Με το ισόπαλο 3-3 ολοκληρώθηκε ο πρώτος φιλικός αγώνας των πρωταθλητών επί αυστριακού εδάφους, κόντρα στην ουγγρική, Μεζοκόβεσντ-Ζσόρι. Ανεπίστημο ντεμπούτο ο Πινακάς. Σκόραραν οι Νταμπό, Πίττας και Αρτυματάς για τους γαλάζιους της Λεμεσού. Πολλές δοκιμές από τον τεχνικό του Απόλλωνα Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ.

1’ Έναρξη αγώνα

Η 11άδα του α' ημιχρόνου: Δημητρίου, Χάμπος, Ρομπέρζ, Βουκάσιν, Φιλιώτης, Κολ, Χαμάς, Πινακάς, Βα, Νταμπό, Ντιγκινί

Στον πάγκο: Γιοβάνοβιτς, Πεϊσότο, Ποντικός, Μαυρίας, Αλεσάμι, Καμπράλ, Αρτυματάς, Νογιόκ, Αυγουστή, Ντανίλο, Τζουμ, Ίντζια, Γιάνγκα, Πίττας

3' Πρώτη επιθετική προσπάθεια για τον Απόλλωνα από τα αριστερά και πρώτη τελική προσπάθεια με τον Χαμάς  το σουτ του οποίου κατέληξε στην αγκαλιά του αντίπαλου πορτιέρε.

Με σχηματισμό 3-5-2 αγωνίζεται ο Απόλλωνας.

6’ Πιο επιθετικά μπήκε ο Απόλλωνας που απείλησε δυο φορές σ´ ένα λεπτό με τους Βα και Νταμπό, τα σουτ των οποίων πέρασαν εκτός εστίας.

8’ 0-1 για τους Ούγγρους στην πρώτη επιθετική τους προσπάθεια μετά από γρήγορη αντεπίθεση.

10´ Τεράστια ευκαιρία ο Απόλλωνας  με το σουτ του Βα να αποκρούει ενστικτωδώς ο αντίπαλος τερματοφύλακας!

12’ Εξαιρετικός συνδυασμός των Νταμπό και Βά με το σουτ του τελευταίου να εξουδετερώνει δύσκολα ο αντίπαλος κήπερ.

20’ Επικίνδυνη αντεπίθεση από τους Ούγγρους οι οποίοι είχαν την 2η τελική προσπάθεια τους στον αγώνα.

23’ Προσωρινή διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων.

34’ Χωρίς κάτι το ιδιαιρετό από τις δυο ομάδες το τελευταίο δεκάλεπτο.

Με σχηματισμό 4-4-2 αγωνίζεται πλέον ο Απόλλωνας .

38’ 1-1 για τον Απόλλωνα. Το τέρμα πέτυχε ο Νταμπό με πλασέ εντός περιοχής.

45’ Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα σε ανεπανάληπτο τετ α τετ του Βα μετά από φοβερή (30αρα) μπαλιά του αρχηγού Χαράλαμπου Κυριάκου.

Αποτέλεσμα ημιχρόνου 1-1.

Η 11άδα του α' ημιχρόνου: Γιοβάνοβιτς, Μαυρία, Αλεσαμί, Αρτυματά, Νογιόκ, Τζουμ, Ντανίλο, Καμπράλ, Πίττα, Γιάνγκα και Ίντζα.

Έναρξη β´ ημιχρόνου.

50’ 1-2 για τους Ουγγρους με κοντινό πλασέ.

53’ Δυνατό σουτ του Πίττα πέρασε πάνω απο την αντίπαλη εστία.

59’ Σαφώς επηρεασμένη η ομάδα τηςΛεμεσού από τις πολλές αλλαγές προσπαθεί να ανακτήσει ρυθμό και συνοχή.

63’ Αποβολή για τους Ούγγρους οι οποίοι ομολογουμένως αγωνίζονται στα όρια του αντιαθλητικού

67’ 2-2 Το τέρμα για τον Απόλλωνα πέτυχε ο Παναγιώτης Αρτυματάς με δυνατή κεφαλιά μέσα από την περιοχή μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σπόλιαριτς. Πρώτο του Αρτυματά.

72’ 2-3 για τους Ούγγρους με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ.

Ποντικός στην θέση του Χάρη Μαυρία.

75’ 3-3 με τον Πίττα να συνεχίζει ζεστός από την περασμένη αγωνιστική περίοδο!

77’ Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Πίττα.

87’ Δυνατό σουτ του Σπολιαριτς πέρασε μόλις έξω.

89’ Μεγάλη ευκαιρία με τον Πίττα να πλασάρει εξαιρετικά από το υψος της μεγάλης περιοχής και τον τερματοφύλακα των Ούγγρων να αρνείται εντυπωσιακά για το 4-3.