Με γκολ του Μαρίνου Τζιωνή στο 90'+8' (2-2) το ματς της Σπόρτινγκ Κάνσας κόντρα στο Ντάλας για το κύπελλο στο MLS οδηγήθηκε στην παράταση, όπου οι γηπεδούχοι σημείωσαν δύο γκολ, νίκησαν 4-2 και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του θεσμού.

Ο Κύπριος μεσοεπιθετικός ο οποίος αγωνίστηκε στην επίθεση σε ένα σύστημα 4-4-2 ισοφάρισε σε 2-2 στις καθυστερήσεις, σημειώνοντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Σπόρτιγνκ Κάνσας, στέλνοντας το ματς στην παράταση..

Το σκορ άνοιξε ο Jara για το Ντάλας στο 8', με τον Munjoma στο 34' να κάνει το 0-2 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 60' ο Vujnović μείωσε σε 1-2, με τον Τζιωνή να ισοφαρίζει στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων. Με αυτογκόλ του Cerrillo στο 4' του α' ημιχρόνου της παράτασης η ομάδα του Κάνσας έκανε το 3-2.

Στο 113' ο Shelton διαμόρφωσε το τελικό 4-2 και η Σπόρτινγκ Κάνσας εξασφάλισε την πρόκριση.