MENU

Themasports.com

Κόνφερενς Λιγκ: Πρόκριση για ΑΙΚ, Κλουζ και Κλάκσβικ (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ)

Οι ΑΙΚ Στοκχόλμης, Κλουζ και Κλάκσβικ είναι οι τρεις ομάδες που προκρίθηκαν την Τετάρτη στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa Conference League και ετοιμάζονται για τα ματς του επόμενου μήνα.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Έστω και δύσκολα, η ΑΙΚ Στοκχόλμης προκρίθηκε στον τρίτο προκριματικό γύρο του φετινού Europa Conference League.

Οι Σουηδοί νίκησαν 2-0 στην παράταση (κ.α. 1-0) στη Σόλνα τη Βόλσκα Πόλταβα και ανέτρεψαν το 2-3 της πρώτης αναμέτρησης στην Ουκρανία.

Άνετη πρόκριση για την Κλουζ, αφού με το 1-1 στην έδρα της Ιντερ Εσκάλδες δεν κινδύνευσε ποτέ το υπέρ της 3-0 της πρώτης αναμέτρησης στη Ρουμανία.

Έστω και δύσκολα, η Κλάκσβικ νίκησε 1-0 στα Φερόε τη Σουτιέσκα και εκμεταλλεύτηκε το 0-0 της πρώτης αναμέτρησης στο Μαυροβούνιο.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:
ΑΙΚ Στοκχόλμης-Βόλσκα Πόλταβα 2-0 παρατ. (κ.α. 1-0)
Ιντερ Εσκάλδες- Κλουζ 1-1
Κλάκσβικ-Σουτιέσκα 1-0

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (28/7):
Αστάνα-Ράκοφ
Πάιντε-Αραράτ
Καμπάλα-Φέχερβαρ
Μιλσάμι-Κουόπιο
Κισβάρντα-Κάιρατ Αλματι
Μακάμπι Νετάνια-Μπασάκσεχιρ
Ελφσμποργκ-Μόλντε
Ραντνίσκι-Γκζίρα
Ολίμπια Λιουμπλιάνα-Σέπσι
Νέφτσι Μπακού-Αρης Λεμεσού
Λεβάντια Ταλίν-Χιμπέρνιανς
Λίλεστρομ-Γιβάσκιλα
Ντινάμο Μπατούμι-Λεχ Πόζναν
Βίμποργκ-Σούντουβα
Τζουγκάρντεν-Ριέκα
Ρίγα-Ρουζόμπεροκ
Σλάβια Πράγας-ΣενΤζόσεφ
ΑΠΟΕΛ-Μπότεφ
Βίκιννγκ-Σπάρτα Πράγας
ΤΣΣΚΑ Σόφιας-Μασεντόνια
Νιουτάουν-Σπάρτακ Τρνάβα
Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ζίρα
Κραϊόβα-Βλάζνια
ΠΑΟΚ-Λέφσκι Σόφιας
Στεάουα-Σαμπούρταλο
Λέχια Γκντανσκ-Ραπίντ Βιέννης
Μπρόντμπι-Πογκόν Σέτσιν
Βαντούζ-Κόπερ
Μούρα-Σεντ Πάτρικς
Χάμρουν-Βελέζ Μόσταρ
Σκέντιγια-Βαλμιέρας
Τσουκαρίτσκι-Ουνιόν Λουξεμβούργου
Κόνιασπορ-Μπάτε Μπορίσοφ
Ντινάμο Μινσκ-Χάποελ Μπέερ Σεβά
Ντρίτα-Αντβέρπ
Γιανγκ Μπόις-Λιέπαγια
Λάτσι-Πέτροκάμπ
Σλίγκο Ρόβερς-Μάδεργουελ
Οσιγεκ-Κίζιλ
Μπούντουτσνοστ-Μπρέινταμπλικ
Τρε Φιόρι-Τόρσχαφν
Τούζλα-Αλκμααρ
Ζρίνσκι-Τίρανα
Ακαδημία Πούσκας-Γκιμαράες
Κρουσάντερς-Βασιλεία
Ντουνάισκα Στρέντα-Βίκινγκουρ

Πηγή: sport-fm.gr

Ροή Ειδήσεων

Βαθμολογίες

Ομάδα
Αγώνες
Βαθμολογία

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

0

0

ΑΕΚ

0

0

ΑΠΟΕΛ

0

0

ΑΡΗΣ

0

0

ΑΝΟΡΘΩΣΗ

0

0

ΠΑΦΟΣ

0

0

ΟΜΟΝΟΙΑ

0

0

ΑΕΛ

0

0

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

0

0

ΔΟΞΑ

0

0

ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛ.

0

0

ΕΝΠ

0

0

Ν. ΣΑΛΑΜΙΝΑ

0

0

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

0

0

TAGS

X