Ο Τιάγκο λίγες ώρες πριν την έναρξη του αγώνα με τη Δόξα Κατωκοπιάς για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας, ανάρτησε το εξής στον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook.
«Σήμερα είναι η μέρα για το ντεμπούτο μου με τη φανέλα της Ομόνοιας και το συναίσθημα είναι υπέροχο. Γιατί ο Θεός είναι αυτό που δουλεύει μέσα μου, και οι δύο θέλουν, και να εκτελούν σύμφωνα με τη θέληση τους»
Διαβάστε τι δήλωσε στην κάμερα της Cablenet μετά το τέλος του εκτός έδρας αγώνα με την Ζαλγκίρις ο νεοαποκτηθέντας ποδοσφαιριστής της Πάφου, Ντέρικ Λούκασεν.
Ο ΠΑ.ΣΠ εξέδωσε ανακοίνωση που λειτουργεί ως κραυγή αγωνίας. Η ανακοίνωση αφορά το πρόβλημα με τη στρατιωτική θητεία των ποδοσφαιριστών, το οποίο δεν έχει λυθεί παρά τις προσπάθειες κυρίως του συνδέσμου.