελβετία)
Βίκινγκουρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία) ή Λεχ Πόζναν (Πολωνία)-Ηττημένος του Μάλμε (Σουηδία)/Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)
Ηττημένος του Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)/Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία)-Μπαλκάνι (Κόσοβο) ή Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε)
Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) ή Τόμπολ Κοστανάι (Καζακστάν)-Ηττημένος του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)/Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία)

(Βασικό μονοπάτι)
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) ή Σεντ Πάτρικς Αθλέτικ (Ιρλανδία)-Μπρόντμπι (Δανία) ή Βασιλεία (Ελβετία)
Βαντούζ (Λιχτενστάιν) ή Κόνιασπορ (Τουρκία)-Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) ή Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία)
Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) ή Ρόκοββ Τσεστόχοβα (Πολωνία)-Σλάβια Πράγας (Τσεχία) ή ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) ή Κιζιλχάρ Πετροπαβλόφσκ (Καζακστάν)-Σέπσι Σφάντου Γκεόργκε (Ρουμανία) ή Τζουργκάρντεν (Σουηδία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) ή ΑΡΗΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Νις (Γαλλία)
Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία) ή Ουνιβεριτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία)-Λουγκάνο (Ελβετία) ή Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ)
Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) ή Μπασακσεχίρ (Τουρκία)-Λίλεστρομ (Νορβηγία) ή Αντβέρπ (Βέλγιο)
Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία) ή Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)-Βίκινγκ (Νορβηγία) ή Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία)
Ηττημένος του ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)/Παρτιζάν Βελ. (Σερβία)-Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) ή Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα)
Φιορεντίνα (Ιταλία)-Τβέντε (Ολλανδία) ή Τσουκαρίτσκι (Σερβία)
Βιγιαρεάλ (Ισπανία)-Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) ή Γκιμαράες (Πορτογαλία)
Κολωνία (Γερμανία)-Φεχέρβαρ (Ουγγαρία) ή Πετροκούμπ Χιντσέστι (Μολδαβία)
Γουέστ Χαμ (Αγγλία)-Βίμποργκ (Δανία) ή B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)
Κουόπιο (Φινλανδία) ή Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)-Πάιντε Λιναμέεσκοντ (Εσθονία) ή Άντερλεχτ (Βέλγιο)
Ηττημένος του Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)/Σλοβάτσκο (Τσεχία)-ΑΪΚ Στοκχόλμης (Σουηδία) ή Σκέντιγια (Βόρεια Μακεδονία)
Μόλντε (Νορβηγία) ή Κισβάρντα (Ουγγαρία)-Βολφσμπέργκερ (Αυστρία) ή Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)
Νταντί Γιουνάιτεντ (Σκωτία) ή 'Αλκμααρ (Ολλανδία)-Ρίγα (Λετονία) ή Ζιλ Βισέντε (Πορτογαλία)

sport-fm.gr

Ροή Ειδήσεων

Βαθμολογίες

Ομάδα
Αγώνες
Βαθμολογία

ΑΡΗΣ

5

12

ΠΑΦΟΣ

5

11

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

5

11

ΟΜΟΝΟΙΑ

5

9

ΑΠΟΕΛ

5

8

ΔΟΞΑ

5

7

ΑΝΟΡΘΩΣΗ

5

7

Ν. ΣΑΛΑΜΙΝΑ

5

7

ΑΕΚ

6

7

ΕΝΠ

5

6

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

5

6

ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛ.

5

4

ΑΕΛ

5

2

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

5

1

TAGS

X