Απόλλωνας και Ανόρθωση συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 1-1 για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ. Άνοιξε το σκορ η Ανόρθωση στο 37' με τον Νοβότνι, ισοφάρισε ο Νταμπό για τον Απόλλωνα στο 63'. Απέκρουσε πέναλτι ο Γιοβάνοβιτς.

Ο Απόλλωνας ήταν η ομάδα με τον έλεγχο της κυκλοφορίας της μπάλας στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου, όμως η Ανόρθωση είχε την ουσία του γκολ και με σκόρερ τον Νοβότνι στο 37' πήρε το προβάδισμα.

Η Κυρία δημιοούργησε ευκαιρίες με σουτ από τον Ουάρντα, όμως δεν ανησύχησε τον Γιοβάνοβιτς στο υπόλοιπο του πρώτο μέρους. Αντίθετα ο Απόλλωνας έφτιαξε... απειλητικές φάσεις στα καρέ Λόρια ο οποίος είχε τα αντανακλαστικά κι εξουδετέρωσε τις προσπάθειες των γηπεδούχων όταν χρειάστηκε.

Στο β' ημίχρονο ήταν το...ζουμί. Στο 57' η Ανόρθωση η κέρδισε πέναλτι μέσω VAR, με τον Γιοβάνοβιτς να αποκρούει μετά την εκτέλεση από τον Νοβότνι. Οι γηπεδούχοι στο 63' ισοφάρισαν με τον Μπαγκαλί Νταμπό, με το ματς στη συνέχεια να παίρνει πολύ γρήγορο ρυθμό και τις δυο ομάδες να ψάχνουν το γκολ.

LIVΕ:

5'  Ο Ουάρντα έκανε το σουτ, άουτ.

Κίτρινη κάρτα στον Χούσμπαουερ και φάουλ για τον Απόλλωνα

13' Κόρνερ για τον Απόλλωνα μετά την εκτέλεση φάουλ από τον Κολ, ο Αντωνιάδης παραχώρησε το κόρνερ.

Ο Κολ εκτέλεσετο κόρνερ, ο Γιάνγκα έκανε την κεφαλιά, η μπάλα στα χέρια του Λόρια.

14' Ο Αλμπάνης μπήκε στην περιοχή κι έκανε το σουτ, έσωσε την Ανόρθωση ο Λόρια εξουδετερώνοντας το δεξί χέρι!

22' Άστοχος ο Ουάρντα σε νέα τελική προσπάθεια από τον Αιγύπτιο

33' Ο Χριστοφή έκανε τη σέντρα από δεξιά, η μπάλα στον Γιοβάνοβιτς.

37' ΓΚΟΛ 0-1! Ο Νόβοτνι ανοίγει το σκορ! Ο Αλμπάνης προσπάθησε να απομακρύνει, η μπάλα στον Μαγυάρο και κατέληξε στα δίκτυα του Γιοβάνοβιτς.

39' Tάκλιν του Κορρέα προ του Γιάνγκα που προσπάθησε μπει στην περιοχή

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη β' ημιχρόνου

46'  Αραγιούρι αντί Ιωάννου

48' Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τους γηπεδούχους

49' Ο Νοβότνι κάνει το σουτ, απέκρουσε ο Γιοβάνοβιτς.

54' Πόποβιτς αντί Λάζαρου

56΄Σέντρα του Αμπαρτζουμιάν, η μπάλα δεν πέρασε. Διαμαρτυρίες και πάλι για πέναλτι από πλευράς Ανόρθωσης.

Κίτρινη στον Χριστοφή

Στο on field review ο διαιτητής για να εξετάσει περίπτωση πέναλτι.

Πέναλτι για την Ανόρθωση!

Αποκρούει ο Γιοβάνοβιτς μετά την εκτέλεση από τον Νοβότνι!

60΄Εκτός οι Ίλιεφ, Γιάνγκα και Χαμάς, μέσα οι Ογκεντά, Ζράντι και Νταμπό.

ΓΚΟΛ 1-1! Ο Ογκεντά από δεξιά έκανε το γύρισμα στην περιοχή, ο Νταμπό εκμεταλλεύτηκε τα λάθη στην άμυνα της Ανόρθωσης κι έκανε το 1-1!

69' Ο Ρομπέρζ έμεινε στο έδαφος μετά από σύγκρουση με τον Νοβότνι. Τα ιατρικά επιτελεία εντός γηπέδου.

Eυτυχώς όλα ΟΚ.

Οι οπαδοί του Απόλλωνα φωνάζουν το όνομα του "Ρόμπυ"

72' Κίτρινη στον Πόποβιτς

74΄Απίστευτη χαμένη ευκαιρία η Ανόρθωση μετά από τακουνάκι του Ουάρντα και γύρισμα από ον Κορέια, ο Ντέλετις εντελώς μόνος απέναντι από την εστία στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια!

75' Αυλωνίτης αντί Ρομπέρζ που αποθεώνεται.

84΄ Πίττας αντί Αλμπάνη

88' Χρυσοστόμου αντί Κορέια

90΄Δέκα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων!

90'+6' Κίτρινη στον Ογκεντά.

90'+9' Φάουλ για τον Απόλλωνα με τον Ζράντι...