Όλοι οι φίλοι του Λατινοαμερικάνικου ποδοσφαίρου είναι δεδομένο ότι έμειναν ικανοποιημένοι από το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στην Μπόκα Τζούνιορς και την Ρίβερ Πλέιτ. Το τελικό 2-2 μπορεί να μην άφησε ικανοποιημένους τους οπαδούς κάποιας εκ των δύο ομάδων, ωστόσο σίγουρα όσοι είδαν το ματς το ευχαριστήθηκαν. Μόλις στο 10ο λεπτό ο Ραμόν Αμπίλα έβαλε μπροστά στο σκορ την Μπόκα Τζούνιορς. Στη συνέχεια ακολούθησαν αρκετές χαμένες ευκαιρίες για τις δύο ομάδες. Όλα όμως άλλαξαν στο 58ο λεπτό. Ο Καμπουσάνο είδε καθυστερημένα την κόκκινη κάρτα και έτσι η Μπόκα έμεινε με δέκα παίκτες. Η Ρίβερ Πλέιτ κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο και έφτασε στο 1-1 με Γκιρότι στο 74ο λεπτό, ενώ στο 77' ο Μπορέ έκανε το 1-2. Εκεί που όλα έδειχναν ότι η Ρίβερ θα κάνει το διπλό ο Έντσο Πέρεζ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και η Μπόκα Τζούνιορς κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας με τον Βίγια να διαμορφώνει το τελικό 2-2 στο 86ο λεπτό. Έτσι, οι δύο ομάδες παρέμειναν ισόβαθμες στην κορυφή του πρώτου ομίλου με οκτώ βαθμούς. Πηγή: www.sport24.gr