Την πέμπτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πήρε η Πάφος FC, η οποία επικράτησε με 2-0 της Δόξας Κατωκοπιάς στο «Στέλιος Κυριακίδης». Με το τρίποντο αυτό η Πάφος FC από την 8η θέση ανέβηκε στην 5η με 18 βαθμούς με 10 αγώνες. Η Πάφος FC ηταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης και είχε στο πρώτο ημίχρονο ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, αλλά ο Παρασκευά και η αστοχία των παικτών της γηπεδούχου ομάδας, έστειλαν τις δύο ομάδες στην ανάπαυλα με το σκορ 0-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η Πάφος FC ήταν πιο ουσιαστική και με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Εγγλέζου με χέρι... έδωσε πέναλτι στους γηπεδούχους, αποβλήθηκε κιόλας με απευθείας κόκκινη κάρτα, με τον Βαλακάρι από την άσπρη βούλα να ανοίγει το σκορ. Στο 64ο λεπτό έγιναν ακόμη πιο δύσκολα τα πράγματα για τη Δόξα, με την κόκκινη κάρτα σε Λούις Κάρλος (δεύτερη κίτρινη) αφήνοντας την ομάδα της Κατωκοπιάς με 9 παίκτες. Στο 87ο λεπτό ο Ράκελς με σουτ έκανε το 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΑΓΩΝΑ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ Πάφος FC:  Ρούτκο, Σάιθ, Βαρέλα, Κβίτα, Μπεριγκό (46΄Ράκελς), Τόρες (62΄ Μέρφι), Κούζικ (89΄ Φυλακτού), Φορ, Αουρέλιο (89΄ Λελιούκιν), Βαλακάρι (89΄ Ανγκούλο), Πάντσεον Δόξα: Παρασκευά, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς (76΄ Γκίλσον), Μουκτάρης, Ολιβέιρα (88΄ Άδωνη), Οικονομίδης, Λούις Κάρλος, Χριστοφή, Τραϊτσέφσκι, Φιρμίνο (82΄ Κωμοδίκης), Κίκας (72΄ Καραμόκο) ΚΙΤΡΙΝΕΣ Βαλακάρι, Τόρες, Αουρέλιο - Τραιτσέφσκι (6η) ΚΟΚΚΙΝΕΣ Εγγλέζου, Λουίς Κάρλος ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ 90+4΄ Τέλος αγώνα 90΄ Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις Δείτε το γκολ: 87΄ ΓΚΟΛ: Ο Ράκελς με σουτ κάνει το 2-0. 81΄ Σουτ Βαρέλα ψηλά άουτ η μπάλα. 77΄ Αλλαγή για τη Δόξα. Μέσα Ντα Κόστα έξω Μπόλιεβιτς 74΄ Αλλαγή για τη Δόξα. Μέσα Αμπουμπακάρ έξω Κίκας ΒΙΝΤΕΟ: Το πρώτο γκολ του αγώνα Πάφος FC – Δόξα από την άσπρη βούλα του πέναλτι 64΄ ΚΟΚΚΙΝΗ: Δεύτερη κίτρινη κάρτα και συνάμα κόκκινη στον Λουίς Κάρλος και η Δόξα μένει με 9 παίκτες 62΄ Αλλαγή για την Πάφο FC. Μέσα Μέρφι έξω Τόρες 61΄ ΓΚΟΛ: Εύστοχο κτύπημα πέναλτι από τον Βαλακάρι 59΄ ΚΟΚΚΙΝΗ: Ο ρεφ δείχνει την κόκκινη κάρτα στον Εγγλέζου. 59΄ Κεφαλιά Βαλακάρι η μπάλα στο χέρι του Εγγλέζου και πέναλτι. 46΄ Έναρξη β΄ ημιχρόνου 46΄ Αλλαγή για την Πάφο FC. Μέσα Ράκελς έξω Μπεριγκό 45΄ Τέλος ημιχρόνου 32΄ Κίτρινη κάρτα στον Αουρέλιο. 29΄ Κίτρινη κάρτα στον Τόρες 29΄ Κίτρινη κάρτα στον Λουίς Κάρλος 25΄ Από κοντά ο Βαρέλα στέλνει την μπάλα άουτ. 22΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ Ολιβέιρα η μπάλα άουτ. 20΄ Κίτρινη κάρτα στον Βαλακάρι 13΄ Κίτρινη κάρτα στον Τραϊτσέφσκι Πλασέ Κούζικ αποκρούει με το πόδι σε κόρνερ ο Παρασκευά. Σουτ Αουρέλιο αποκρούει ο Παρασκευά, πλασέ Τόρες νέα απόκρουση από τον Κύπριο πορτιέρο. Αρκουδάκια ως θεατές σε παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής της Α΄ κατηγορίας (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ) Έναρξη αγώνα Μονόλεπτος σιγή εις μνήμη του Ντιέγκο Μαραντόνα Η αρχική ενδεκάδα Σακκά για το εκτός έδρας παιχνίδι με την Πάφο FC (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ) Η αρχική ενδεκάδα Μιχαϊλένκο απέναντι στη Δόξα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ) Live αγώνα Πάφος FC - Δόξα Κατωκοπιάς διασταυρώνουν η ώρα 16:00 τα ξίφη τους για τη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας στο «Στέλιος Κυριακίδης». Η Πάφος FC σε 10 αγώνες είναι στην 8η θέση με 15 βαθμούς. Η Δόξα Κατωκοπιάς σε 11 αγώνες είναι στην 9η θέση με 14 βαθμούς. Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Πάφος FC: Ρούτκο, Σάιθ, Βαρέλα, Κβίντα, Μπεριγκό, Τόρες, Κούζικ, Φουρ, Αουρέλιο, Βαλακάρι, Πάντσεον. Στον πάγκο: Πέτρου, Αντωνίου, Χάτσινσον, Μέρφι, Φυλακτού, Αραγιούρι, Λελιούκιν, Ανγκούλο, Ράκελς. Δόξα: Παρασκευά, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς, Μουκτάρης, Ολιβέιρα, Οικονομίδης, Λούις Κάρλος, Χριστοφή, Τραϊτσέφσκι, Φιρμίνο, Κίκας. Στον πάγκο: Κωνσταντίνου, Ντα Κόστα, Κωμοδίκης, Σαντίκ, Άδωνη, Καραμόκο. Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος Α' Βοηθός Διαιτητής: Μαρίνου Μιχάλης Β' Βοηθός Διαιτητής: Σάββα Γιώργος 4ος Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος Παρατηρητής: Καραϊσκάκης Μιχάλης