Στην προπόνηση της ΑΕΚ...
Ακολουθήστε μας στο Google news![](https://themasports.tothemaonline.com/assets/images/gnews.svg)
Η ΑΕΚ με πρωινή προπόνηση το Σάββατο ολοκλήρωσε την προετοιμασία της για το αυριανό εκτός έδρας ντέρμπι με τον ΑΠΟΕΛ για την 7η αγωνιστική της β΄ φάσης του πρωταθλήματος Α΄ Κατηγορίας για τον α΄ όμιλο.
Στην προπόνηση βρέθηκαν παράγοντες της ομάδας, όπως οι Ιωσήφ Φράγκος, Αντρέας Λευκαρίτης, Γιώργος Σάββα, Εύμαιος Ευθυμιάδης και Αυξέντης Ευαγγέλου, οι οποίοι ενημέρωσαν τεχνικό επιτελείο και ποδοσφαιριστές ότι δεν έχει γίνει αποδεκτή η παραίτηση του προέδρου, Άντρου Καραπατάκη, τον οποίον περιμένουν πίσω.
«Να ξέρετε ότι εμείς συνεχίζουμε κανονικά και περιμένουμε από σας στο γήπεδο να βγάλετε τον καλύτερο σας εαυτό και να δείξετε αντίδραση. Να παίξετε και για τον πρόεδρο μας και να μην σας ανησυχεί τίποτα» κάποια από τα μηνύματα που στάλθηκαν από τους διοικούντες στους παίκτες, σύμφωνα με την οπαδική ιστοσελίδα aekskala.net.
Στην προπόνηση βρέθηκε και αντιπροσωπεία των παλαιμάχων ποδοσφαιριστών της ΑΕΚ, όπως οι Λούης Στεφάνη, Γιώργος Κωνσταντίνου και Κλήμης Αλεξάνδρου, οι οποίοι τους διεμήνυσαν ότι εμπιστεύονται τις δυνατότητες των παικτών και στηρίζουν μέχρι τέλους και ότι μπορούν και για θετικό αποτέλεσμα αύριο κόντρα στον ΑΠΟΕΛ όπως και για την πρόκριση στον τελικό.
Εν τω μεταξύ με ανάρτηση της η ΑΕΚ ενημερώνει τους φιλάθλους που θα βρεθούν αύριο στο ΓΣΠ τα εξής:
«Σχετικά με τον αυριανό αγώνα:
Οι φίλαθλοι της ομάδας μας θα καταλάβουν τη Βόρεια κερκίδα του Σταδίου. Προτρέπονται να κατευθυνθούν στο Στάδιο ερχόμενοι από τα φώτα τροχαίας πρώην ΟΡΦΑΝΙΔΗ.
Επιπρόσθετα, προτρέπονται να χρησιμοποιήσουν το Βόρειο Χώρο Στάθμευσης του Σταδίου, όπως φαίνεται στο συνημμένο σχεδιάγραμμα. Καθώς επίσης και τους χώρους στάθμευσης γηπέδων futsal Nuevo Campo».
Ακολούθησε το πρωί του Σαββάτου και η εξής ανάρτηση:
«Απαιτούμε την συμπόρευση του κάθε ΑΕΚΤΖΗ και αναμένουμε την έντονη παρουσία του στο γήπεδο, αρχής γενομένης της Κυριακής στο ΓΣΠ. Οδεύουμε προς Λευκωσία με αδιαπραγμάτευτο στόχο την νίκη που θα μας φέρει πιο κοντά στην κορυφή.
𝐓𝐈𝐂𝐊𝐄𝐓𝐒: Η προπώληση εισιτηρίων συνεχίζεται ηλεκτρονικά (μέχρι και τις 17:00 της Κυριακής) και από την Μπουτίκ του Σωματείου (Σάββατο: 09:00-13:00). Εισιτήρια θα πωλούνται και στα ταμεία του γηπέδου την μέρα του αγώνα».
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
26/07 @ 12:25
Στον ΣΠΟΡ FM 95,0 μίλησε ο παλαίμαχος της ΑΕΚ, Γιώργος Κωνσταντίνου,
26/07 @ 09:57
Όταν χάνεις με 3-0 απέναντι σε μια ομάδα που δεν είναι κάτι φοβερό και τρομερό τα σχόλια περιττεύουν.
25/07 @ 23:49
Απογοητευτική εμφάνιση από την ΑΕΚ, η οποία δέχθηκε τη βαριά ήττα με 3-0 από την Πάκσι Ουγγαρίας και πλέον είναι με την πλάτη στον τοίχο για να αποχαιρετήσει από νωρίς τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.
25/07 @ 23:12
Παρακολουθήστε τα στιγμιότυπα της ήττας της ΑΕΚ με 3-0 από την Πάκσι στην Ουγγαρία, για τον β' προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ.
25/07 @ 20:38
Πήραν θέση οι οπαδοί της ΑΕΚ που βρέθηκαν στην Ουγγαρία για να υποστηρίξουν την ομάδα τους στον πρώτο ευρωπαικό αγώνα απέναντι στην Πάξι.
25/07 @ 20:15
Έτοιμα τα αποδυτήρια της ΑΕΚ για το αποψίνο (21:00) αγώνα απέναντι στην Πάξι.
BEST OF THEMASPORTS