MENU

Themasports.com

Το πανόραμα της 28ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής της Β' φάσης του πρωταθλήματος.

Ακολουθήστε μας στο Google news

6η αγωνιστική:
Σάββατο 16 Απριλίου
Ολυμπιακός-Δόξα 1-0
Απόλλωνας-Πάφος 0-2
Κυριακή, 17 Απριλίου
Ομόνοια - Εθνικός 1-0
Άρης - ΑΠΟΕΛ 1-2
Δευτέρα, 18 Απριλίου
ΠΑΕΕΚ – ΑΕΛ 0-3
ΑΕΚ - Ανόρθωση 1-0

 

 

 

 

Η βαθμολογία:

ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
1.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 42-28 51
2.ΑΠΟΕΛ 42-33 50
3.ΑΕΚ  39-27 46
4.ΑΡΗΣ 31-26 45
5.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 45-35 44
6.ΠΑΦΟΣ  33-23 42
7.ΑΕΛ 35-27 41
8.ΟΜΟΝΟΙΑ   33-33 39
9.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   20-26 32
10.ΔΟΞΑ 24-35 28
11.ΕΘΝΙΚΟΣ 18-36 20
12.ΠΑΕΕΚ 20-52 15
     
     

 

Η βαθμολογία του Α΄ Ομίλου:

1. ΑΠΟΛΛΩΝ 51β. (28 αγώνες)
2. ΑΠΟΕΛ 50β. (28 αγώνες)
3. ΑΕΚ 46β. (28 αγώνες) 
4. ΑΡΗΣ 45β. (28 αγώνες)
5. ΑΝΟΡΘΩΣΗ 44β. (28 αγώνες)
6. ΠΑΦΟΣ FC 42β. (28 αγώνες)

Η βαθμολογία του Β΄ Ομίλου:

1. ΑΕΛ 41 β. (28 αγώνες) 
2. ΟΜΟΝΟΙΑ 40 β. (28 αγώνες)
3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 β. (28 αγώνες)
4. ΔΟΞΑ 28 β. (28 αγώνες)
5. ΕΘΝΙΚΟΣ 21 β. (28 αγώνες)
6. ΠΑΕΕΚ 15 β. (28 αγώνες)

ΔΙΑΚΟΠΕΝΤΑΣ ΑΓΩΝΑΣ

23η αγωνιστική: Εθνικός-Ομόνοια 0-0

 

Η βαθμολογία:

ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
1.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 42-28 51
2.ΑΠΟΕΛ 42-33 50
3.ΑΕΚ  39-27 46
4.ΑΡΗΣ 31-26 45
5.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 45-35 44
6.ΠΑΦΟΣ  33-23 42
7.ΑΕΛ 35-27 41
8.ΟΜΟΝΟΙΑ   33-33 40
9.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   20-26 32
10.ΔΟΞΑ 24-35 28
11.ΕΘΝΙΚΟΣ 18-36 21
12.ΠΑΕΕΚ 20-52 15
     
     

 

Η βαθμολογία του Α΄ Ομίλου:

1. ΑΠΟΛΛΩΝ 51β. (28 αγώνες)
2. ΑΠΟΕΛ 50β. (28 αγώνες)
3. ΑΕΚ 46β. (28 αγώνες) 
4. ΑΡΗΣ 45β. (28 αγώνες)
5. ΑΝΟΡΘΩΣΗ 44β. (28 αγώνες)
6. ΠΑΦΟΣ FC 42β. (28 αγώνες)

Η βαθμολογία του Β΄ Ομίλου:

1. ΑΕΛ 41 β. (28 αγώνες) 
2. ΟΜΟΝΟΙΑ 39 β. (27 αγώνες)
3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 β. (28 αγώνες)
4. ΔΟΞΑ 28 β. (28 αγώνες)
5. ΕΘΝΙΚΟΣ 20 β. (27 αγώνες)
6. ΠΑΕΕΚ 15 β. (28 αγώνες)

7η αγωνιστική:
Α' όμιλος
Παρασκευή, 29 Απριλίου
19:00 Πάφος - Άρης
Σάββατο, 30 Απριλίου
19:00 Ανόρθωση - Απόλλων
Κυριακή, 1 Μαϊου
18:00 ΑΠΟΕΛ - ΑΕΚ
Β' όμιλος
Παρασκευή, 29 Απριλίου
19:00 ΑΕΛ - Ολυμπιακός
Σάββατο, 30 Απριλίου
18:00 Εθνικός - ΠΑΕΕΚ
Κυριακή, 1η Μαΐου
19:00 Δόξα - Ομόνοια

8η αγωνιστική:
Α' όμιλος
Κυριακή, 8 Μαΐου
17:00 ΑΕΚ - Άρης
19:00 Απόλλων - ΑΠΟΕΛ
Δευτέρα, 9 Μαΐου
19:00 Ανόρθωση - Πάφος
Β' όμιλος
Παρασκευή, 6 Μαΐου
19:00 Ολυμπιακός - ΠΑΕΕΚ
Σάββατο, 7 Μαΐου
19:00 Ομόνοια - ΑΕΛ
Δευτέρα, 9 Μαΐου
19:00 Δόξα - Εθνικός

9η αγωνιστική:
Άρης-Απόλλωνας
ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωση
ΑΕΚ-Πάφος
ΠΑΕΕΚ-Ομόνοια
ΑΕΛ-Δόξα
Ολυμπιακός-Εθνικός

10η αγωνιστική:
Απόλλωνας-ΑΕΚ
Πάφος-ΑΠΟΕΛ
Ανόρθωση-'Αρης
Ομόνοια-Ολυμπιακός
Εθνικός-ΑΕΛ
Δόξα-ΠΑΕΕΚ

Το πανόραμα της 21ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

Το πανόραμα της 22ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

Το πανόραμα της 23ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

Το πανόραμα της 24ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

Το πανόραμα της 25ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

Το πανόραμα της 26ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

 Το πανόραμα της 27ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

 

Ροή Ειδήσεων

Βαθμολογίες

Ομάδα
Αγώνες
Βαθμολογία
Α' Όμιλος

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

32

58

ΑΕΚ

32

54

ΑΠΟΕΛ

32

52

ΑΡΗΣ

32

50

ΑΝΟΡΘΩΣΗ

32

49

ΠΑΦΟΣ

32

46

Β' Όμιλος

ΟΜΟΝΟΙΑ

32

50

ΑΕΛ

32

47

ΟΛΥΜΠ. ΛΕΥΚ.

32

40

ΔΟΞΑ

32

32

ΕΘΝΙΚΟΣ Α.

32

23

ΠΑΕΕΚ

32

17

X