Ακολουθήστε μας στο Google news
Ακόμα κι αν οι συσχετισμοί αλλάζουν κάποια ματς θα συνεχίσουν να είναι και να έχουν χαρακτήρα... ντέρμπι.
Δείτε αναλυτικά τα ντέρμπι του... παραδοσιακού TOP6:
2η αγωνιστική:
Ομόνοια-ΑΕΚ
Ανόρθωση-ΑΠΟΕΛ
3η αγωνιστική:
Απόλλωνας-Ομόνοια
5η αγωνιστική:
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΛ
ΑΕΚ-Ανόρθωση
6η αγωνιστική:
Ανόρθωση-Απόλλωνας
ΑΕΛ-Ομόνοια
8η αγωνιστική:
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ
9η αγωνιστική
Απόλλωνας-ΑΠΟΕΛ
Ομόνοια-Άνόρθωση
11η αγωνιστική:
ΑΕΚ-ΑΕΛ
12η αγωνιστική:
ΑΠΟΕΛ-Ομόνοια
ΑΕΚ-Απόλλωνας
ΑΕΛ-Ανόρθωση
13η αγωνιστική:
Απόλλωνας-ΑΕΛ
Αναλυτικά το πρόγραμμα του α' γύρου:
1η αγωνιστική (27.08.2022 – 28.08.2022):
Άρης-ΑΕΛ
Ολυμπιακός-Ανόρθωση
ΑΠΟΕΛ-Πάφος
Καρμιώτισσα-Νέα Σαλαμίνα
Ακρίτας-Ομόνοια
ΑΕΚ-Δόξα
Απόλλωνας-ΕΝΠ
2η αγωνιστική (03.09.2022 – 04.09.2022)
Άρης-Ολυμπιακός
Δόξα-Απόλλωνας
Ομόνοια-ΑΕΚ
Νέα Σαλαμίνα-Ακρίτας
Πάφος-Καρμιώτισσα
Ανόρθωση-ΑΠΟΕΛ
ΑΕΛ-ΕΝΠ
3η αγωνιστική (10.09.2022 – 11.09.2022):
Ολυμπιακός-ΑΕΛ
ΑΠΟΕΛ-Άρης
Καρμιώτισσα-Ανόρθωση
Ακρίτας-Πάφος
ΑΕΚ-Νέα Σαλαμίνα
Απόλλωνας-Ομόνοια
ΕΝΠ-Δόξα
4η αγωνιστική (17.09.2022 – 18.09.2022):
Άρης-Καρμιώτισσα
Ολυμπιακός-ΑΠΟΕΛ
Ομόνοια-ΕΝΠ
Νέα Σαλαμίνα-Απόλλωνας
Πάφος-ΑΕΚ
Ανόρθωση-Ακρίτας
ΑΕΛ-Δόξα
5η αγωνιστική (01.10.2022 – 02.10.2022)
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΛ
Καρμιώτισσα-Ολυμπιακός
Ακρίτας-Άρης
ΑΕΚ-Ανόρθωση
Απόλλωνας-Πάφος
ΕΝΠ-Νέα Σαλαμίνα
Δόξα-Ομόνοια
6η αγωνιστική (08.10.2022 – 09.10.2022):
Άρης-ΑΕΚ
Ολυμπιακός-Ακρίτας
ΑΠΟΕΛ-Καρμιώτισσα
Νέα Σαλαμίνα-Δόξα
Πάφος-ΕΝΠ
Ανόρθωση-Απόλλωνας
ΑΕΛ-Ομόνοια
7η αγωνιστική(15.10.2022 – 16.10.2022):
Καρμιώτισσα-ΑΕΛ
Ακρίτας-ΑΠΟΕΛ
ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Απόλλωνας-Άρης
ΕΝΠ-Ανόρθωση
Δόξα-Πάφος
Ομόνοια-Νέα Σαλαμίνα
8η αγωνιστική (22.10.2022 – 23.10.2022):
Άρης-ΕΝΠ
Ολυμπιακός-Απόλλωνας
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ
Καρμιώτισσα-Ακρίτας
Πάφος-Ομόνοια
Ανόρθωση-Δόξα
ΑΕΛ-Νέα Σαλαμίνα
9η αγωνιστική (29.10.2022 – 30.10.2022)
Ακρίτας-ΑΕΛ
ΑΕΚ-Καρμιώτισσα
Απόλλωνας-ΑΠΟΕΛ
ΕΝΠ-Ολυμπιακός
Δόξα-Άρης
Ομόνοια-Άνόρθωση
Νέα Σαλαμίνα-Πάφος
10η αγωνιστική (05.11.2022 – 06.11.2022)
Άρης-Ομόνοια
Ολυμπιακός-Δόξα
ΑΠΟΕΛ-ΕΝΠ
Καρμιώτισσα-Απόλλωνας
Ακρίτας-ΑΕΚ
Ανόρθωση-Νέα Σαλαμίνα
ΑΕΛ-Πάφος
11η αγωνιστική (12.11.2022 – 13.11.2022):
ΑΕΚ-ΑΕΛ
Απόλλωνας-Ακρίτας
ΕΝΠ-Καρμιώτισσα
Δόξα-ΑΠΟΕΛ
Ομόνοια-Ολυμπιακός
Νέα Σαλαμίνα-Άρης
Πάφος-Ανόρθωση
12η αγωνιστική (26.11.2022 – 27.11.2022):
Άρης-Πάφος
Ολυμπιακός-Νέα Σαλαμίνα
ΑΠΟΕΛ-Ομόνοια
Καρμιώτισσα-Δόξα
Ακρίτας-ΕΝΠ
ΑΕΚ-Απόλλωνας
ΑΕΛ-Ανόρθωση
13η αγωνιστική (03.12.2022 – 04.12.2022):
Απόλλωνας-ΑΕΛ
ΕΝΠ-ΑΕΚ
Δόξα-Ακρίτας
Ομόνοια-Καρμιώτισσα
Νέα Σαλαμίνα-ΑΠΟΕΛ
Πάφος-Ολυμπιακός
Ανόρθωση-Άρης