MENU

Themasports.com

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ – Κερύνεια και Λευκωσία βγήκαν μπροστά

Με την ισοφάριση μίας παγκύπριας επίδοσης και τους Ναυτικούς Ομίλους Κερύνειας και Λευκωσίας να προηγούνται στις βαθμολογίες νέων/νεανίδων και παίδων/κορασίδων, ολοκληρώθηκε η πρώτη μέρα των παγκύπριων πρωταθλημάτων κολύμβησης κατηγοριών, τα οποία διεξάγονται στο ολυμπιακό κολυμβητήριο Λάρνακας με την συμμετοχή 286 κολυμβητών/τριών από 11 ναυτικούς ομίλους.

Ακολουθήστε μας στο Google news

 

Η Πολυξένη Τουμάζου του Ν.Ο. Λάρνακας στα 50μ. πρόσθιο, ισοφάρισε την δική της παγκύπρια επίδοση στην κατηγορία νεανίδων με επίδοση 33.21

Στην κατηγορία νέων/νεανίδων, ο Ν.Ο. Κερύνειας προηγείται στη βαθμολογία με 56β., με δεύτερο τον Ν.Ο. Λευκωσίας με 42β. και τρίτο τον Ν.Ο. Λεμεσού με 34β.

Στην κατηγορία παίδων/κορασίδων ο Ν.Ο. Λευκωσίας τέθηκε επί κεφαλής με 60β., με τον Ν.Ο. Κερύνειας να βρίσκεται στην δεύτερη θέση με 46β. και τον Ν.Ο. Λεμεσού στην τρίτη με 44β.

Στην χθεσινή πρώτη μέρα των αγώνων, πρώτη θέση εξασφάλισαν οι ακόλουθοι:

50μ. ελεύθερο: Νεανίδων: Χατζηλοίζου Άννα (Λακατ.) 25.86, Κορασίδων: Προκοπίου Μιχαελδήμη (Λ/σίας) 28.14, Παγκορασίδων Α΄: Χριστοδούλου Κυπριάνα (Λ/σού) 29.07, Παγκορασίδων Β’: Γιάγκου Αθηνά (Κερύν.) 28.82. Νέων: Κώστα Νικόλας (Πάφου) 23.60, Παίδων: Ιακωβίδης Αλέξης (Λ/σίας) 25.13, Παμπαίδων Α’: Καραολής Ανδρέας (Μέσα Γειτονιάς) 26.44, Παμπαίδων Β’: El Zeyn Rayan (Λ/σού) 27.21.

200μ. ύπτιο: Νεανίδων: Λιάτσου Μόνικα Ράφκα (Λ/σίας) 2.30.26, Κορασίδων: Κουφκή Νάγια (ΑΠΟΕΛ): 2.35.03, Παγκορασίδων Α: Λυμπουρή Μιχαέλλα (Αμ/στου) 2.37.74, Παγκορασίδων Β’: Korotaeva Julia (Αμ/στου) 2.41.05. Νέων: Πετούσης Γεώργιος (Λ/σίας) 2.12.06, Παίδων: Ιακωβίδης Αλέξης (Λ/σίας) 2.11.12, Παμπαίδων Α’: Παναγιώτου Δημήτρης (Μέσα Γειτονιάς) 2.19.35, Παμπαίδων Β’: Σταυρουδάκης Άγγελος Στυλιανός (Μέσα Γειτονιάς) 2.32.75.

50μ. πρόσθιο: Νεανίδων: Τουμάζου Πολυξένη (Λ/κας) 33.21, Κορασίδων: Προκοπίου Μιχαελδήμη (Λ/σίας) 33.93, Παγκορασίδων Α’: Μπέκα Μελίνα Κυριακή (Λ/σίας) 34.39, Παγκορασίδων Β’: Δημητρίου Άρτεμις (Κερύν.) 36.51. Νέων: Γρηγορίου Αλέξανδρος (ΑΠΟΕΛ): 29.88, Παίδων: Kolev Nikola (Πάφου) 30.90, Παμπαίδων Α΄: Καραολής Ανδρέας (Μέσα Γειτονιάς) 32.62, Παμπαίδων Β΄: Χρυσοστομίδης Πέτρος (Κερύν.) 36.64.

400μ. ελεύθερο: Νεανίδων: Αγιομαμίτου Χριστίνα (Λ/σίας) 4.40.27, Κορασίδων: Μιχαήλ Μικαέλλα (Κερύν.) 4.49.26, Παγκορασίδων Α΄: Επιφανίου Σεμέλη (Λ/σού) 4.56.35, Παγκορασίδων Β΄: Γαβριηλίδου Σοφία Μαρία (Λ/σίας) 5.21.20.

800μ. ελεύθερο: Νέων: Καραγιαννάς Γιάννης (Κερύν.) 9.02.23, Παίδων: Ανδρέου Ροδόλφος (Κωνσταντίας) 8.38.56, Παμπαίδων Α΄: Ιωαννίδης Πέτρος (Αγλαντζιάς) 9.28.71, Παμπαίδων Β’: Ανδρέου Βίκτωρας (Λ/σίας) 9.46.12.

Τα πρωταθλήματα συνεχίζονται σήμερα στις 6.00μμ με τη διεξαγωγή των αγωνισμάτων 100μ. πρόσθιο, 50μ. πεταλούδα, 400μ. ελεύθερο ανδρών, 800μ. ελεύθερο γυναικών, 4Χ100μ. ελεύθερο.

Μεγάλοι χορηγοί των αγώνων η ΟΠΑΠ Κύπρου και η Πετρολίνα.  Χορηγός επικοινωνίας το Radio Active.

Ροή Ειδήσεων

Βαθμολογίες

Ομάδα
Αγώνες
Βαθμολογία

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

0

0

ΑΕΚ

0

0

ΑΠΟΕΛ

0

0

ΑΡΗΣ

0

0

ΑΝΟΡΘΩΣΗ

0

0

ΠΑΦΟΣ

0

0

ΟΜΟΝΟΙΑ

0

0

ΑΕΛ

0

0

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

0

0

ΔΟΞΑ

0

0

ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛ.

0

0

ΕΝΠ

0

0

Ν. ΣΑΛΑΜΙΝΑ

0

0

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

0

0

TAGS

X