MENU

Themasports.com

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ – Κερύνεια και Λεμεσός στην πρωτοπορία

O Ν.Ο. Κερύνειας συνεχίζει να βρίσκεται στην πρώτη θέση στην κατηγορία νέων/νεανίδων μετά την ολοκλήρωση και της τρίτης ημέρας των Παγκυπρίων Πρωταθλημάτων κατηγοριών, που διεξάγονται στο ολυμπιακό κολυμβητήριο Λάρνακας. 

Ακολουθήστε μας στο Google news

Με 185β. βρίσκεται στην πρωτοπορία, με τον Ν.Ο. Λευκωσίας στη δεύτερη θέση με 164β. και στην τρίτη τον Ν.Ο. Λάρνακας με 102β. Στην κατηγορία Παίδων/Κορασίδων ο Ν.Ο. Λεμεσού βρίσκεται στην πρώτη θέση με 194β., με δεύτερο τον Ν.Ο. Λευκωσίας με 146β. και τρίτο τον Ν.Ο. Κερύνειας με 141β.

Κατά τη χθεσινή τρίτη μέρα σημειώθηκε και μία νέα παγκύπρια επίδοση από τον Αλέξη Ιακωβίδη του Ν.Ο. Λευκωσίας στα 100μ. ύπτιο παίδων με επίδοση 59.07, βελτιώνοντας τη δική του παγκύπρια επίδοση που σημείωσε τον  περασμένο μήνα με 59.08.

Στη χθεσινή τρίτη μέρα των αγώνων, πρώτη θέση εξασφάλισαν οι ακόλουθοι:

100μ. Ελεύθερο: Νεανίδων: Χατζηλοίζου Άννα (Λακατ.) 57.08. Κορασίδων: Μιχαήλ Μιχαέλλα (Κερύν.) 1.01.22. Παγκορασίδων Α’: Χριστοδούλου Κυπριάνα (Λ/σού) 1.03.81. Παγκορασίδων Β’: Παναγιώτου Ειρήνη (Λ/σού) 1.04.53. Νέων: Κώστα Νικόλας (Πάφου) 52.04, Παίδων: Γρούτας Μιχάλης (Λ/κας) 53.24. Παμπαίδων Α’: Tsvetkov Kristian (Λ/σού) 58.26. Παμπαίδων Β’: El Zeyn Rayan (Λ/σού) 59.48.

200μ. Πεταλούδα: Νεανίδων: Μανώλη Αγάθη (Πάφου) 2.24.13. Κορασίδων: Σπύρου Μαριλένα (Κων/τία) 2.40.36. Παγκορασίδων Α’: Λυμπουρή Γαβριέλλα (Αμ/στου) 2.42.24. Νέων: Χατζηλευτέρη Στέφανος (Κων/τία) 2.12.23. Παίδων: Βακανά Πόλυς (Λ/σού) 2.16.27. Παμπαίδων Α’: Χαλβατζής Γουέητ Βασίλης (Πάφου) 2.17.52.

100μ. Ύπτιο: Νεανίδων: Νικολαίδου Χριστιάνα (Λ/σού) 1.08.90. Κορασίδων: Κόντο Μαριάννα (Μέσα Γειτ.) 1.12.36. Παγκορασίδων Α’: Λυμπουρή Μιχαέλλα (Αμ/στου) 1.12.53.  Παγκορασίδων Β’: Korotaeva Julia (Αμ/στου) 1.14.61. Νέων: Πετούσης Γεώργιος (Λ/σίας) 1.00.99.  Παίδων: Ιακωβίδης Αλέξης (Λ/σίας) 59.07.  Παμπαίδων Α’:  Παναγιώτου Δημήτρης (Μέσα Γειτ.) 1.05.47. Παμπαίδων Β’: Σταυρουδάκης Άγγελος Στυλιανός (Μέσα  Γειτ.) 1.10.99.

400μ. Μικτή: Νεανίδων: Λιάτσου Μόνικα Ράφκα (Λ/σίας) 5.33.88.  Κορασίδων: Λαζάρου Ιωάννα (Μέσα Γειτ.) 5.46.44. Παγκορασίδων Α’:  Παπέττα Στέφανη (Αμ/στου) 5.41.72. Νέων: Κουτσιουπής Παναγιώτης (ΑΠΟΕΛ) 4.54.27. Παίδων:  Arutyunyan Tigran (ΑΠΟΕΛ) 4.46.34. Παμπαίδων Α’: Καρυπίδης Αλέξανδρος (Πάφου) 5.15.29.  Παμπαίδων Β’: Ηλιοφώτου Παναγιώτης (Λακατ.) 5.46.61.

4Χ200μ. Ελεύθερο: Νεανίδων: Ναυτικός Όμιλος Λάρνακας 9.21.31.  Κορασίδων: Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού 9.19.80. Νέων: Ναυτικός Όμιλος Κερύνειας 8.17.43. Παίδων: Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού 8.18.07.

Τα πρωταθλήματα συνεχίζονται σήμερα στις 6.00μμ με τη διεξαγωγή των αγωνισμάτων 100μ. πεταλούδα, 200μ. πρόσθιο, 200μ. ελεύθερο γυναικών, 1500μ. ελεύθερο ανδρών.

Μεγάλοι χορηγοί των αγώνων η ΟΠΑΠ Κύπρου και η Πετρολίνα.  Χορηγός επικοινωνίας το Radio Active.

Ροή Ειδήσεων

Βαθμολογίες

Ομάδα
Αγώνες
Βαθμολογία

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

0

0

ΑΕΚ

0

0

ΑΠΟΕΛ

0

0

ΑΡΗΣ

0

0

ΑΝΟΡΘΩΣΗ

0

0

ΠΑΦΟΣ

0

0

ΟΜΟΝΟΙΑ

0

0

ΑΕΛ

0

0

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

0

0

ΔΟΞΑ

0

0

ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛ.

0

0

ΕΝΠ

0

0

Ν. ΣΑΛΑΜΙΝΑ

0

0

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

0

0

TAGS

X