Στις 24 Οκτωβρίου 2013 ο Πορτογάλος διαιτητής Μανουέλ Ζόρζε Νέβες Μορέιρα ντε Σόουζα (Manuel Jorge Neves Moreira de Sousa) ήταν ο ρεφ του αγώνα για τη φάση των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ στο ΓΣΠ μεταξύ του Απόλλωνα και της Λάτσιο.
Ο Πορτογάλος διαιτητής ορίστηκε να είναι ο «άρχων» του αγώνα της ερχόμενης Πέμπτης στο «ΑΕΚ Αρένα» μεταξύ της ΑΕΛ και του Άρη Θεσσαλονίκης.
Βοηθοί του είναι οι Αλβάρο Ντανιέλ ντε Καρβάλιο Μεσκουίτα (Alvaro Daniel de Carvalho Mesquita) και Νούνο Μιγκέλ ντα Σίλβα Μανσό (Nuno Miguel da Silva Manso).
Τέταρτος διαιτητής είναι ο Κλαούντιο Φιλίπε Ρούιβο Περέιρα (Claudio Filipe Ruivo Pereira).
Διαβάστε τι δήλωσε στην κάμερα της Cablenet μετά το τέλος του εκτός έδρας αγώνα με την Ζαλγκίρις ο νεοαποκτηθέντας ποδοσφαιριστής της Πάφου, Ντέρικ Λούκασεν.
Ο ΠΑ.ΣΠ εξέδωσε ανακοίνωση που λειτουργεί ως κραυγή αγωνίας. Η ανακοίνωση αφορά το πρόβλημα με τη στρατιωτική θητεία των ποδοσφαιριστών, το οποίο δεν έχει λυθεί παρά τις προσπάθειες κυρίως του συνδέσμου.