93΄ Λήξη αγώνα στο Τσίρειο, νίκη για την ΑΕΛ με 3-0! 91΄ Τρίτο γκολ για την ΑΕΛ με ωραίο πλασέ του Σάσι εντός περιοχής, ο οποίος βάζει το "κερασάκι στην τούρτα". 90΄ Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. 88΄ Κίτρινη κάρτα στον Φαμπρίτσιο. 83΄ Τρίτη αλλαγή και για την Αλκή. Ο Καλλής στη θέση του Τιγκρουτζιά. 81΄ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τη Λεμεσιανή ομάδα. Ο Ρεζέντε στη θέση του Σίλβα. 79΄ Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Λεόντσο στη θέση του Αρουαμπαρένα. 77΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛ για την ΑΕΛ με κεφαλιά του Αρουαμπαρένα, ο οποίος εξιλεώνεται για το χαμένο πέναλτι! Πανηγύρισε μάλιστα έξαλλα το γκολ ο Βάσκος επιθετικός. 76΄ Δεύτερη αλλαγή για την Αλκή. Ο Ντουβεντρού στη θέση του Σεμέδο. 75΄ Σουτ από τον Σίλβα, η μπάλα στο δοκάρι! Τεράστια φάση για την ΑΕΛ για το 2-0! 71΄ Κερδίζει πέναλτι η ΑΕΛ σε ανατροπή του Αρουαμπαρένα από τον Φραγκέσκου, ο οποίος αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη! Κακή εκτέλεση όμως από τον Αρουαμπαρένα (πάνω από τα δοκάρια η μπάλα) στο 72΄ και το σκορ παραμένει στο 1-0! 69΄ Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Σάσι στη θέση του Αλνταϊρ. 66΄ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ, όταν ο Μιτρέα έκανε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Σοάρες, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ. 64΄ Αναγκαστική αλλαγή για την Αλκή. Ο Τριμπό στη θέση του Ιτούα. 60΄ Κίτρινη κάρτα στον Τιγκρουτζιά. 58΄ Κίτρινη κάρτα στον Αλνταϊρ. 57΄ Κοντίνη προβολή από τον Αλνταϊρ, άουτ. Καλή στιγμή για την ΑΕΛ... 46΄ ΈΝΑΡΞΗ Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. 45΄ Λήξη Α΄ ημιχρόνου στο Τσίρειο, μπροστά στο σκορ η ΑΕΛ με 1-0. 43΄ Κίτρινη κάρτα στον Ντιακιτέ, ο οποίος επίσης συμπληρώνει τρεις και χάνει το επόμενο παιχνίδι με αντίπαλο τον Απόλλωνα! 39΄ Άστοχη κεφαλιά από τον Αβραάμ. 32΄ Κίτρινη κάρτα στον Φραγκέσκου. 30΄ Στο 60-40 η κατοχή μπάλας για την ΑΕΛ, αλλά η Αλκή ανέβασε στροφές μετά το 20ο λεπτό. 24΄ Σουτ από τον Τιγκρουτζιά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι! Πρώτη ευκαιρία για την Αλκή στο παιχνίδι! 23΄ Κίτρινη κάρτα στον Ενγκομό. Συμπληρώνει τρεις και χάνει το επόμενο παιχνίδι της Αλκής με αντίπαλο τον Απόλλωνα. 19΄ Σέντρα από τον Αϊρόσα, κεφαλιά από τον Αβραάμ από εξαιρετικά πλεονεκτική θέση, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ! Κλασική ευκαιρία για το 2-0! 16΄ Καλή προϋπόθεση για την Αλκή με τον Χάρη, ανακόπηκε όμως έγκαιρα από τον Λαφράνς. 12΄ Έχει την κατοχή η ΑΕΛ και ψάχνει το δεύτερο γκολ... 8΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛ για την ΑΕΛ με κεφαλιά του Λαφράνς, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Αβραάμ! 1΄ ΈΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ. LIVE αγώνα... Διαιτητής: Αναστασίου Γιάννης Α΄ Βοηθός: Εγγλέζου Νίκος Β΄ Βοηθός: Πέτρου Πέτρος 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνου Ανδρέας Παρατηρητής Διαιτησίας: Παπαβαρνάβας Μιχάλης Οι παίκτες των δύο ομάδων επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο και όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα. Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την προθέρμανση τους και επέστρεψαν στα αποδυτήρια, για τις τελευταίες οδηγίες από τους προπονητές τους. Σημειώνουμε ότι η ΑΕΛ βρίσκεται στην 5η θέση με 16 βαθμούς σε 9 αγώνες, ενώ η Αλκή είναι 11η με 9 πόντους σε 10 αγώνες. Στον πάγκο: Στρατηλάτης, Χαραλάμπους, Ντουβεντρού, Μανώλη, Γαβριηλίδης, Αντρέου, Βασίλεφ, Λοϊζίδης, Καλλής, Ψύχας, Τριμπό. Αλκή (Δαμιανού): Πάρντο, Θεοχάρους, Φραγκέσκου, Χαρής, Τιγκρουτζιά, Ιτούα, Μπιλάλ, Ενγκομό, Σεμέδο, Ντιακιτέ, Φαμπρίτσιο. Πάμε να δούμε και την αρχική ενδεκάδα της "Αθάνατης": Στον πάγκο: Γεωργίου, Τζούνιορ, Τεϊσέιρα, Κυριάκου, Νικολάου, Ρεζέντε, Μέσκα, Σάσι, Ηλία, Ντάνι, Λεόντσο. ΑΕΛ (Μπαλταζάρ): Βοζίνια, Αϊρόσα, Γουίλερ, Λαφράνς, Μιτρέα, Αλνταϊρ, Σοάρες, Αβραάμ, Φιντέλις, Αρουαμπαρένα, Σίλβα. Πάμε να δούμε την αρχική ενδεκάδα της ΑΕΛ: Από την άλλη, η "Αθάνατη" περνάει μία περίοδο ντεφορμαρίσματος, αφού στις τελευταίες τρεις αγωνιστικές μετράει ισάριθμες ήττες και θέλει όσο τίποτε άλλο να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα. Η Λεμεσιανή ομάδα προέρχεται από δύο σερί νίκες και θέλει να κάνει το 3 στα 3 για να παραμείνει στα ψηλά, αλλά και για να εκμεταλλευτεί τις απώλειες που θα προκύψουν από το ντέρμπι στην "Αρένα" ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Απόλλωνα. Στις 17:00 στο Τσίρειο, η ΑΕΛ υποδέχεται την Αλκή σε ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες, την εξέλιξη του οποίου μπορείτε να παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό από την ιστοσελίδα μας! Καλησπέρα σας από το ThemaSports.com!